Strona główna > Świat > Izraelscy żołnierze spacyfikowali pokojowy Marsz Bożonarodzeniowy w Betlejem

Izraelscy żołnierze spacyfikowali pokojowy Marsz Bożonarodzeniowy w Betlejem

Wczoraj (23.12.2014) izraelscy żołnierze spacyfikowali w Betlejem pokojowy marsz pod hasłem „Boże Narodzenie bez okupacji”.

309698_345x230

Uczestnicy marszu pokojowo przemaszerowali do izraelskiego punktu kontrolnego w północnym Betlejem aby rozdać świąteczne prezenty dzieciom. Wśród maszerujących znajdowały się osoby w strojach św. Mikołaja oraz transparenty z hasłami: „Jezus przyszedł z przesłaniem: pokój, wolność i sprawiedliwość” i „Chcemy Bożego Narodzenia bez okupacji”.

W momencie dotarcia marszu do punktu kontrolnego Izraelskie Siły Prewencyjne rozpyliły gaz łzawiący w kierunku uczestników marszu oraz towarzyszących im dziennikarzy, kilka osób zostało hospitalizowanych.

„Izraelscy żołnierze nigdy nie przegapią okazji żeby zaatakować pokojowych protestantów i pro-palestyńskich dziennikarzy. Betlejem jest odcięte od Jerozolimy, historycznie bliźniacze miasto, zostało przez Izrael oddzielone murem który biegnie wzdłuż północnej strony miasta. Starożytne palestyńskie miasto, które jest miejscem narodzin Jezusa Chrystusa zostało otoczone ze wszystkich stron przez nielegalne osiedla izraelskich osadników” – Mazen al-Azza, aktywista z Palestinian National Initiative

309701

309696

309695

309694

Źródło: http://www.maannews.net/eng/ViewDetails.aspx?ID=749364

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *