Strona główna > NWO > Apokalipsa > Izrael – Powraca sprawa upaństwowienia kościelnych gruntów. Co z Bazyliką Grobu Pańskiego

Izrael – Powraca sprawa upaństwowienia kościelnych gruntów. Co z Bazyliką Grobu Pańskiego

W przyszłym tygodniu parlament izraelski zajmie się ponownie projektem kontrowersyjnej ustawy w sprawie upaństwowienia gruntów należących do związków wyznaniowych. Dziennik „Haaretz” poinformował 23 maja, że przerobiony projekt autorstwa Racha Azarii z parlamentarnej partii Kulanu przewiduje, iż ziemie, sprzedane prywatnym inwestorom przez chrześcijan, mogą zostać upaństwowione, a zainteresowane strony mogą otrzymać odszkodowanie.

Dyskusję nad projektem wstrzymano w lutym 2018 roku, gdy zwierzchnicy Kościołów na znak sprzeciwu wobec tych działań zamknęli na kilka dni Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Teraz – według izraelskiej gazety – projektodawca zmienił nazwę planowanej ustawy. Zamiast określenia „Ustawa o własności ziemskiej Kościołów” używa się teraz określenia „Jerozolimska ustawa dzierżawna”.

Sam Azaria w rozmowie z „Haaretz” oświadczył, że kolejną próbę uchwalenia ustawy podjął po rozmowach z izraelskim MSZ i z przedstawicielami Kościołów. Według niego udało mu się przekonać Kościoły, że chodzi tu nie o ich grunty, ale o ochronę obywateli Jerozolimy przed niektórymi inwestorami oraz planowanym przez nich „czyszczeniem” zakupionych działek.

Powodem zgłoszenia nowego projektu ustawy są długoterminowe umowy dzierżawne z czasów powstania Państwa Izraelskiego (1948), na mocy których Kościoły przekazywały należące do nich grunty różnym organizacjom, np. Żydowskiemu Frontowi Narodowemu.

Tamte porozumienia przewidywały, że gdy po kilkudziesięciu latach będzie się kończyła ich ważność, grunty te wraz z zabudową powrócą do właścicieli.

2018-05-24

https://www.pch24.pl/powraca-sprawa-upanstwowienia-koscielnych-gruntow–co-z-bazylika-grobu-panskiego-,60485,i.html

Zobacz:

Bazylika Grobu Pańskiego zamknięta do odwołania – Przetrwała wiele wieków islamu, nie wytrzymała Izraela

Chrześcijańscy przywódcy przez podatki zamykają Bazylikę Grobu Świętego …

 

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/05/25/powraca-sprawa-upanstwowienia-koscielnych-gruntow-co-z-bazylika-grobu-panskiego/#more-53994

Data publikacji: 25.05.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *