Strona główna > Bez kategorii > Iran pospieszył z pomocą Syrii

Iran pospieszył z pomocą Syrii

Źródło: http://www.3rm.info/21153-iran-prishel-na-pomoshh-sirii.html

Data publikacji: 15.02.2012

Tłum. RX

Iran odpowiedział na prośbę Syrii i wysłał 15 tysięcy żołnierzy Sił Specjalnych aby utrzymać porządek w syryjskich miastach. Irańskie wojska będą razem z wojskami syryjskimi walczyć z bandami terrorystycznymi, jak nazywa je oficjalnie Damaszek. Eksperci dopatrują się w tym pogarszającej się sytuacji w Syrii biorąc pod uwagę , że nieco wcześniej skierowano do Syrii Siły Specjalne Kataru i Wielkiej Brytanii. Pomimo tego, że obce wojska przybyły do kraju jako instruktorzy to ściąganie sił wojskowych do Syrii jest niepokojącym znakiem także i dla Moskwy. Oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, Aleksandr Łukasziewicz, powiedział, że jego resort zamierza sprawdzić te dane.

„Ja nie widziałem takich komunikatów, będziemy oczywiście sprawdzać ich wiarygodność ale jest to bardzo niepokojący aspekt”– zauważył A. Łukasziewicz. Rosji nie podoba się także nowy pomysł Departamentu Stanu USA o stworzeniu społeczności „przyjaciół Syrii”, do zadań której będzie należało niesienie pomocy humanitarnej syryjskim buntownikom.

Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zauważył, że Moskwa sprzeciwia się jakiejkolwiek formie interwencji w sytuację wewnętrzną w Syrii po stronie którejkolwiek z zaangażowanych stron konfliktu.

„Mamy ostrożne podejście do różnych form, które nie uważamy za prawowite. Niepomyślna próba stworzenia „grup przyjaciół” miała już miejsce w przypadku Libii”- powiedział przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

*****************************

Zachód przygotowuje ludobójstwo w Syrii

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=m7Ed0hbAPXw]

http://bankowaokupacja.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.