Izrael atakuje palestyński szpital w Jerozolimie

Izraelskie okrucieństwo nie zna granic. Żadne ogromne zbrodnie nie są zbyt ohydne dla jego wojsk by je popełniać – odzwierciedlając od wielu lat zinstytucjonalizowany rasizm, traktując brutalnie Palestyńczyków, powód odważnego oporu intifady.

a

Palestyńczycy nie mają żadnego bezpiecznego schronienia. „Uczciwą grą” sa ataki na szkoły, meczety, dzielnice mieszkalne, rybaków na morzu, rolników na polach, bawiące się dzieci i szpitale leczące chorych, rannych i umierających pacjentów – zdeprawowane czyny popełniane z niewyjaśnionych przyczyn przez bezwzględny reżim.

Jego codzienne zbrodnie są tak liczne, że trudno je zliczyć – ostatnia to atak na Szpital Al.-Makasseed w Jerozolimie.

Żołnierze szaleli po jego oddziałach, rozpylając na oślep gaz łzawiący. Dzieci, pacjenci w salach intensywnej opieki medycznej i inni pacjenci, jak i personel medyczny i odwiedzający, doznali skutków wdychania toksycznych gazów łzawiących, niekiedy potencjalnie śmiertelnych, z chorymi i słabymi najbardziej narażonymi.

Administracja szpitala wydała informację prasową, wzywającą międzynarodowe grupy praw człowieka i inne do interwencji wobec izraelskiego bezprawia, podkreślając, że od 1 października żołnierze zaatakowali ten szpital 6 razy.

Zamiast respektowania świętości szpitala, poszukuje się „miotaczy” kamieni i innych sprzeciwiających się zbrodniom reżimu, część nieograniczonego państwowego terroru Izraela.

Palestyńczycy są wieloletnimi ofiarami jego okrucieństw, nie pokazujących żadnych zahamowań, mordując ich codziennie z zimną krwią, raniąc wiele tysięcy, traktując dzieci tak brutalnie jak dorosłych.

Społeczność światowa stale przymyka oko na ich cierpienia, stając po stronie okrucieństw wobec od dawna odmawianej sprawiedliwości.

Stephen Lendman

Źródło: http://rense.com/general96/isattackspalhosp.html#sthash.oiWmjLgI.dpuf

Tłum. Ola Gordon.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *