Strona główna > Świat > Izrael grozi Rosji

Izrael grozi Rosji

Izrael uzbroi Ukrainę jeżeli Rosja nie zrezygnuje z dostaw S – 300 dla Iranu. Dostawy broni dla Ukrainy mogą być odpowiedzią na decyzję Rosji o wycofaniu zakazu sprzedaży Iranowi rakiet przeciwlotniczych S – 300.

a

Izrael może rozpocząć dostawy uzbrojenia na Ukrainę w odpowiedzi na wycofanie przez Rosję zakazu dostaw Iranowi rakiet przeciwlotniczych S-300. Taką informację podaje izraelska gazeta NRG powołując się na informatora z kręgów wojskowych.

Podobne środki w rządzie Izraela nie były jeszcze rozpatrywane w związku z tym, że decyzji o dostawach S-300 do Iranu jeszcze nie podjęto.

We wrześniu 2014 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych zablokowało decyzję Ministerstwa Obrony o sprzedaży Ukrainie dronów. W lokalnych mediach informowano, że może to być związane z uniknięciem wywołania konfrontacji z Kremlem.

W poniedziałek Władimir Putin podpisał dekret o wycofaniu zakazu na dostawy Teheranowi rakietowych systemów przeciwlotniczych s-300. Oprócz Izraela, który uważa Iran za główne zagrożenie bezpieczeństwa narodowego przeciwko tej decyzji już wystąpiły USA i Unia Europejska.

Za: http://3rm.info/main/56360-izrail-vooruzhit-ukrainu-esli-rossiya-ne-otkazhetsya-ot-postavok-s-300-v-iran.html

Data publikacji: 15.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − = 49