Strona główna > Bliski Wschód > Iran: Izraelscy szpiedzy i sabotażyści wyłapani

Iran: Izraelscy szpiedzy i sabotażyści wyłapani

Źródło: xPortal

Za: Bibula.com

Irańskie Ministerstwo Wywiadu oświadczyło, że wykryło i zniszczyło dużą siatkę sabotażystów powiązanych z Izraelem, której działalność wydaje się oznaką eskalacji “wojny wywiadów” jaką Tel Awiw prowadzi przeciwko Teheranowi.

W wydanym we wtorek oświadczeniu irańskie Ministerstwo Wywiadu stwierdziło, że aresztowani członkowie izraelskiej siatki planowali przeprowadzenie ataków terrorystycznych na terenie Iranu. Fala zatrzymań poprzedzona została wielomiesięcznym rozpracowywaniem siatki oraz operacjami wywiadowczymi prowadzonymi zarówno w centrum jak i przy granicach terytorium Iranu. Niektórzy z aresztowanych byli w pełni przygotowani do przeprowadzenia zamachów: posiadali duże ilości materiałów wybuchowych, broni i sprzętu wojskowego.

Irańskie służby mają doświadczenie w rozpracowywaniu siatek obcych wywiadów: tylko w 2011 roku 30 maja aresztowano członków szpiegowskiej i sabotażowej siatki CIA, 24 października zatrzymano kilkunastu innych szpiegów CIA, mających za zadanie m.in. sabotażować program nuklearny Teheranu. Inna siatka CIA obejmująca swym zasięgiem Iran i Liban została rozpracowana dzięki współpracy z Hezbollahem.

(Na podst. PressTV.ir oprac. M.P.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.