Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Amerykanie mówią: dość izraelskiej dominacji

Amerykanie mówią: dość izraelskiej dominacji

 Nowe dowody przedstawione przez dziennikarzy Al Jazeera dowodzą, że izraelski atak na USS Liberty i zabicie 34 Amerykanów nie było wypadkiem czy pomyłką. Amerykanie mają już dość izraelskiej dominacji w amerykańskiej polityce, wojsku i mediach. 

maxresdefault

Od 1967 roku „oficjalna wersja  ” mówi, że Izrael  błędnie zidentyfikował amerykański statek jako egipski. Izrael przeprosił USA i przez kilkadziesiąt lat byliśmy skłonni uwierzyć, że jest to jedyne wytłumaczenie dlaczego izraelskie odrzutowce i łodzie torpedowe odpaliły rakiety, pociski i torpedy w amerykański okręt.

Nie dawno powstał film dokumentalny o nazwie „Dzień w którym Izrael Zaatakował Amerykę” został wyprodukowany i wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego reżysera Richarda Belfield. Dzięki dowodom  dźwiękowym  uzyskanym  przez Belfield, ostatecznie można udowodnić, że  ocalali  z ataku na USS Liberty mieli rację. Ocaleni zawsze jednoznacznie podkreślali, że intencją Izraela było zatopić ten statek i zabić wszystkich na pokładzie.  A więc dlaczego Egipt? Celem było przekonać prezydenta Lyndona Johnsona (oraz amerykańską opinię publiczną), aby wypowiedzieć wojnę Egiptowi. Jest to definicja „fałszywej flagi”. (podobnie jak zamach na WTC z 11 września, który był pretekstem do rozpoczęcia działań militarnych na Bliski Wschodzie oraz rozpoczęcie inwigilacji amerykańskiego społeczeństwa)

Po raz kolejny, teoria spiskowa okazała się faktycznie spiskiem.

„W tym roku nabyłem kopię nagrania dźwiękowego ataku, rozmowy w czasie rzeczywistym pomiędzy izraelskimi pilotami Air Force i ich kontrolerami  w bazie. To nigdy wcześniej nie było emitowane. Poszedłem porozmawiać z Al Jazeera i po starannym rozważeniu, zostało wydane zlecenie filmu. „- Richard Belfield

Zaledwie szesnaście minut po tym jak Izrael zaatakował Amerykański USS Liberty, izraelskie wojsko informuje, że statek został zidentyfikowany jako  Amerykański. Te rozmowy można usłyszeć  w filmie dokumentalnym nagranym przez telewizje  Al Jazeera.

„Do jakiego kraju on należy?” (Odpowiedź): „amerykański”

Po uzyskaniu odpowiedzi atak był kontynuowano przez następne półtorej godziny!

Nawet pięć minut przed pierwszym bombardowaniem można usłyszeć pytanie izraelskich pilotów Air Force, czy statek jest amerykański, czy nie. Nie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć, dlaczego  piloci byli w bardzo niewygodnej sytuacji  atakując statek podejrzewany o bycie jednostką amerykańską bez względu na  bezpośrednie rozkazy.

Pilot: „Czy to jest  amerykański statek?”

Kontroler: „Co masz na myśli mówiąc amerykański?”

Pilot: „Bez komentarza” (No comment )

Dwadzieścia minut później  po tym jak kontroler na ziemi odpowiedział „amerykański” na pytanie  pilota „Do jakiego kraju on należy?”

pierwsza torpeda trafiła w USS Liberty, później słychać wyraźnie że głos który potwierdza, że cel, uważany za amerykański jest przeznaczony do zniszczenia.

„Torpeda właśnie zaopiekowała się statkiem.” (The torpedo is talking care of the ship now)

Gdy tylko pierwsza torpeda trafiła USS Liberty, Izraelskie łodzie torpedowe okrążyły statek i zaczęły maszynowe ostrzeliwanie amerykańskiego celu przez kolejne 40 minut. Kiedy załoga USS Liberty spuszczała łodzie ratunkowe do wody aby ewakuować się ze statku, Izraelczycy zbliżyli się do nich próbujących zabić ratujących się amerykanów.

Ponad dziesięć lat temu dziennikarz Arieh O’Sullivan z Jerusalem Post powiedział że słuchał tych samych nagrań audio. Opublikował zapis z transmisji izraelskich wojskowych, którzy kierowali  atak na USS Liberty, szesnaście minut po rozpoczęciu ataku, tak jak w nagraniu uzyskanym przez Al Jazeera.  O’Sullivan opisuje (przetłumaczone z hebrajskiego na angielski) te same nagranie.  Transkrypcja opublikowana przez dziennikarza  Jerusalem Post w języku angielskim… tutaj 

„Kislev, z jakiego kraju?” (Odpowiedź): „Najwyraźniej amerykański.”

Na tym cytacie kończy się transkrypcja  O’Sullivana, opublikowana ponad dziesięć lat temu przez Jerusalem Post. W publikacji Izraelskiego dziennika jest jeden poważny mankament …

Izraelski dziennikarz zapomniał dodać, że  po słowach mówiących o rozpoznaniu amerykańskiego statku,  atak był kontynuowany przez kolejne półtorej godziny!

Admirał marynarki Thomas Moorer, który służył jako Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów i Szef Operacji Morskich, prowadził niezależną komisję do zbadania tego, co naprawdę stało się z USS Liberty. Ustalenia Komisji zostały podane do publicznej wiadomości w roku 2003. http://www.ifamericansknew.org/media/misslib.html

Oto niektóre z szokujących wniosków raportu:

Atak, przeprowadzony przez sojusznika USA, był celową próbą zniszczenia amerykańskiego statku i zabicia całej załogi.

Atak obejmował ostrzeliwanie maszynowe  sanitariuszy i szalupy ratunkowe.

Biały Dom umyślnie nie wydał rozkazu dla wojsk marynarki (US Navy) do obrony statku USS Liberty. To był pierwszy przypadek w historii amerykańskiej marynarki kiedy misja ratunkowa została anulowana, gdy amerykański okręt był atakowany.

Ocalałym członkom załogi , jeśli mówili o tym co się stało groził sąd wojenny, więzienie, a co najgorsze byli „porzucani przez ich własny rząd.”

John Crewdson,dziennikarz, laureat nagrody Pulitzera, , opublikował w 2007 roku dla Chicago Tribune i Baltimore Sun artykuł, który były analityk CIA, Ray McGovern nazwał „najbardziej szczegółowym  i dokładnym opisem Izraelskiego ataku”. Zaledwie rok później  Crewdson został zwolniony przez Chicago Tribune po 24 latach pracy dla tej gazety. Opublikowany w Baltimore Sun artykuł w linku… tutaj

„Izraelskie wiadomości przechwycone w dniu 8 czerwca 1967 roku, nie pozostawiają wątpliwości, że zatopienie USS Liberty było przydzieloną misją  dla izraelskich samolotów bojowych i łodzi torpedowych. Powtórzę: nie ma wątpliwości – że misją Izraelskich Sił Obronnych (IDF) było zniszczenie USS Liberty i zabicie całej załogi”- były analityk CIA, Ray McGovern

Aaron Nelson

10 listopada 2014

audi_floor

7 marca 2014 roku w Sali National Press Club w Waszyngtonie odbyła się  9 godzinna konferencja NATIONAL SUMMIT TO REASSESS THE U.S. – ISRAEL „SPECIAL RELATIONSHIP”, której  tematem  były relacje Amerykańsko –Izraelskie.

Przemawiający wyrażali swoje oburzenie polityką uległości Ameryki wobec Izraela, pojawiały się też opinie mówiące, że amerykański rząd, media, armia i agencje wywiadowcze są kontrolowane przez Izraelski Mossad.

Wśród prelegentów znaleźli się cytowany w artykule emerytowany oficer CIA Ray McGovern oraz Ernie A. Gallo. Na konferencji zabrali także głos dziennikarze, weterani wojskowi oraz emerytowani oficerowie agencji wywiadowczych USA.

Więcej na temat pierwszej ale jak zapewnia organizacja nie ostatniej debaty przeczytamy na stronie organizacji. http://natsummit.org/

Kanał YouTube… link tutaj

Poniżej Ernie Gallo przewodniczący stowarzyszenia weteranów ocalałych z USS Liberty oraz autor wydanej w 2013 roku książki opisującej  Izraelską zbrodnie na amerykańskich żołnierzach i Ameryce.

Przygotował: Michał KK

Źródło:

New Evidence Proves Israel Attacked USS Liberty With Orders to Kill 294 Americans

http://www.aljazeera.com/programmes/specialseries/2014/10/day-israel-attacked-america-20141028144946266462.html

http://www.ifamericansknew.org/us_ints/ul-mcgovern.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *