Strona główna > Świat > Iracka armia zestrzeliła drona ISIS – wyprodukowanego w Izraelu

Iracka armia zestrzeliła drona ISIS – wyprodukowanego w Izraelu

Izrael był niejednokrotnie oskarżany o utworzenie radykalnej organizacji, zwanej Państwem Islamskim. Iraccy wojskowi zdobyli pewien dowód rzeczowy na to, kto wspiera terrorystów i zaopatruje ich w sprzęt wojskowy.

a

W zeszłym roku gdy islamiści dokonali ofensywy na Irak, zdołali przejąć ogromną ilość broni, amunicji, sprzętu wojskowego a nawet amerykańskich pojazdów terenowych, czołgów, materiałów które pozwalają na produkcję broni chemicznej i jądrowej. W ich posiadanie weszła również rakieta balistyczna Scud. Terroryści zdobyli to wszystko bez większego wysiłku.

Niektóre kraje Bliskiego Wschodu są oskarżane o wspieranie radykałów. Wśród nich znajduje się między innymi Izrael. Irackie media donoszą, że tamtejsza armia i inne siły walczące przeciwko sunnickim terrorystom zestrzeliły w niedzielę bezzałogowca, który prowadził misję zwiadowczą w pobliżu miasta Al-Falludża, położonego kilkadziesiąt kilometrów od Bagdadu.

Stwierdzono, że dron był obsługiwany przez terrorystów z ISIL i wykonywał zdjęcia tamtejszych lokalizacji. Po zestrzeleniu i dokładnym przebadaniu wraku tej maszyny okazało się, że została ona wyprodukowana przez izraelską firmę zbrojeniową. Irak wiele razy wskazywał, że Zachód dostarcza zaopatrzenie do terrorystów, ale nie trafiało to do szerszego obiegu informacyjnego.

Źródło: http://en.alalam.ir/news/1722075

Źródło polskie: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iracka-armia-zestrzelila-bezzalogowca-obslugiwanego-przez-isil-ktory-zostal-wyprodukowany-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *