Strona główna > Zdrowie > Izrael kończy z fluoryzacją wody

Izrael kończy z fluoryzacją wody

Wody - Wiadomości Świat Polska - Fluoryzacja wody

Wody - Wiadomości Świat Polska - Fluoryzacja wodyIzrael zobowiązuje się do zakończenia fluoryzacji wody do 2014 r. powołując się na poważne problemy  zdrowotne.

Ministerstwo Zdrowia Izraela podjął decyzję o zaprzestaniu sztucznemu fluoryzowaniu wody,  odwracając proces ponad 15 letniego przymusowego zatruwania publicznych wodociągów na Bliskim Wschodzie.

Sąd Najwyższy Izraela oświadczył, że ustawy z 1974 i późniejsza z 1998 r. wprowadzająca zarządzenie, że  wszystkie publiczne wodociągi w Izraelu mają fluoryzować wodę są zarówno przestarzałe i nieaktualne.  Wszystkie obecne programy fluoryzacji zostaną zakończone do 09 kwietnia 2014, w celu zapewnienia  zgodności z nowymi wymogami bezpieczeństwa publicznego.

Przyjęte z zadowoleniem orzeczenie sądu po złożonej w zeszłym roku petycji, przez dwie zaangażowane  osoby. W tym przedstawiciela Izraelskiego Związku Rozpowszechniania Oświaty Zdrowotnej. Wypłynęły na  światło dzienne liczne niebezpieczeństwa powiązane z fluorowaniem wody pitnej. Należą do nich: obniżenie  IQ, łamliwość kości i zębów i uszkodzenia tarczycy, różne poważne skutki uboczne, które są ledwo  usprawiedliwiane przez marne i przestarzałe argumenty sugerujące, że przyjmowany fluorek w jakiś sposób
pomaga zapobiegać próchnicy.

Trzech izraelskich sędziów Sądu Najwyższego, którzy rozpatrywali sprawę, wraz z izraelskim ministrem  zdrowia Yael German, zebrało informacje i ostatecznie stwierdzili, że fluor jest w istocie zagrożeniem  dla zdrowia publicznego i zapewnia minimalne, jeśli w ogóle jakieś korzyści dla zdrowia społeczeństwa. W  jego orzeczeniu, sędzia Barak-Erez zarządziła wstrzymanie wszystkich programów fluorowania wody pitnej w  Izraelu do 2014 r. Podkreślając, że fluoryzacja wody jest niebezpieczna a nauka która jej broni jest
przestarzała i nie jest już powszechnie akceptowana.

USA jest wśród zaledwie kilku pozostałych krajów pierwszego świata, które wciąż zatruwają wodę pitną  fluorem.

Wszystkie nowe programy fluoryzacji wody zostały odrzucone, nawet jeżeli są propagowane poza USA, to  oczywiście dobra wiadomość dla wszystkich. W związku z ostatnimi przepisami w Izraelu realizowane są  programy zaprzestania fluoryzacji wody, zwłaszcza w USA, gdzie większość wodociągów publicznych nadal  fluoryzacje wodę.

Żarliwi propagatorzy fluoryzacji próbują przekonać Amerykanów, że każdy pije fluorowaną wodę. „Ale jest  to coś przeciwnego prawdziwe” mówi Dr. Paul Connett, dyrektor wykonawczy Fluoride Action Network.  Przytłaczająca liczba krajów nie fluoryzuje wody, w tym 97 procent populacji europejskiej. Natomiast,  prawie połowa ludzi na świecie pijących fluorowaną wodę na żyje w USA.

Na szczęście prawda o fluorowaniu nadal się rozprzestrzenia, miasta na całym świecie ponownie debatują  nad kosztami i niebezpieczeństwem tych praktyk. Przykładowo w ciągu ostatnich kilku miesięcy w:  Portland, Oregon, Woodland, Waszyngton, Wichita, Kansas, i wiele innych miastach w całej Ameryce oraz na  całym świecie zdecydowano zakończyć swoje programy fluoryzacji wody pitnej. Czy ty i twoi sojusznicy  zdrowwgo stylu życia chcecie włożyć wysiłek aby spowodować zaprzestanie procederu fluorowania wody  pitnej w twojej własnej społeczności?

„Wiadomo, że u ciebie fluoryzacja może powodować uszkodzenie ciała, zdrowia, powodować chronicznie  choroby,” w tym problemy u osób cierpiących na problemy z tarczycą” napisała izraelska Minister zdrowia  Yael German w ostatnim liście do lekarzy, którzy próbowali zablokować wysiłki mające na celu zatrzymanie  fluoryzacji wody w Izraelu.

Możesz dowiedzieć się więcej o niebezpieczeństwach sztucznej fluoryzacji wody i działać na rzecz  zakończenia tego procesu w swojej własnej społeczności, odwiedzając stronę Fluoride Action Network:  www.fluoridealert.org – by: Ethan A. Huff

źródło: www.naturalnews.com/042079_water_fluoridation_Israel_health_concerns.html

Tłumaczenie: T2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *