Strona główna > Bez kategorii > Izrael: w zeszłym roku tysiące dzieci stało się ofiarami kazirodztwa

Izrael: w zeszłym roku tysiące dzieci stało się ofiarami kazirodztwa

źródło: http://polish.ruvr.ru

Raport przygotowany przez Centrum pomocy ofiarom przemocy seksualnej świadczy o tym, że w 2011 roku różnego rodzaju molestowania seksualnego doświadczyło około 40 tysięcy mieszkańców Izraela (wzięto pod uwagę tylko tych, którzy zwrócili się o pomoc). Spośród nich około 30% to dzieci do 12 roku życia. Prawie połowa wymienionych przypadków to gwałty bądź próby gwałtów. Jedna czwarta w taki czy inny sposób związana jest z kazirodztwem.

Najbardziej przerażające są te statystyki: najczęściej dzieci stają się ofiarami przemocy tam, gdzie czują się one najbezpieczniej, w swoim domu. A sprawcami są ich bliscy krewni. W 35% przypadków to ojcowie, w 14% – wujkowie, a w 13% – bracia.

W raporcie wspomniano także o policyjnych statystykach za zeszły rok. W roku 2011 wszczęto 4563 postępowania karne związane z przestępstwami seksualnymi i jedynie w 577 przypadkach przedstawione zostały zarzuty. 47% wniosków zostało złożonych przez nieletnich, w 20% przypadków nieletni występowali w charakterze podejrzanych. W 18% przypadków, kiedy zarzuty kierowali nastolatkowie w wieku 13-18 lat, molestowanie seksualne miało miejsce w murach instytucji oświatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.