Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Izraelscy żydzi przypomnieli, że nienawidzą Jezusa Chrystusa

Izraelscy żydzi przypomnieli, że nienawidzą Jezusa Chrystusa

Większości ludziom cywilizowanego świata trudno jest sobie wyobrazić coś bardziej niewinnego i nieszkodliwego niż drzewko bożonarodzeniowe (z reguły jest to bożonarodzeniowa choinka) ale izraelskim żydom, którzy do tej pory nazywają  Chrystusa samozwańcem i fałszywym Mesjaszem, ten chrześcijański symbol kłuje oczy i oni zakazują żydom zbliżać się do niego.

a01

Kwestia wojny z Bożym Narodzeniem i bożonarodzeniowymi symbolami okresowo wybucha i zaostrza się w Izraelu. Na przykład w 2013 roku spiker żydowskiego parlamentu odrzucił prośbę chrześcijańskiego członka knesetu o postawienie w budynku drzewka bożonarodzeniowego w celu promocji „wielokulturowości”, a izraelscy rabini wielokrotnie próbowali zapobiegać ustawianiu ich w hotelach, restauracjach i innych publicznych miejscach.

Na tegoroczną (2016 roku) Wigilię Bożonarodzeniową rabinat Izraela także nie przepuścił okazji wydania specjalnego listu z surowym ostrzeżeniem dla właścicieli hoteli, którzy zamierzali ustawić drzewka bożonarodzeniowe w hotelach.

„W związku z zakończeniem świeckiego roku kalendarzowego chcielibyśmy przypomnieć wam, że stawianie drzewka bożonarodzeniowego w hotelu narusza halachę (zbiór praw i przepisów judaizmu regulujący życie religijne, rodzinne i społeczne wierzących żydów) i dlatego nie powinno się go tam stawiać” – mówi się w liście naczelnego rabina aszkenazyjskiego Yona Metzger’a i naczelnego rabina sefardyjskiego Shlomo Amar’a.

W Haifie z podobnym antychrześcijańskim nastawieniem wystąpił rabin Elad Dokow w izraelskim Instytucie Technologicznym „Technion”, oświadczając za pośrednictwem strony internetowej ortodoksyjnych żydów SRUGIM, że studentom nie wolno wchodzić do sali Związku Studentów dopóki stoi tam drzewko bożonarodzeniowe.

Rabin Shlomo Aviner podłączył się do dyskusji mówiąc, że Izrael już dawno powinien podjąć decyzję jaką religijną przyszłość przystoi mu wybrać.

„Trzeba podjąć decyzję raz na zawsze w jakim żyjemy państwie, czy w żydowskim czy w chrześcijańskim” – oświadczył rabin na stronie internetowej SRUGIM , dodawszy, że wielu jest w błędzie uważając chrześcijan za przyjaciół żydów.

„Ich ręce są zbrukane krwią żydów, oni przelewali ją przez wiele stuleci. Oni zawsze zabijali, rujnowali, wyganiali i poniżali żydów” – stwierdził rabin.

I przecież w jakiś sposób, gdzieś tam, można zrozumieć rabinów w przeciwieństwie do tych, którzy z nimi flirtują i się do nich umizgują, dlatego, że, jak słusznie powiedział św. Mikołaj Serbski (Velimirovic): „Początek tolerancji do innych religii jest początkiem utraty swojej Wiary”.

Za: http://www.odigitria.by/2016/12/29/izrailskie-iudei-napomnili-chto-oni-xristonenavistniki/#more-33424

Publikacja: 29.12.2016

Tłumaczenie Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *