Strona główna > Bez kategorii > Interesy izraela stały się „celami zgodnymi z prawem” (Sudan)

Interesy izraela stały się „celami zgodnymi z prawem” (Sudan)

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/10/28/269123/israel-interests-legitimate-targets-sudan/

Sudański minister spraw wewnętrznych, Ahmed Bilal Osman mówi, że interesy reżimu z Tel Aviv uzyskały status “celów zgodnych z prawem” po ataku izraelskiego lotnictwa na fabrykę broni w sudańskiej stolicy, Chartum.

Osman dodał, że wiadomości zebrine przez specjalistów wskazują, że broń użyta do ataku lotniczego na zakład w al-Yarmouk była wyprodukowana w izraelu.

“Zaawansowane technicznie samoloty bojowe i uzbrojenie użyte w ataku są dostępne tylko w jednym kraju w regionie, izraelu, nigdzie indziej” powiedział Osman.

Jednocześnie organizacja monitorująca wydarzenia o charakterze non-profit z siedzibą w USA oświadczyła, że wybuch oraz pożar fabryki broni w Sudanie został spowodowany przez nalot z powietrza.

W sobotę the Satellite Sentinel Project (SSP) oświadczyła, że zdjęcia satelitarne pokazują 6 wielkich kraterów, każdy o średnicy ok. 16 metrów na terenie fabryki w Chartum.

“Wybuchy zniszczyły dwa budynki oraz ciężko uszkodziły 21 innych w promieniu 700 metrów od epicentrum wybuchów” wynika z oświadczenia grupy zajmującej się monitorowaniem granicy między Sudanem a Sudanem Południowym.

Osman powiedział, że w środę 4 izraelskie samoloty zaatakowały fabrykę broni w stolicy we wtorkową noc.

Sudan zwrócił sie do Rady Bezpieczeństwa ONZ z wnioskiem o potępienie izraela za naruszenie suwerenności Sudanu i dokonanie bombardowania fabryki.

Jak do tej pory izrael nie skomentował tego wydarzenia. Minister obrony, Ehud Barak powiedział – “że nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.