Strona główna > Świat > Instalacja Świątyni Baala w Londynie

Instalacja Świątyni Baala w Londynie

Łuk Świątyni Baala z Palmiry został zrekonstruowany  i ustawiony w samym centrum Londynu, uroczyste odsłonięcie celebrował sam burmistrz Londynu. Kto stoi za przywracaniem kultu pogańskiego, który był czczony przez starożytnych Żydów oraz współczesnych wyznawców Kabały?

_89305231_89305230

W Księdze Sędziów zapisano:

Oddawali im pokłon i drażnili Pana. Opuścili Pana i służyli Baalowi i Asztartom.“

15-metrowa replika starożytnego syryjskiego łuku,  została zbudowana na Trafalgar Square w brytyjskiej stolicy – informuje BBC z 19 kwietnia 2016 roku.

http://www.bbc.com/news/uk-36070721

1038318449

Palmyra_02

gettyimages-522233928-7c228efaacbaf2c789f7a9a1956754f2fa23c592-s900-c85

W Biblii Baal był czczony jako bóg pogańskich miast Kany i w Fenicji. Imię Baala wymienione jest 63 razy w 51 wersach Biblii Króla Jakuba. Zanim Żydzi weszli do Ziemi Świętej, Bóg ostrzegł ich przed oddawaniem czci bóstwom czczonych w Kanie (Księga Deuterokanoniczna 6:14-15), pomimo gróźb Izrael zwrócił się ku bałwochwalstwu.

Pod władzą Ahaba i Jezebeli, w szczycie kultu Baala w Izraelu, Bóg skonfrontował się z pogaństwem za pomocą swojego proroka Eljasza.

Foster_Bible_Pictures_0074-1_Offering_to_Molech-915x1024-847x947

Kult Baala NIGDY nie zaniknął

Przez wiele stuleci i w wielu cywilizacjach, druga połowa kwietnia była zawsze czasem ofiary krwi. Kult Baala miał wiele nazw (Enlil, Moloch, itp.) i rozpanoszył się wśród wielu cywilizacji. Jako bożek słońca i płodności, rytuały świętujące Baala miały miejsce po równonocy wiosennej (czas odrodzenia) i często powodowały udział w nich ludzkiej ofiary.

Kult Baala obchodzony corocznie, czcił jego śmierć i zmartwychwstanie jako część rytuałów płodności Kaananitów. Ceremonie te często były ofiarami z ludzi i towarzyszyła im prostytucja świątynna„~ Baal, Encyklopedia Mythica

Chociaż przestrzeganie tych rytuałów bywało czasem zakazywane przez ruchy religijne, kult ten nigdy naprawdę nie zniknął.

Religia bożka Baala była powszechnie akceptowana wśród starożytnych żydów i chociaż z czasem spadła z piedestału, nigdy nie została na stałe stłumiona. Królowie i inni władcy dziesięciu plemion biblijnych czcili tego boga. Zwykli ludzie żarliwie czcili tego boga słońca również dlatego, że ich dobrobyt zależał od wydajności upraw i sukcesów w hodowli zwierząt gospodarskich. Wizerunki tego bożka zostały wzniesione na wielu budynkach. W religii pojawili się liczni kapłani i różne klasy jego wielbicieli. Podczas uroczystości nosili odpowiednie szaty. Uroczystości składały się z okadzania i całopalenia ofiar, czasami składano ludzkie ofiary. Kapłani od składania ofiar tańczyli wokół ołtarzy, śpiewając w zapamiętaniu i cieli się nożami wywołując zainteresowanie i współczucie bożka„~ Ibidem.

Baal, vintage engraving. Old engraved illustration of Baal, the Phoenician god, carrying a child.
Baal, vintage engraving. Old engraved illustration of Baal, the Phoenician god, carrying a child.

Jako bożek słońca, kult Baala niósł za sobą obowiązkowe istnienie w nim ludzkiej ofiary i ogień.

I pobudowali wyżyny Baalowi, aby palili synów swych ogniem na całopalenie Baalowi, czegom nie rozkazał, anim oto mówił, ani to wstąpiło na serce moje” ~ Jeremiasz 19:5, Biblia Gdańska, 1881

Z cywilizacji babilońskiej, asyryjskiej i fenickiej na Bliskim Wschodzie (ich tajemnicze religie pochodzą z tego samego źródła pochodzenia), kult Baala rozprzestrzenił się na inne odległe cywilizacje, takie jak Celtowie, którzy przestrzegali rytuałów 1 maja Beltane  (Beltane pochodzi od słowa „Baal”). Choć przestrzeganie rytuałów Baala różniło się w jednej cywilizacji do drugiej, były one jednak osadzone w tych samych koncepcjach okultystycznych numerologii i poświęcenia ofiar. Innymi słowy, wszystkie były poświęcone sięganiu do tej samej magicznej wiedzy.

450160350

Na zdjęciu: baron Jacob de Rothschild i Boris Johnson, burmistrz Londynu

Poniżej wideo z uroczystego otwarcia łuku świątyni Baala oraz wywiad z Boris Johnson, burmistrzem Londynu, jest on także częstym gościem w posiadłościach bankierów z rodziny Rothschild,  która praktykuje żydowski mistycyzm Kabały od ponad 500 lat!

„19 kwietnia to pierwszy dzień z 13-dniowego cyklu satanistycznego rytuału dotyczącego ognia ~ boga ognia, Baala, albo Molocha/Nimroda (bóg słońca), znanego również jako rzymski bóg Saturn (szatan/diabeł). Ten dzień jest ważnym dniem składania ludzkiej ofiary, wymagającym poświęcenia ofiary ognia, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Ten dzień jest jednym z najważniejszych dni ofiary z ludzi, i jako taki, miał zanotowanych kilka bardzo ważnych historycznych wydarzeń„~ „Occult Holidays and Sabbaths”- Cutting Edge

W ewangelii Mateusza 12:27, Jezus określił szatana mianem belzebuba, łącząc diabła z Baal-Zebubem – filistyńskim bóstwem (druga księga królewska 1:2). Baal w Starym Testamencie byŁ niczym więcej niż demonem podszywającym się pod Boga. Każdy przejaw bałwochwalstwa jest czczeniem diabła (pierwszy list do Koryntian 10:20)

Więcej na temat instalacji repliki Świątyni Baala w Londynie i New York w wideo poniżej:

Tłumaczenie wideo: Ripsonar News

Opublikował: Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *