Strona główna > Bez kategorii > “Izrael ostrzega Indie w sprawie możliwego spisku terrorystycznego”

“Izrael ostrzega Indie w sprawie możliwego spisku terrorystycznego”

Za: http://theuglytruth.wordpress.com

15.02.2012 r., tłum. wMordechaj

Media z New Delhi mówią, że wywiad izraelski przekazał swoim partnerom hinduskim listę 50 irańczyków na DWA TYGODNIE przed atakiem na izraelską ambasadę.

Nota redakcyjna – ta historia brzmi jak żart, i byłem nią zupełnie zaskoczony, nawet gdy ją już opublikowano, a przede wszystkim, że informacja pochodziła z izraelskiej gazety. Równie dobrze mogliby powiedzieć: „ZAPLANOWALIŚMY CAŁE TO KU…WO OD SAMEGO POCZĄTKU”, gdyż dla wszystkich oczywisty jest podstęp, jaki się z tym wiąże.

ynet

Izrael ostrzegał władze Indii o możliwości ataku w New Delhi, o czym doniosły różne hinduskie media we Wtorek.

Artykuł w “Hindustan Time” mówił o tym, że wywiad izraelski ostrzegł Indie o rychłym zagrożeniu obiektów i osób pochodzenia izraelskiego, przekazując listę około 50 osób – wszystkie posiadające irańską narodowość – co sugeruje, że w związku z tym sam był zamieszany w ten spisek.

“Lista około 50 irańczyków została przekazana przez izraelską delegację wysokiego szczebla dla Ministra Wspólnych Spraw Indii ponad 2 tygodnie temu…Izrael zażądał, aby wobec wymienionych na liście osób zastosowano szczególny nadzór”, powiedział gazecie pracownik organów bezpieczeństwa z New Dehli.

“The Times of India” doniósł, że Izrael i Indie pracują w tandemie, aby wyjaśnić poniedziałkowy wybuch.

“Indie ściśle współpracują z Izraelem na wszystkich szczeblach, aby zbadać gruntownie sprawę poniedziałkowej eksplozji”. Indie utworzyły również wraz z Gruzją wspólną grupę do zadań specjalnych, gdzie atak na izraelską ambasadę w Tbilisi nie powiódł się.

Władze z New Delhi zostały początkowo zbite z tropu we wtorek i zostały zaskoczone składem ładunków wybuchowych użytych podczas poniedziałkowego ataku na izraelski samochód dyplomatyczny.

Izraelski zespół ekspertów przybył do Indii i utworzył wspólną grupę wraz z policją z New Dehli i Narodową Agencję Śledczą (National Investigation Agency-NIA). Według raportu, również FBI zaoferowało swoją pomoc w śledztwie.

Natura podwójnego ataku nasuwa dla Ministra Spraw Zagranicznych wniosek, aby izraelscy dyplomaci pracujący w różnych placówkach w najbliższej przyszłości unikali przejazdów oznakowanymi pojazdami ambasady i raczej wybierali zamiast nich taksówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.