Strona główna > Bez kategorii > Iran oskarża izrael o dokonanie śmiercionośnego zamachu bombowego w Bejrucie

Iran oskarża izrael o dokonanie śmiercionośnego zamachu bombowego w Bejrucie

źródło: http://www.panarmenian.net/eng/news/128562/

PanARMENIAN.Net – Iran w sobotę potępił atak bombowy z użyciem samochodu w Bejrucie i przedstawił swoje podejrzenia, że to izrael stoi za tym zamachem.

Wyższy urzędnik izraelski odrzucił te podejrzenia, nazywając je “więcej niż żałosnymi” donosi Reuters.

„To działanie zostało podjęte w celu zasiania niezgody wśród różnych ugrupowań i części narodu libańskiego i zostało przeprowadzone przez element, jaki nigdy nie miał na celu interesów narodu libańskiego i jego rządu, i który tylko zmierza do tego, żeby osiągać swoje własne nieczyste interesy i cele” powiedziało w oświadczeniu irańskie ministerstwo spraw zagranicznych zamieszczonym na swej witrynie w sieci. 

“Bez wątpienia głównym wrogiem narodu libańskiego i całego regionu jest syjonistyczny reżim (izrael), jaki korzysta na tym, że w regionie nie ma bezpieczeństwa i stabilności” powiedział rzecznik ministra MSZ, Ramin Mehmanparast.

Nie przedstawił dowodu na izraelskie zamieszanie się w ten zamach.

Zapytany o uwagi Mehmanparasta, rzecznik izraelskiego MSZ, Yigal Palmor powiedział: “Po tym, jak reżim irański oskarżył izrael o złe warunki atmosferyczne występujące w Iranie, czy może być coś takiego, o co automatycznie nie oskarży izraela? To jest więcej niż żałosne. To patologiczne”.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.