Strona główna > Polska > Izrael płonie – próba przeprowadzki do Polski?

Izrael płonie – próba przeprowadzki do Polski?

Czyli o ostatnich pożarach, które mają miejsce w Izraelu, a raczej okupowanej Palestynie.

plonaca-flaga-izraela

Czy to żydzi podpalili Izrael celem zmuszenia motłochu do osadnictwa w Polsce?

Bardzo prawdopodobne!

Najpierw żydzi zabijali żydów, aby takim gwałtem wypędzić ich z Europy do Izraela.

Teraz – po zniszczeniu Polski jako państwa  – żydzi przepędzą żydów z Izraela do Polski.

Polacy mają przejąć tych uciekinierów – domy stoją puste, a Szydło ma gotowe 500+.

Pisaliśmy wielokrotnie, że 500+ jest dla żydów i muzułmanów.

Naród musi podjąć kroki celem zapobieżenia tej inwazji diabłów.

Red. GW

=======================

Izrael: Hajfa w ogniu, Jerozolima zagrożona. Pożary lasów, tysiące ludzi ewakuowanych

Dziesiątki tysięcy ludzi zostało ewakuowanych z izraelskiego miasta Hajfa z powodu groźnych pożarów lasów. Zagrożone są również Jerozolima oraz Zachodni Brzeg. Zdaniem policji w Izraelu za pożary mogą być częściowo odpowiedzialni podpalacze, którymi – jak sugerują – mogą być Palestyńczycy.

Pożar, który pustoszy części miasta, jest następstwem trwającej dwie miesiące suszy oraz silnych wiatrów na północy Hajfy – trzeciego pod względem wielkości miasta w Izraelu. BBC podaje, powołując się na oświadczenie władz miasta, że blisko 50 tys. ludzi zostało ewakuowanych, a w niektórych dzielnicach nie ma prądu. W Hajfie panuje panika. Zamknięto szkoły, przedszkola i uniwersytety, ewakuowano również dwa więzienia. Zniszczone są domy i samochody, a do szpitala z lekkimi obrażeniami trafiło ponad 130 osób. Większość przypadków to niegroźne zatrucie dymem.

Z ogniem w Hajfie od trzech dni walczy straż pożarna i żołnierze. Wezwano setki izraelskich rezerwistów, a pomoc przysłało już kilka krajów, w tym Rosja, Włochy, Chorwacja, Grecja i Cypr. Oczekiwana jest także pomoc od Stanów Zjednoczonych, które dysponują dużym samolotem gaśniczym, tzw. „Supertankerem”. Meteorolodzy ostrzegają, że susza i silne wiatry mogą utrzymać się jeszcze do przyszłego tygodnia. Oprócz Hajfy zagrożone są również okolice Jerozolimy i Zachodniego Brzegu. Izraelska policja powiedziała, że w niektórych miejscach mogło dojść do podpalenia.

– Każdy pożar, który powstał na skutek podpalenia lub podżegania bez dwóch zdań jest aktem terroru i tak będzie tak traktowany – ogłosił już premier Izraela Benjamin Netanjahu, którego cytuje gazeta „Haaretz”. Jak dodał, „każdy kto stara się spalić części Izraela, będzie surowo ukarany”. Z kolei szef lokalnej policji Roni Alsheich powiedział, że jeśli doszło do podpalenia, to „bezpiecznie można stwierdzić, że było ono umotywowane politycznie”. Minister edukacji Naftali Bennett, lider prawicowo religijno-syjonistycznego ugrupowania Żydowski Dom, zasugerował, że za pożar odpowiadają Palestyńczycy.

– Tylko ci, do których to państwo nie należy, są zdolni do jego spalenia – napisał na Twitterze.

BBC podaje, że w związku z pożarem pod Jerozolimą aresztowano już czterech Palestyńczyków. Na Twitterze popularnym hasztagiem jest #Israel_on_fire (Izrael w ogniu), a autorzy większości tweetów wyrażają radość z powodu pożarów. Władze Autonomii Palestyńskiej zaoferowały pomoc Izraelowi, ale nie otrzymały jeszcze odpowiedzi. W 2010 r. 42 osoby zginęły w pożarze na Górze Karmel, na południe od Hajfy.

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/a/izrael-hajfa-w-ogniu-jerozolima-zagrozona-pozary-lasow-tysiace-ludzi-ewakuowanych-zdjecia,11502237/

Źródło: http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/4943-izrael-plonie-proba-przeprowadzki-do-polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 5