Strona główna > Bez kategorii > Iran: Gwardia Rewolucyjna spodziewa się wywołania wojny przez izrael

Iran: Gwardia Rewolucyjna spodziewa się wywołania wojny przez izrael

źródło: http://www.thisdaylive.com/articles/iran-revolutionary-guard-expects-israel-to-launch-war/125684/?

Reuters

Dowódca Irańskich Strażników Rewolucji powiedział w sobotę, że izrael w końcu przejdzie od gróźb do czynów i zaatakuje Iran.

Gdy narastają spekulacje w sprawie ewentualnego ataku powietrznego izraela na Iran przed wyborami prezydenckimi w USA, Mohammad Ali Jafari powiedział na konferencji prasowej, że państwo żydowskie zostanie unicestwione, jeżeli podejmie taki krok, donosi Reuters.

„Ich groźby dowodzą tylko, że ich wrogość do islamu i naszej rewolucji należy traktować serio i w końcu ta wrogość doprowadzi do fizycznego konfliktu” powiedział Jafari, gdy zapytano go o izraelskie groźby w sprawie nalotów na irańskie zakłady nuklearne, doniosła agencja ISNA.

„Wszyscy czynimy, co tylko się da, aby podnieść nasze zdolności obronne na wypadek wystąpienia ataku…możemy obronić siebie i inne kraje, jakie potrzebują naszej pomocy w zakresie wysokiej sprawności elementów obronnych”.

Komentarze Jafari’ego poczynione na wystawie sprzętu wojskowego Islamskich Korpusów Strażników Rewolucji, pojawiają się jednocześnie z falą coraz silniejszej retoryki anty-irańskiej ze strony przywódców izraela.

“Wojna będzie, ale nie wiadomo jeszcze gdzie i kiedy się wydarzy”, powiedział w sobotę Jafari. „To izrael pragnie z nami wojny, lecz jeszcze nie wiadomo, kiedy do niej dojdzie”.

“”W obecnej chwili oni widzą wojnę jako jedyną metodę konfrontacji”.

Izrael, jaki zbombardował iracki reaktor jądrowy w 1981 r., i wykonał podobny atak na Syrię w 2007 r., grozi od dawna tym samym Iranowi, jeśli dyplomatyczne zabiegi nie dadzą rady powstrzymać prac nad programem atomowym w tym kraju, jaki rzekomo ma na celu uzyskanie zdolności wojskowych.

Iran, który twierdzi że jego prace nad atomem mają cele pokojowe, zapewnił że może przeprowadzić uderzenie na bazy wojskowe USA w regionie tak samo jak na izrael, jeśli zostanie zaatakowany.

“Jeżeli oni (izrael) zaczną coś, zostaną unicestwieni i to będzie koniec opowieści na ich temat”, powiedział Jafari, o czym donosi ISNA.

dane oficjalne na dzień 27.09.2009

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.