Strona główna > Świat > Izrael używa „dziwny gaz” przeciwko palestyńskim demonstrantom

Izrael używa „dziwny gaz” przeciwko palestyńskim demonstrantom

Zdjęcie z drona  pokazuje unoszący się dym kiedy palestyńscy demonstranci palą opony podczas konfrontacji z siłami izraelskimi podczas demonstracji, zorganizowanej w ramach „Wielkiego Marszu o Prawo do Powrotu” pomimo izraelskich gróźb, gazu łzawiącego przy granicy Gaza/Izrael w Khan Yunis, Gaza 06.04.2018 [Stringer / Anadolu Agency]

9.04.2018 –  9:26

Tawtheeq: Izraelskie siły okupacyjne użyły „dziwny” i „nieznany” gaz przeciwko nieuzbrojonym, pokojowym demonstrantom w Gazie, poinformował Quds Press główną komisję dokumentującą i ścigającą izraelskich zbrodniarzy wojennych.

Szef komisji, Imad Al-Baz, powiedział Quds Press, że Izrael użył dziwne gazy przeciwko demonstrantom po raz pierwszy w ubiegły piątek, kiedy Palestyńczycy kontynuowali swoje pokojowe akcje jako część Wielkiego Marszu o Prawo do Powrotu.

Gazy te wywoływały konwulsje i drgawki u demonstrantów, wyjaśnił. W rezultacie wielu straciło przytomność na kilka godzin, dodał.

„Nie wiemy co to za gaz jaki użyto po raz pierwszy” – powiedział – „ale pobraliśmy próbki krwi i moczu demonstrantów i spodziewamy się szokujących wyników”.

Read: Why Israel Feels Threatened by Popular Resistance in Palestine / Dlaczego Izrael czuje się zagrożony oporem w Palestynie

Read: Israel has killed a Palestinian child every three days for 18 years, reveals shocking statistic / Dane statystyczne pokazują, że w ciągu 18 lat Izrael zabijał palestyńskie dziecko co trzeci dzień

„Izraelskie siły okupacyjne wykorzystały bezzałogowe drony do zrzucania gazu na demonstrujących” – powiedział Al.-Baz.

W protestujących celowano w ciało poniżej pasa, powiedział Al.-Baz, postrzelono 55 osób żywą amunicją w genitalia, prawdopodobnie żeby spowodować bezpłodność.

Około 32 Palestyńczyków zginęło i 2.850 zostało rannych od 30 marca, kiedy rozpoczęto Marsz o Prawo Powrotu.

Źródło: https://www.middleeastmonitor.com/20180409-israel-using-strange-gases-against-protesters-in-gaza/

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.