Strona główna > Bliski Wschód > ISIL planuje podbić część Europy w ciągu najbliższych pięciu lat

ISIL planuje podbić część Europy w ciągu najbliższych pięciu lat

ISIL planuje podbić część Europy

Takfiri ISIL bojownicy obecnie działający w Iraku zaprezentowali pięcioletni plan na rozszerzenie swojej kontroli w Europie, czytamy w raporcie.

ISIL planuje podbić część Europy

Terrorystyczni bojownicy planują rozszerzyć swoją pierwszą część tzw kalifatu islamskiego w Europie Wschodniej, w tym w Rumunii, Bułgarii i Grecji, a następnie podbić odległą Austrię – przedstawił Daily Mail w raporcie.

Cały Bliski Wschód, Afryka Północna, Azja Środkowa, Pakistan, Afganistan, Turcja i Iran są zaznaczone na mapie ISIL.

„Legalność wszystkich emiratów, grup, krajów i organizacji staje się nieważna
w wyniku poszerzenia, zwiększenia władzy kalifa i przybycia jego oddziałów na ich tereny”, rzecznik ISIL, Abu Mohammed al-Adani powiedział.

ISIL zamieścił również w internecie film w którym grozi inwazją i podbojem Hiszpanii.

Minutowy materiał filmowy pokazuje dwóch hiszpańskojęzycznych mężczyzn mówiących, że Hiszpania to kraj ich przodków i że są oni gotowi na śmierć za ich rodzące się państwo islamskie.

Mężczyźni dodali również, że ISIL nie zatrzyma swoich podbojów wyłącznie na Hiszpanii i zamierza rozwinąć islamski kalifat na całym świecie.

W nagraniu audio rozpowszechnionym na internetowych, ekstremistycznych stronach 29 czerwca bojownicy ISIL ogłosili powstanie tzw islamskiego kalifatu-państwa, deklarując lidera terrorystycznej grupy Abu Bakr al-Baghdadi jako „kalif” i „przywódca muzułmanów na całym świecie”.

Kryzys w Iraku nasilił się 10 czerwca po tym jak bojownicy ISIL przejęli kontrole Mosulu po błyskawicznym go zdobyciu, a następnie upadku Tikritu znajdującego się 140 km (87 mil) na północy zachód od stolicy Iraku Bagdadu. Tikrit został później odbity przez Irackie Siły Zbrojne.

Zgodnie z danymi ONZ szacuje się, że od początku konfliktu w tym roku zostało już przesiedlonych 1,2 miliona osób.

ISIL zaprzysiągł kontynuować ekspansję w kierunku Bagdadu.

KA/SS/SL

tl. ls

http://www.presstv.ir/detail/2014/07/08/370416/isil-eyes-europe-control-in-5-years/

foto: PressTV