Strona główna > Świat > Izrael przyznał, że regularnie wysyła wojska do Syrii aby ratować rannych opozycjonistów i islamistów

Izrael przyznał, że regularnie wysyła wojska do Syrii aby ratować rannych opozycjonistów i islamistów

Od dłuższego czasu pojawiają się informacje, że Izrael nieoficjalnie uczestniczy w syryjskim konflikcie. Teraz państwo żydowskie przyznało się, że wojsko nielegalnie przekracza granice i ratuje bojowników którzy walczą z syryjską armią.

a15

W przeciągu trzech ostatnich lat, Izrael uratował życie ponad 2 tysięcy ludzi i zapłacił za to ponad 13 milionów dolarów. Oficjalnie ma to być tylko i wyłącznie pomoc humanitarna, ale wśród rannych tylko 20% osób to cywile. Pozostali należą do różnych frakcji walczących przeciwko armii Baszara al-Assada. Wśród nich mogą zatem znajdować się zarówno opozycjoniści jak i dżihadyści, których na piewszy rzut oka po prostu nie da się rozróżnić.

a20

Komandosi regularnie pod osłoną nocy przedostają się na terytorium Syrii i zabierają rannych do szpitali, gdzie otrzymują natychmiastową pomoc. Oznacza to więc, że państwo żydowskie tak naprawdę pomaga islamistom którzy jawnie deklarują nienawiść do Żydów, ale jak mówi pewne przysłowie: „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”. Tym wspólnym wrogiem jest właśnie rząd w Syrii.
Brytyjski dziennik Daily Mail przeprowadził wywiad z jednym z uratowanych syryjskich bojowników. Stwierdził on, że to prezydent Syrii jest jego wrogiem a nie Izrael, a gdy tylko powróci do zdrowia znów wyruszy na wojnę. Inni zaś grozili lekarzom śmiercią. Można powiedzieć że ich nienawiść i determinacja jest umiejętnie wykorzystywana w toczącym się konflikcie w Syrii.
Izrael traktuje Syrię, libański Hezbollah i Iran jako groźnego przeciwnika. Nie powinien zatem dziwić fakt, że państwo żydowskie potajemnie bierze udział w tej wojnie z nadzieją iż uda się obalić Assada. Jednak według niektórych doniesień, Izrael współpracuje nie tylko z opozycją ale także z Państwem Islamskim, kupując od niego ropę a wcześniej biorąc udział w inwazji na Irak. Świat zachodni oczywiście nie jest oburzony tymi doniesieniami.

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3315347/Watch-heart-pounding-moment-Israeli-commandos-save-Islamic-militants-Syrian-warzone-risking-lives-sworn-enemies.html#ixzz3tlLpzMuu

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/izrael-przyznal-ze-regularnie-wysyla-wojska-syrii-aby-ratowac-rannych-opozycjonistow-islam

Data publikacji: 10.12.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.