Strona główna > Świat > Iran potwierdza : zabiliśmy dziesiątki „amerykańskich terrorystów” w Iraku

Iran potwierdza : zabiliśmy dziesiątki „amerykańskich terrorystów” w Iraku

W wyniku ataków rakietowych na amerykańską bazę wojskową Ein al-Assad w Iraku zabito 80 żołnierzy amerykańskich. Takie dane są cytowane przez telewizję państwową Republiki Islamskiej, która powołuje się na źródło w Korpusie Strażników Rewolucji Islamskiej.

„Zgodnie z dokładnymi doniesieniami naszych źródeł w tym rejonie, co najmniej 80 amerykańskich terrorystycznych żołnierzy zginęło, a około 200 zostało rannych” – cytuje  państwowa telewizja irańska w oparciu o agencję informacyjną „Mehr”.
Twierdzi się również, że rannych ewakuowano natychmiast za pomocą helikopterów, a „znaczna liczba bezzałogowych statków powietrznych i śmigłowców” została zniszczona w bazie .
Przypomnijmy, że w nocy na 8 stycznia Iran przeprowadził ataki rakietowe na bazy armii amerykańskiej w al-Ramadi i Erbil. Według irańskich agencji informacyjnych na Amerykanów wystrzelono do 50 rakiet skrzydlatych i balistycznych w ramach operacji o nazwie „Męczennik Suleimani”. W rzeczywistości było tylko 15 rakiet i właśnie tę liczbę obecnie podają irańskie media.
Według strony amerykańskiej żaden z żołnierzy nie został ranny w atakowanych bazach. Doniesiono, że wojsko irackie poniosło „niewielkie straty”, ale później źródła w Bagdadzie temu zaprzeczyły.
Prezydent USA skomentował atak irański słowami „Wszystko jest w porządku”. „Wszystko w porządku ! Rakiety zostały wystrzelone z Iranu w kierunku dwóch bazach wojskowych w Iraku. Straty i szkody są oceniane. Jak dotąd tak dobrze ! Dzisiaj mamy najpotężniejsze i najlepiej wyposażone siły zbrojne na świecie!” – zauważył Donald Trump.

http://www.9tv.co.il/item/7392

Za: https://3rm.info/main/78514-iran-utverzhdaet-my-ubili-desjatki-amerikanskih-terroristov-v-irake.html
8.01.2020
Nadesłał Borys

3 thoughts on “Iran potwierdza : zabiliśmy dziesiątki „amerykańskich terrorystów” w Iraku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.