Strona główna > Bez kategorii > Izrael: Szał na „turystyke wojenną”

Izrael: Szał na „turystyke wojenną”

źródło: http://www.autonom.pl

Uzbrojeni w lornetki, aparaty fotograficzne i kamery izralescy turyści masowo odwiedzają Wzgórza Golan aby na żywo obserwować krwawe starcia w sąsiedniej Syrii. Rozrywka jaką jest obserwowanie z bezpiecznej odległości walk nie jest w Izraelu nowością. Times of Israel pisze, że obserwowanie z daleka syryjskiego konfliktu stało się hitem wśród Izraelczyków. Wojenni turyści całymi rodzinami zjeżdżają na punkty widokowe m.in we wsi Buqatta na Wzgórzach Golan i tam wspólnie oglądają eksplozje rakiet i starcia w Syrii.

Mimo iz dystans dzielący bezpieczne miejsca obserwacji nie pozwala dostrzec wyraźnie krwawej rzezi, turyści czasami zadowalają się samymi odgłosami wystrzałów i wybuchów a także oglądaniem smug dymu po eksplozjach.
Media podają, że szał na oglądanie syryjskiego konfliktu z bliska wybuchł, gdy w telewizji pokazano obserwującego go ze Wzgórz Golan izraelskiego ministra obrony Ehuda Baraka, który wizytował to miejsce aby ocenić stopień zagrożenia dla Izraela.Najbardziej zaniepokojeni komentatorzy apelują do władz by starały się trzymać turystów z daleka od wrażliwych, granicznych instalacji militarnych.

W przeszłości tego typu turystykę Izarelczyków pokazała niemiecka telewizja. Przy kubku kawy i chipsach całe rodziny obserwowały ostrzał Strefy Gazy przez izraelskie wojsko. Pytani przez dziennikarzy obserwatorzy nie kryli swojego podniecenia, swoje wypowiedzi opatrywali równiez komentarzami życzącymi zrównania z ziemią Palestyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.