Strona główna > Polska > Interesy USA ważniejsze od bezpieczeństwa Polski? MON: Polska stanie na syryjskim froncie

Interesy USA ważniejsze od bezpieczeństwa Polski? MON: Polska stanie na syryjskim froncie

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oficjalnie zadeklarował czynne włączenie się polskich sił w konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. Do Syrii wysłane zostaną siły specjalne oraz myśliwce F-16.

a

Nasi żołnierze mają rzekomo prowadzić akcje szkoleniowe i rozpoznawcze, a przewidywane miejsce ich stacjonowania to Jordania lub Kuwejt. Na Morze Egejskie ma także trafić polska fregata rakietowa ORP Generał Tadeusz Kościuszko.

Taki ruch rządu Prawa i Sprawiedliwości nie może nie spotkać się z krytyką. To polityka prowadząca donikąd, narażająca nasz, przynajmniej na razie – bezpieczny kraj na odwet z Bliskiego Wschodu. Po latach konfliktu syryjska prawica nazywa Amerykanów mordercami. Jeśli włączymy się w działania w tym kraju, taka łatka może przylgnąć i do nas.

Internet aż huczy od plotek, że polskie siły miałyby stanąć ramię w ramię z wspierającą dżihadystów armią Stanów Zjednoczonych. Mielibyśmy zatem wspierać Amerykanów w walce o interesy związane m.in. z handlem ropą, zarazem występując przeciwko prezydentowi Assadowi, z którego polityką identyfikuje się znaczna większość Syryjczyków.

Za: http://newsweb.pl/2016/06/03/interesy-usa-wazniejsze-od-bezpieczenstwa-polski-mon-polska-stanie-na-syryjskim-froncie/

Data publikacji: 5.06.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *