Strona główna > NWO > Irlandia o krok od mordowania

Irlandia o krok od mordowania

Irlandia

Irlandia o krok od mordowania nienarodzonych dzieci

W nocy z czwartku na piątek, irlandzki parlament zdecydował, że kobieta będzie mogła podjąć decyzję o zabiciu nienarodzonego dziecka, gdy zagrożone będzie jej życie.

 „Zagrożone życie” to także sytuacja, gdy kobieta grozi samobójstwem. Ale w tym przypadku wymagana będzie opinia dwóch psychiatrów i lekarz położnik.

Irlandia nienarodzone dzieci

Za ustawą opowiedziało się 127 deputowanych, a 31 było przeciwnych. Ustawę musi zatwierdzić jeszcze izba wyższa parlamentu.

 

Głosowanie nad ustawą aborcyjną wywołuje w Irlandii wielkie emocje. Wczoraj, pod siedzibą parlamentu, protestowali nie tylko przeciwnicy aborcji, ale także jej zwolennicy.

W Irlandii obowiązuje całkowity zakaz aborcji od 1861 roku. Irlandczycy 30-krotnie odrzucali w referendach propozycję legalizacji zabijania nienarodzonych dzieci.

Pierwszym krokiem na drodze do legalizacji aborcji było orzeczenie Sądu Najwyższego z 1992 roku w tzw. sprawie X. Sąd rozpatrywał wówczas przypadek 14-letniej dziewczyny, której ciąża była wynikiem gwałtu. Groziła popełnieniem samobójstwa. Sąd uznał wówczas, że aborcja powinna zostać zalegalizowana w przypadku zagrożenia życia kobiety, również wówczas, gdy grozi ona odebraniem sobie życia. Od tamtego czasu deputowani nie spieszyli się jednak ze zmianą prawa w tej kwestii.

Za: http://www.pch24.pl/irlandia-o-krok-od-mordowania-nienarodzonych-dzieci-,16289,i.html

Źródło: rp.pl

Data publikacji: 12.07.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.