Strona główna > Świat > Iran przeprowadza konkurs na karykaturę zaprzeczającą istnieniu holokaustu

Iran przeprowadza konkurs na karykaturę zaprzeczającą istnieniu holokaustu

Komentarz: tłumaczenie z izraelskiej witryny, także należy brać korektę na poprawność polityczną.

Na dwa tygodnie przed Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Iran ogłosił konkurs mający na celu stworzenie karykatury, która zaprzecza wystąpieniu tego ludobójczego wydarzenia.

a
Iran zapowiedział, że zorganizuje konkurs, który polega na stworzeniu karykatury negującej Holokaust. W tym roku nagroda wzrośnie z 12 na 50 tysięcy dolarów.

Konkurs, organizowany przez urząd miejski Teheranu, wzywa rysowników na całym świecie, by wysyłać prace zaprzeczające i ośmieszające Holokaust. W przeciwieństwie do poprzednich konkursów tego typu, ten jest szczególnie istotny ze względu na fakt, że jest organizowany przez władze stolicy Iranu i posiada międzynarodowy nacisk. Nagroda pieniężna jest kilkakrotnie większa niż poprzednio.

Ambasador Izraela przy ONZ, Danny Danon, skontaktował się z sekretarzem generalnym tej organizacji, żądając oficjalnego potępienia konkursu. Danon napisał, że przeprowadzanie takiego wydarzenia jest antysemickim aktem, który wyraża prawdziwe zło, a zaprzeczenie Holokaustu jest najsilniejszym wyrażeniem antysemityzmu, który dał podstawy do morderstwa sześciu milionów żydów.

Źródło: http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4752645,00.html

Tłumaczenie – MKMB

https://www.youtube.com/watch?v=RzSwXKCwZRE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.