Strona główna > Bliski Wschód > Izrael W przygotowaniu Do Wielkiej Wojny, A Media milczą…

Izrael W przygotowaniu Do Wielkiej Wojny, A Media milczą…

Izrael przeprowadził w ubiegłym tygodniu największe manewry wojskowe od 20 lat, wg scenariusza symulującego wojnę z Hezbollah.
1df5197e-c0a3-469d-9282-4ea58741f3c3
Największe Manewry I Pokaz Siły Za Ubiegłe Dwa Dziesięciolecia

Tysiące wojskowych na morzu, w powietrzu i na lądzie zostało zmobilizowanych przez Izraelskie Siły Obrony na granicy Libanu dla – jak się okazało – największych manewrów wojskowych w ostanim dwudziestoleciu. Ćwiczenia jak je określono,
przeorowadzono w intencji upokorzenia Hezbollah i Iranu, na przekór ich widocznemu wzrostowi siły w Syrii.

W ubiegły poniedziałek rezerwiści i żołnierze rozpoczęli symulację 10 dniowej wojny z militarnymi grupami Hezbollah i Shi’a, usytuowanych na większości terytorium Libanu.  Izrael przygotował dwa szpitale polowe jak również helikoptery i ciężarówki dla ewakuacji symulowanych ofiar w ramach ćwiczeń.

Scenariusz Manewrów Przewidywał Eskalację Od Potyczek Granicznych Do Pełno Wymiarowej Wojny.

Ćwiczenia rozpoczęły relatywnie nieznaczące starcia graniczne , które rozwinęły się w wojnę w pełnej skali z założeniem eliminacji libańskich oponentów. Żołnierze, którzy wypełniali rolę Hezbollah zostali ubrani w tradycyjne mundury tej grupy i oznaczeni żółto-zieloną flagą.

Oficer IDF wyraził opinię, że celem całych ćwiczeń było przetestowanie kompetencji Dowództwa Północnego, jak również batalionów zaangażowanych w akcję. Podczas ćwiczeń żołnierze otrzymali rozkazy eliminacji Hezbollah do takiego stopnia ażeby odechciało im się chęci do ataku raz i na zawsze.

Manewry Otrzymały kryptonim „Światło Ziarna” (Light Of The Grain(?)

Manewry nazwane „Światłem Ziarna”  były poprzedzone 18-to miesięcznym planowaniem. W manewrach zaangażowano okręty, łodzie podwodne, samoloty myśliwskie, psy i jednostki wojny cybernetycznej, podobnie jak drony i system obronyp/rakietowej Izraela.

Ostatnio doniesiono, że system obrony p/rakietowej Izraela został podniesiony do gotowości w związku z pierwszym testem i demonstracją przechwycenia rakiety w USA, powierzonej  dla zorientowania armii amerykańskiej, w  wyborze przejściowego rozwiązania dla obrony p/rakietowej średniego i krótkiego zasięgu. Znany jako Iron Dome (żelazna kopuła) rakietowy system obronny, uznany za skuteczny w wyniku 1.500 przechwyceń rakiet wystrzelonych z Gazy, od czasu jego gotowości w 2011 roku. Wspomniany system przechodzi nadal testy w celu określenia jego skuteczności wobec możliwych zagrożeń, ponieważ jeszcze nie ustalono jego pełnych możliwości, powiedział Ari Sacher – menadżer systemu Iron Dome.

Założeniem Ćwiczeń było Rozpoczęcie Wojny Z Iranem

izrael sposobi się do czegoś poważniejszego i z tego powodu gotowi swój system obrony do większych zadań, niż zagrożenia   – domowej produkcji – rakiet z Gazy.  Generalicja izraelska jest w trakcie przygotowywania dokumentu w zakresie obrony, ze szczególnym założeniem o wojnie z Iranem, a to stanowi główną przesłankę do określenia – co było rzeczywistym celem manewrów.

Ponad dekadę temu Izrael prowadził krótkotrwałą wojnę w Libanie z Hezbollah, i od jakiegoś czasu gotowi się do powtórki,
niedawno atakując Hezbollah w Syrii. Hezbollah był zawsze naturalnym sojusznikiem Syrii, od czasów rządów Hafez al-Assad’a.

Izrael także kontynuuje ataki na terytorium Syrii, lekceważąc prawo międzynarodowe i niszcząc rządowe instalacje w Syrii,
związane z Hezbollah. Jak dotychczas, zarówno Syria jak i Hezbollah pozostawiły je bez odpowiedzi ale wiadomo czego oczekiwać jeżeli Syria i Iran zdecydują się odpowiedzieć równie agresywnie.

Rząd rosyjski został ostrzeżony , że jeśli Iran będzie kontynuował swą ekspansywną obecność w Syrii, to Izrael odpowie zbombardowaniem palaców prezydenckich w Syrii. Izrael, oczywiście zdaje sobie realistycznie sprawę, że sam – bez pomocy USA – nie może wdać się w konfrontację z Iranem, Syrią i Hezbollah,

Hezbollah ma sojuszników w Rosji i Iranie; a ostatnio Rosja zagroziła za-veto-waniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ -określającej Hezbollah jako organizację terrorystyczną. Rosja również ostrzegła Izrael, żeby nie atakował Iranu lub Syrii, jakkolwiek tego ostrzeżenia nie sformułowano bezpośrednio. Powiedziano, że naruszenie przez jakąkolwiek stronę prawa międzynarodowego i suwerenności Syrii, nie będzie tolerowane.

Rosja I Iran Ostrzegają, Że Udzielą Wspólnej Odpowiedzi

Prezydent Donald Trump atakując Rząd Syrii w kwietniu, spowodował reakcję Iranu i Rosji w oświadczeniach, razem z Hezbollah, ostrzegając, że następny atak spotka się ze stosowną odpowiedzią. Hezbollah który spędził sześć lat na arenie wojennej w Syrii, wzmacniając się o nowych bojowników – w opinii jego weteranów – uważa, że mogą liczyć na militarny sukces w regionie.

Przed rozpoczęciem konfliktu w 2006 roku, Hezbollah dysponował 13.000 tys. pocisków rakietowych a obecnie zgromadził ich około 150.000, obok poważnych rakiet dostarczonych przez Rosję, zdolnych – jak się uważa – razić cele w całym Izraelu.
Żadna z tych informacji nie dociera do światowych News’ów, toteż jedynie ci, którzy poświęcają temu uwagę , są zdolni do
uświadomienia sobie rozwoju sytuacji, zagrażającej konfrontacją z udziałem Izraela.  Póki co, nie mamy pojęcia czy świat zmierza do usypiania jednej wojny gotując inną – stąd możliwe, że izraelska symulacja inwazji ma na celu odstraszenie i  ostudzenie głów oraz wygaszenie konfliktu pomiędzy przeciwnikami.

—————————

na YouTube:

—————————–

autor: Lukas Magnuson

http://www.disclose.tv/news/israel_prepares_for_a_major_war_media_silent/140258

———————————–

Tłumaczenie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów, dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.
     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.