Strona główna > Bez kategorii > Iran odpowiada na izraelskie zarzuty

Iran odpowiada na izraelskie zarzuty

źródło: http://www.autonom.pl/

autobusPrzedstawiciele władz Iranu odpowiadając na izraelskie zarzuty o udział w zamachu na izraelskich turystów w Bułgarii powiedzieli, że Islamska Republika potępia wszystkie akty terroru, niezależnie od miejsca gdzie mają one miejsce.
„Islamska Republika Iranu, która sama jest największa ofiara terroryzmu uważa każdy akt, który zagraża życiu niewinnych ludzi, a wykorzystywany jest do nieuprawnionych celów politycznych, za nieludzki i silnie potępia takie działanie” – powiedział rzecznik irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ramin Mehmanparast w rozmowie z telewizją Al-Alam.

W środę zamach terrorystyczny w którym życie straciło siedmiu obywateli Izraela miał miejsce na lotnisku w bułgarskim mieście Burgas. Izraelscy oficjele z premierem na czele od razu oskarżyli o zamach Iran oraz libańskich bojowników z Hezbollahu. Komentując te zarzuty Mehmanparast powiedział, że „reżim syjonistyczny, jako największy sponsor państwowego i zorganizowanego terroryzmu, mający na rękach krew wielu ludzi w Palestynie, Libanie i innych krajach, stojący za zabójstwami irańskich naukowców, angażuje się w bezpodstawne tworzenie zarzutów wobec innych krajów, aby odwrócić uwagę od własnych działań”. Dodał, że reżim w Tel Awiwie gotowy jest narażać życie ludzi na okupowanych terenach palestyńskich i poza nimi aby realizować swoje scenariusze polityczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.