Strona główna > Świat > Inteligentna sieć energetyczna zagraża naszej prywatności

Inteligentna sieć energetyczna zagraża naszej prywatności

Agencja informacyjna Bloomberg News rozpoczęła niedawno publikację serii artykułów na temat inteligentnych sieci, tyle że pod nieco prowokacyjnym tytułem, a mianowicie: „Warren Buffett chce informować cię, kiedy jest najlepszy czas na pranie ubrań” („Warren Buffett wants to tell you the best time to wash your clothes”). Artykuł mówi nie tylko o udzielaniu przez Buffetta przyjaznych przypomnień o bardziej efektywnych kosztowo porach dnia pod kątem korzystania z energii.

a
Spółka Buffetta UK Northern Power-grid Holdings Company i firma Siemens AG testują wspólnie nowy system inteligentnej sieci, który będzie mógł przejąć kontrolę nad harmonogramem używania urządzeń domowych przez właścicieli mieszkań. Firmy te prowadzą badania dotyczące „tak zwanej inteligentnej sieci, która będzie potrafiła kontrolować porę wykorzystywania urządzeń domowych” Agencja Bloomberg nazywa to „behawioralną zmianą”.

Obecnie na całym świecie instaluje się setki milionów inteligentnych liczników. Badania tego rodzaju systemów są obecnie prowadzone między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Francji.

Niektóre systemy inteligentnej sieci używają inteligentnych liczników, które wysyłają sygnały z każdego gniazdka w domu co 15 sekund, co daje osobie siedzącej w centrali i zarządzającej siecią pełny obraz działań wewnątrz domu związanych z używaniem energii.

Włączenie światła, wzięcie prysznica, zaparzenie kawy, spłukanie sedesu – w ten sposób za sprawą tych inteligentnych systemów sieciowych użytkownicy generują dane, które ktoś gdzieś będzie mógł śledzić.

Jeśli ktoś zużywa więcej energii elektrycznej niż sąsiedzi, będzie się wyróżniał w danych statystycznych, co może na przykład sugerować policji, że wytwarza w domu narkotyki…

Technika inteligentnej sieci to kolejny szczebel drabiny prowadzącej do całkowicie niewolniczej technokratycznej sieci, w której oszczędność i sztuczny niedostatek rządzą codziennym życiem.

Nawiasem mówiąc, rządzący chcą, aby wszyscy podłączeni do tego systemu „oszczędzali zasoby” i planetę itp. i jeśli ktoś spróbuje wyłamać się z tej sieci i samodzielnie korzystać z energii bez inteligentnego licznika podłączonego do gigantycznej bazy, będzie popełniał przestępstwo, jak to jest już w niektórych stanach w USA.

Źródło: http://www.thedailysheeple.com/total-smart-grid-control-warren-buffett-wants-to-tell-you-when-you-can-wash-your-clothes_012015

Tłum. Nexus 102

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *