Strona główna > Świat > ISIS wzywa swych ludzi do masowych mordów na niewiernych

ISIS wzywa swych ludzi do masowych mordów na niewiernych

Za pośrednictwem swojego kanału informacyjnego, Państwo Islamskie wydało instrukcję dla dżihadystów, „samotnych wilków”, która opisuje w jaki sposób można przeprowadzić zamachy terrorystyczne. ISIS sugeruje aby islamiści zdobyli broń i skupiali się na masowych mordach na niewiernych.

Taktyka została opisana na łamach magazynu internetowego Rumiyah w 10 językach świata, w tym w najpopularniejszym języku angielskim. Państwo Islamskie na ogół poleca swoim zwolennikom, aby wyposażyli się w dowolną broń palną, ewentualnie w noże i stosowali podstęp.

W instrukcji zaznaczono, aby „samotne wilki” brały zakładników i skupiały się na mordowaniu jak największej liczby niewiernych, zamiast na negocjacjach i przyjmowaniu okupu. Magazyn Rumiyah pisze, że zwolennicy ISIS powinni szerzyć terror „językiem siły, językiem zabijania, dźgania i podrzynania gardeł, ścinania głów, rozjeżdżania ciężarówkami i palenia żywcem, dopóki nie dadzą dżizji będąc w stanie upokorzenia”. Dżizja to nic innego jak podatek, który nakłada się na innowierców, aby mogli praktykować swoje religie.

Państwo Islamskie nawiązało do masakry w klubie gejowskim w Orlando, do której doszło w czerwcu 2016 roku. Zamachowcem był Omar Mateen, który wziął wielu zakładników i rozstrzelał około 50 osób. Magazyn Rumiyah wskazuje, że morderca „wspaniale zademonstrował ten scenariusz” i zachęcono innych do podążania śladami Mateena.

Islamska organizacja zbrojna zasugerowała, aby dżihadyści brali zakładników w centrach handlowych, kinach, w nocnych klubach, restauracjach lub na kampusach uniwersyteckich, wykorzystywali zabudowania do obrony przed służbami oraz posługiwali się niewiernymi jako ludzkimi tarczami. Wezwano ich aby ogłaszali się jako pracodawcy, oferowali na sprzedaż mieszkanie i różne przedmioty za pośrednictwem popularnych serwisów internetowych i zwabiali swoje ofiary. Jedna ze wskazówek głosi przechowywanie ciał niewiernych w specjalnie wyznaczonych pomieszczeniach.

Magazyn Rumiyah opisuje również praktyczne sposoby na zdobycie broni palnej. Islamistom w Europie polecono zakup sprzętu na czarnym rynku, wyjazd do stref objętych działaniami wojennymi lub nocną napaść na sklepy z militariami. ISIS dodaje, że w USA zdobycie jakiejkolwiek broni palnej nie powinno stanowić większego problemu.

Wezwania Państwa Islamskiego brzmią bardzo niebezpiecznie. Powinniśmy się zatem spodziewać jeszcze brutalniejszych zamachów terrorystycznych na bezbronną ludność amerykańską i europejską, lub jak opisał to wspomniany wyżej magazyn internetowy – na niewiernych. Działalność islamistów jest dodatkowo wspierana przez Unię Europejską, która nie tylko nakazuje przyjmować muzułmańskich „uchodźców”, ale także utrudnia obywatelom dostęp do broni palnej. Doskonale wiadomo przecież, że broń zawsze można zdobyć w sposób nielegalny a rozbrojona ludność nie jest w stanie prawidłowo reagować na sytuacje zagrażające jej życiu.

Źródło: https://pjmedia.com/homeland-security/2017/05/04/isis-to-jihadists-use-fake-apartment-job-craigslist-ads-to-lure-hostage-murder-victims/

Polskie źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/panstwo-islamskie-wzywa-zwolennikow-aby-masowo-zabijali-niewiernych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *