Strona główna > Bez kategorii > izrael dostarcza “danych wywiadu”, jakie mogą popchnąć USA w kierunku przyłączenia się do ataku na Iran

izrael dostarcza “danych wywiadu”, jakie mogą popchnąć USA w kierunku przyłączenia się do ataku na Iran

źródło: http://www.activistpost.com/2012/09/israel-provides-intelligence-that-may.html

autor: Susanne Posel, Activist Post

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) podjęła decyzję, że dane wywiadowcze, jakie nadeszły z izraela mówiące, że Iran dokonał postępu w dziedzinie prac nad technologią nuklearną, są wiarygodne. A izrael przekalkulował ich „moce niszczące” na podstawie modeli komputerowych i doszedł do wniosku, że Iran pracował nad nimi przez ostatnie 3 lata. Teraz IAEA jest przekonana, że Iran będzie mieć zdolności nuklearne w listopadzie.

Administracja Obamy ma nadzieję wywrzeć presję na Chinach i Rosji, aby uzyskać od nich zgodę na wstrzymanie pomocy zbrojnej dla Iranu. W tej zmyślonej rezolucji, powstałej z udziałem wpływów izraelskich, administracja Obamy symuluje negocjacje dyplomatyczne, gdy w tym samym czasie kontrolowany przez syjonistów izrael natarczywie żąda zbrojnego uderzenia na Iran.

Sekretarz stanu, Clinton spotkała się ze swymi odpowiednikami z Niemiec, Chin, UK i Francji, aby wynegocjować tajemny pakt. Za zamkniętymi drzwiami, te państwa porozumiały się co do postawy anty-irańskiej.

David Albright, członek Instytutu Nauk i Bezpieczeństwa Międzynarodowego, jaki jest globalistycznym think-tankiem i ma wielkie wpływy w Kongresie oraz różnych sektorach rządu USA, ogłosił że rząd amerykański „będzie potrzebować zrozumienia teoretycznego na temat jak się rozwija taki program broni atomowej, to znaczy jakie sprawy powiązane są z eksperymentami w różnych dziedzinach pragramu i na temat spraw szczegółowych”.

Oparty na tym nowym “dowodzie” dostarczonym przez kontrolowany przez syjonistów rząd izraela, atak zbrojny na Iran wydaje się nieuchronny.

Netanyahu stwierdził, że USA “nie ma prawa powstrzymać” izrael przed zaatakowaniem Iranu. Netanyahu oświadczył: “Świat mówi izraelowi ‘czekajcie, mamy czas’. A ja mówię’Na co czekać? Czekać do kiedy?’ Ci spośród międzynarodowej społeczności, którzy odrzucają nakreślenie czerwonej linii w sprawie Iranu, nie mają moralnego prawa stawiać czerwonego światła przed izraelem”.

Wg Kluczowych Wniosków zawartych w Raporcie na temat oszacowania ryzyka irańskiego programu atomowego, przedstawionego w 2007 r. przez the National Intelligence Estimate, Iran „wstrzymał swój program budowy broni atomowej” i jednocześnie „zostawił otwartą opcję do jej przyszłej budowy”. To zakończenie zawarte w raporcie o irańskich wysiłkach w kierunku posiadania broni atomowej zostało dopisane w „odpowiedzi na naciski międzynarodowe”.

Nawet Biuro Wywiadu i Rozpoznania Badawczego, część departamentu stanu, doszło do wniosku, że „zupełnie nierealne jest, żeby Iran wszedł w posiadanie tych zdolności przed rokiem 2013”.

Netanyahu publicznie oświadcza, że zmęczyła go już próba administracji Obamy prowadzenia dyplomacji z Iranem. Clinton wyjaśniła, że USA “nie postawi żadnego ultimatum” podczas rozmów z Iranem, a Netanyahu w tym samym czasie nawołuje do uderzenia zbrojnego przed listopadowymi wyborami w USA.

I oto nagle ni stąd ni zowąd pojawiają się „dane wywiadowcze”, jakie mogą zaważyć na podjęciu decyzji wobec alternatywy: idziemy na wojnę czy kontynuujemy negocjacje.

Leon Panetta stwierdził, że jeśli Iran miałby zacząć rozwój programu budowy broni jądrowej, to dla USA zostałoby mniej niż 12 m-cy, aby podjąć decyzję o ataku. Panetta powiedział:

“Z grubsza licząc mamy około roku. Troche więcej niż rok. A więc…pomyślimy nad tym, będziemy mieć okazję na to, gdy będziemy wiedzieć, że oni podjęli taka własnie decyzję, aby wykonać działania niezbędne do powstrzymania (Iranu)”.

Netanyahu wyraził to jasno:

“Jeśli Iran dowie się, że nie ma żadnego ultimatum, to co zrobi? Dokładnie to, co robi teraz. Będzie dalej robić swoje, bez żadnego mieszania sie innych do tego, w kierunku zdobycia zdolności posiadania broni atomowej, a przez to również bomb nuklearnych”.

Recznik Białego Domu, Jay Carney wyjaśnia, że “linia rozumowania jest taka, że prezydent ma obowiązek powstrzymać Iran przed zdobyciem broni atomowej i użyje każdego narzędzia z arsenału amerykańskiej potęgi, aby osiągnąć ten cel”.

Dan Shapiro, ambasador USA w izraelu i Netanyahu mieli starcie na słowa w kwestii frustracji Netanyahu z powodu polityki Obamy wobec Iranu.

Jednak ta chryja jest częścią propagandy otaczającej Iran oraz knucie amerykańsko-izraelskie w sprawie ataku na to suwerenne państwo. Za zamkniętymi drzwiami, Obama i Netanyahu poukładali wspólne plany użycia sił zbrojnych i propagandy do usprawiedliwienia i ukrycia swego projektu w sprawie Iranu.

W ich scenariuszu, Obama zażąda zgody Kongresu na piśmie do użycia sił zbrojnych wobec Iranu w odpowiedzi na ich rzekomy program budowy broni atomowej.

Niezależnie od spraw formalnych związanych z uzyskiwaniem aprobaty Kongresu, Obama nie czekając na decyzję wprowadzi w życie plany ataku na Iran.

Obama zgodził się na rozmowy w izraelu przed wyborami w USA, gdzie obieca amerykańskie wsparcie zbrojne dla izraelskiego planu ataku na Iran. Równolegle do tej strategii, wywiad federalny i agencje nadzoru i zbierania danych wywiadowczych w USA zostaną „usprawnione” w tym celu, żeby niezależnie od tego, kto wygra wybory w listopadzie, rząd USA był dobrze wyposażony i przygotowany do ataku na Iran.

A ten schemat planowany jest na wiosnę 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.