Strona główna > Bez kategorii > Iran proponuje demokratyczne, sprawiedliwe rozwiązanie w sprawie Palestyny

Iran proponuje demokratyczne, sprawiedliwe rozwiązanie w sprawie Palestyny

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/08/30/259004/iran-makes-democratic-offer-on-palestine/

Przywódca Rewolucji Islamskiej, ajatollah Seyyed Ali Khamenei powiedział, że Iran udostępnił światu całkowicie demokratyczne rozwiązanie „bardzo ważnego problemu Palestyńskiego”, doradzając USA, aby znalazło wyjście z obecnej sytuacji bez wyjścia własnymi siłami.

“Wypracowaliśmy sprawiedliwe i całkowicie demokratyczne rozwiązanie. Wszyscy Palestyńczycy – zarówno obecni posiadacze obywatelstwa, jaki i ci, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu do innych krajów, ale zachowali swe Palestyńskie pochodzenie, w tym muzułmanie, chrześcijanie i żydzi, powinni wziąć udział w publicznym, pilnie nadzorowanym i tworzącym poczucie wzajemnego zaufania referendum i dokonać wyboru systemu politycznego w tym kraju”, powiedział Przywódca w wystąpieniu na otwarcie ceremonii spotkania 16-ego szczytu Ruchu Państwa Niezaangażowanych (NAM) w Teheranie w czwartek.   

Przywódca stwierdził, że wszyscy Palestyńczycy, którzy przez lata ucierpieli w wyniku wygnania, powinni wrócić do swego kraju i wziąć udział w tym referendum oraz tworzeniu konstytucji i wyborów, będących skutkiem jej uchwalenia, i położył nacisk na to, że „w ten sposób zostanie ustanowiony”.

Ajatollah Khamenei zaoferował amerykańskim politykom życzliwą radę, zwłaszcza tym, którzy do tej pory popierali izraelski reżim.

Wyliczając mrowie problemów, jakie dotknęły USA w wyniku wspierania reżimu syjonistycznego, w tym złą sławę, jaką okrył się Waszyngton wśród narodów regionu, oraz niezliczone koszty materialne i duchowe wyrządzone narodowi amerykańskiemu przez wiele lat, przywódca powiedział, że jeśli to wsparcie dla Izraela będzie kontynuowane, to koszty jeszcze bardziej się powiększą i stana się ciężarem nie do zniesienia.

Ajatollah Khamenei wezwał amerykańskich urzędników, aby przemyśleli propozycję Republiki Islamskiej w sprawie referendum w celu przecięcia istniejącego węzła gordyjskiego, z jakim wciąż mają problem amerykańscy politycy w kontaktach z Izraelem, i dodał że w takim przypadku, region bliskowschodni i wszyscy wolni ludzie świata gorąco będą popierać takie działanie.

Ajatollah Khamenei niemal w każdym zdaniu akcentował fakt, że na bazie „straszliwego spisku zachodniego pod kierownictwem UK w latach 40-tych” niepodległe państwo z jasną historyczną tożsamością o nazwie „Palestyna” zostało ukradzione lokalnemu narodowi i przywłaszczone przy użyciu broni, masakr i oszustwa przez grupę ludzi, której większość była imigrantami z krajów europejskich.

“To bezprecedensowe przywłaszczenie, jakie zaczęło się od masowych zabójstw bezbronnych ludzi we wsiach i miastach oraz od wypędzania ludzi z domów do sąsiednich krajów, trwało potem przy pomocy podobnych zbrodni przez ponad 60 lat i trwa do dzisiaj. To jest jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoi obecnie przed ludzką społecznością”.

Ajatollah Khamenei dowodził, że przez dziesiątki lat Izrael opisywał naród Palestyński, który walczył o przywrócenie należnych mu praw, jako terrorystów, a „sieci medialne należące do syjonizmu, jak też wiele zachodnich i najemnych mediów całkowicie ignorowały etyczną i dziennikarską powinność mówienia prawdy, a zamiast nich propagowały wielkie kłamstwo”.

Przywódca w swym wystąpieniu uderzył również w międzynarodowe ciała statutowo mające obowiązek dbania o przestrzeganie praw człowieka za to, że były ślepe na okrucieństwa izraelskie, a nawet udzielały wsparcia kryminalnemu reżimowi z Tel Aviv.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.