Strona główna > Bez kategorii > Iran: Cyber-porażka Izraela

Iran: Cyber-porażka Izraela

źródło: http://www.bibula.com

8 października b.r. Mohammad Reza Golszani, szef pionu informatycznego w należącym do państwa irańskim koncernie naftowym, poinformował, że Iran skutecznie odparł atak cybernetyczny na sieć komputerową platform wiertniczych, przeprowadzony przez państwo Izrael. Golszani ujawnił, iż atak trwał minione dwa tygodnie, został dokonany poprzez chińskie serwery i był wymierzony przeciwko systemom łącznościowym sieci komputerowej platform. Szczegóły sprawy pozostają na razie niejawne.

Atak nastąpił niedługo po przedstawieniu informacji o toczonych przez firmę negocjacjach, które mogą doprowadzić do zawarcia kontraktów na ok. 14 miliardów dolarów.

To kolejny atak na irańskie systemy informatyczne. Wcześniej za pomocą wirusów Stuxnet, Flame i Gauss udało się zebrać dane dotyczące programu atomowego i spowolnić prace nad nim. Prowadzi to do rozwoju zabezpieczeń informatycznych. Niedawno dowódca Gwardii Rewolucyjnej poinformował, że kraj może się obronić w wypadku “cyber wojny”. W ramach prac nad zabezpieczeniami rozwijany jest m.in program krajowej sieci komputerowej.

(Na podstawie PAP/RT oprac. A.D./JS)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.