Strona główna > NWO > Izrael sfinansuje edukację (populację) żydów

Izrael sfinansuje edukację (populację) żydów

aSzef izraelskiego resortu spraw zagranicznych Avigdor Lieberman odgraża się finansowaniem edukacji Żydów mieszkających poza Izraelem.

Izrael chce przeznaczyć około 365 mln dolarów na finansowanie nauki Żydów w diasporze. Lieberman ma dość ciekawe zdanie mianowicie wg. niego edukacja jest bardziej palącym problemem niż rozmowy z Palestyńczykami czy pogróżki Iranu. Według ministra chodzi zapewnienie trwałości narodu. Szef resortu spraw zagranicznych zadeklarował, że będzie walczyć o około 365 mln dolarów na ten cel.

Żydów z USA według statystyk czeka katastrofa demograficzna, dlatego według Libermana konieczne jest zapewnienie dzieciom szkół, które będą wykładać żydowską historię, mówić o tradycji i tożsamości. „Wzmocnienie żydowskiej edukacji na całym świecie powinno być zasadniczym punktem współpracy między nami” – powiedział. Co proponuje Lieberman?

Stworzenie sieci żydowskich szkół na całym świecie, które zapewniałyby wyższy poziom edukacji niż te w Stanach Zjednoczonych czy innych krajach. Minister zapowiedział również, że będzie się starał, by w najbliższej dekadzie do Izraela przeniosło się 3 mln Żydów mieszkających obecnie w innych krajach. Celem jest osiągnięcie progu 10 mln mieszkańców Izraela.

Na podstawie: http://www.rp.pl/artykul/1088276.html P.S. Suplement:

Tymczasem w odległej Judeopolonii nie kto inny jak Sz. Peres nawoływał do ograniczenia lekcji historii. W końcu po cóż ogłupione „bydło” ma znać swoją historię, nawet jeśli jest zakłamana?

W świecie który nam szykują nie ma miejsca ani na innowiercze narody, ani dla ich historii.

Przemówienie Szymona Peresa na Uniwersytecie Jagiellońskim sprzed dwóch lat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.