Strona główna > Świat > Izrael ma nową atrakcję turystyczną: strzelanie do palestyńskich terrorystów

Izrael ma nową atrakcję turystyczną: strzelanie do palestyńskich terrorystów

Najnowsza atrakcja turystyczna, jaką oferuje Izrael, z pewnością na długo pozostanie w pamięci odwiedzających. Po wejściu na nielegalnie zajęty przez to państwo teren na Zachodnim Brzegu, będą oni mogli wcielić się w rolę izraelskiego żołnierza i strzelić na symulatorze do palestyńskiego terrorysty.

ISRAEL-66 YEARS-INDEPENDENCE DAY

Na terenie zamieszkałego nielegalnie przez Izraelczyków osiedla w Gusz Ecjon, położonego między Jeruzalem i Betlejem, leży Kaliber 3, akademia powołana do walki z terroryzmem. To właśnie w niej powstał pomysł nowej atrakcji dla turystów: teraz mogą oni się poczuć jak prawdziwi izraelscy żołnierze. Przewidziano w tym celu szereg zajęć, począwszy od strzelania do celu nabojami po symulację uczestnictwa w samobójczym zamachu w tym wjechania w tłum ludzi. Z atrakcji mogą skorzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Istnieje nawet oferta trzymiesięcznego obozu dla nastolatków, by ci odczuli na własnej skórze co to znaczy być członkiem Sił Zbrojnych Izraela.

a

Według izraelskiej gazety Haaretz część turystów obawia się jednak, że te atrakcje mogą prowadzić do eskalacji napięć i dehumanizacji Palestyńczyków. I słusznie. Celem atrakcji oferowanych przez Kaliber 3 jest właśnie dehumanizacja Palestyńczyków, a nawet ich „delegalizacja” na terenach zajętych przecież przez Izrael z pogwałceniem obowiązującego prawa.

W tej „niewinnej zabawie” sprawa okupacji Izraela jest wybielana, a agresywne działania odwetowe Palestyńczyków uznawane za niezrozumiałe. Prawda wygląda jednak tak, że Kaliber 3 ze swoimi atrakcjami to kolejny powód do eskalacji wojny, przesiedleń, opresji i rasizmu, wbrew temu co zapewniają jej pomysłodawcy.

Źródło: https://www.alaraby.co.uk/english/blog/2017/7/11/israels-tourist-attraction-allows-guests-to-shoot-palestinian-terrorists

Tłum. i źródło polskie: https://xebola.wordpress.com/2017/07/20/izrael-ma-nowa-atrakcje-dla-turystow-strzelanie-do-palestynskiego-terrorysty/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.