Strona główna > Bez kategorii > Iran oskarża Azerbejdżan o pomoc izraelskim specsłużbom w mordzie irańskiego fizyka jądrowego

Iran oskarża Azerbejdżan o pomoc izraelskim specsłużbom w mordzie irańskiego fizyka jądrowego

Źródło: http://3rm.info/21119-iran-obvinil-azerbajdzhan-v-pomoshhi-izrailskim.html

Data publikacji: 13.02.2012

Tłum. RX

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu wezwało w niedzielę ambasadora Azerbejdżanu w Republice Islamskiej Iranu i wyraziło pod jego adresem oskarżenie o to, że Baku współpracowało z izraelskimi specsłużbami w likwidacji irańskiego fizyka jądrowego. Ambasador Azerbejdżanu w Republice Islamskiej Iranu, Dżawanszir Achunow, został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych kraju, gdzie przedstawiono mu zarzuty pomocy udzielonej przez Baku wywiadowi izraelskiemu w zorganizowaniu sieci agenturalnej, której celem było wyeliminowanie irańskiego uczonego, donosi „RIA Novosti”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu skrytykowało także stronę azerbejdżańską za upokarzające traktowanie przez celników azerbejdżańskich irańskich kierowców ciężarówek dalekobieżnych podczas przekraczania granicy obu państw. Fizyk Mustafa Ahmadi Roszan został zamordowany 11 stycznia bieżącego roku. „To jest nikczemne morderstwo, którego wykonawcy nigdy nie odważą się przyznać do niego, było przeprowadzone, tak jak i inne podobne zbrodnie przy wsparciu i organizacji CIA i Mossadu”– pisze się w rozpowszechnianym oświadczeniu, które Chamenei przesłał rodzinie zabitego.

Według irańskiego przywódcy, to co się wydarzyło namacalnie świadczy „o ślepym zaułku w którym znalazły się globalne siły ucisku, kierowane przez USA i reżim syjonistyczny”. Chamenei wyraził przekonanie, że „będą ukarani ci, którzy stoją za morderstwem na irańskim uczonym”, a Iran „z jeszcze większą determinacją będzie dążył obraną drogą”.

**********************************

Dla przypomnienia:

Hebrajski i angielski

http://www.gilad.co.uk/writings/hebrew-and-english.html

data 11.01.2012 r.

Gilad Atzmon, tłum. wMordechaj

Według źródeł irańskich, zabito dziś fizyka-atomistę w Teheranie za pomocą bomby umieszczonej na samochodzie przez motocyklistę. Więcej niż oczywiste jest dla większości z nas, kto stoi za tymi powtarzającymi się atakami na irańskich naukowców i wojskowych.

Jednakże rozbieżność pomiędzy hebrajskim a angielskim przekazem prasowym, informującym o tym incydencie wprawia w osłupienie i domaga się osobnego opisania.

Podczas gdy izraelski dziennik w języku angielskim Ynet donosi o tym wydarzeniu w beznamiętny raczej sposób, przedstawiąjąc je jako „tajemniczną eksplozję w stolicy Iranu”, hebrajski Yntet z radością spieszy donieść, że to prawdopodobnie Iran ukrywa się za tymi wszystkimi „tajemniczymi atakami”.

Publikacja po hebrajsku kończy artykuł z pierwszej strony stwierdzeniem, że poprzedni Szef Sztabu, generał-major Benny Gantz, powiedział że 2012 rok będzie „rokiem krytycznym dla Iranu”. Odniósł się szczególnie do „ciągłego nacisku (na Iran) ze strony społeczności międzynarodowej i do spraw, które zdarzają się tam w sposób nienaturalny”. Nie trzeba geniusza do tego, żeby domyśleć się, że gdy generał Gantz mówi o przyszłych „nienaturalnych” zdarzeniach, to musi być bardzo dobrze wtajemniczony w szczegóły tych zdarzeń!!!

O ile anglojęzyczna Ynet funkcjonuje jako wydawnictwo Hasbary, rozsiewając izraelską propagandę wśród gojów i żydów mówiących po angielsku, to wersja hebrajska jest po, aby napompować izraelskie morale. I jak widać, izraelczycy uwielbiają widzieć swych „wrogów” sterroryzowanych, zaszlachtowanych i zamordowanych.

Prawdziwie “tajemnicza” natura państwa żydowskiego i jego relacji ze światem jest czymś naprawdę niepokojącym i daje powód do poważnych przemyśleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.