Strona główna > Syjonizm i jego zagrożenia > Izrael staje się „schronieniem dla pedofilów”

Izrael staje się „schronieniem dla pedofilów”

Izrael stał się bezpieczną przystanią dla pedofilów żydowskich z całego świata, ostrzegł w poniedziałek czołowy rzecznik ofiar nadużyć seksualnych wobec dzieci w Knesecie na wstępnej rozprawie w ultra-ortodoksyjnej społeczności.

a
„Przestępcy seksualni mają tendencję do przemieszczania się z kraju do kraju, aby uniknąć więzienia, ale to, co sprawia, że ​​Izrael jest wyjątkowy to prawo powrotu, które pozwala wyjechać każdemu, kto jest Żydem, bez żadnej realnej kontroli bezpieczeństwa”, powiedział Manny Waks, szef naczelny Kol v’Oz, nowo utworzonej organizacji non-profit, której celem jest zapobieganie wykorzystywania seksualnego dzieci w globalnej społeczności żydowskiej.

Prawo Powrotu udziela automatycznego obywatelstwa Izraela, którzy spełniają swoją definicję Żyda.

Wśród oskarżonych o nadużycia seksualne, którzy uciekli do Izraela, Waks zacytował wybitny przypadek Malki Leifer, byłej dyrektor szkoły religijnej dla dziewcząt w Melbourne, która rzekomo zaatakowała ósemkę z jej podopiecznych. Jest teraz w areszcie domowym, a władze australijskie poszukują jej ekstradycji. Waks zauważył kilka innych przypadków pedofilii i domniemanych pedofilów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Holandii, którzy uciekli do Izraela albo po skazaniu lub w celu uniknięcia skazania.

„Wydaje się nam, Izrael staje się coraz większym schronieniem dla pedofilów i domniemanych pedofilów”, powiedział Waks. „To dla nich prosta karta dająca możliwość opuszczenia przez nich więzienia”.

Według danych badań, Waks podał, że jedno na pięcioro dzieci w Izraelu doświadcza przemocy seksualnej.

„Istnieje szereg czynników, które sugerują, że może być znacznie większy udział w tej ultra-ortodoksyjnej społeczności”, powiedział Waks. „Myślę, że każda zamknięta społeczność sprawiłaby, że liczba tych przypadków rośnie. Te sprawy są wyciszane. Oni zamiatają to pod dywan”.

Źródło: http://loucollins.uk/2016/03/22/israel-becoming-a-refuge-for-pedophiles-warns-advocate-for-child-sex-abuse-victims/

Tłum. mkmb

Zobacz także: Pedofilia dewastuje ortodoksyjny judaizm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

29 − 23 =