Strona główna > Świat > Ukraina > Informacyjna mgła nad elektrownią atomową w Zaporożu

Informacyjna mgła nad elektrownią atomową w Zaporożu

Dokumenty ujawniają fakt gwałtownego skoku promieniowania w piątej pod względem wielkości elektrowni atomowej na świecie.

a
Reuters, 30 grudnia 2014: Ukraina zaprzecza, aby doszło do wycieku radioaktywnego w elektrowni jądrowej w Zaporożu – Ukraińskie władze zaprzeczyły we wtorek sprawozdaniu pro-kremlowskich mediów … Agencja Life News opublikowała dokumenty, jakie podobno pochodzą z Ukrainy, konkretnie z ministerstwa sytuacji nadzwyczajnych, i pokazują, że doszło do wycieku prowadzącego do nagłego skoku promieniowania w ciągu ostatnich dwóch dni, jakie przekroczyło dopuszczalne normy 16 razy … „nie było żadnych wypadków”, powiedział urzędnik ministerstwa energetyki. Urzędnicy nie mogli skomentować, czy dokumenty opublikowane przez Life News były autentyczne. Reuters nie był w stanie zweryfikować dokumentów …

Telesur (sieć telewizyjna w Argentynie, Boliwii, etc): 30 grudnia 2014: Radioaktywny wyciek w największej elektrowni jądrowej w Europie wysoce prawdopodobny – Ukraińskie władze zaprzeczają, aby doszło do wzrostu poziomu promieniowania … Reuters [nie] był w stanie do tej pory samodzielnie zweryfikować dokumentów [jakie] stwierdzają, że poziom promieniowania znacznie się podniósł – ponad 16 razy powyżej dopuszczalnych limitów – jeden dzień po incydencie w elektrowni… Jedno z urządzeń zostało tam wyłączone [w] końcu listopada po krótkim rozruchu, co doprowadziło do interwencji [MAEA]. Ukraińskie władze czekały pięć dni, zanim zdecydowano ujawnić informacje …

PressTV, 31 grudnia 2014: Nowy raport ujawnia, że promieniowanie elektrowni w Zaporożu na Ukrainie przekroczyło normę 16 razy. Według dokumentów, jakie wyciekły z ukraińskiej Państwowej Służby do ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, ukraińscy naukowcy nuklearni wprowadzili w błąd opinię publiczną i media na temat prawdziwego stanu rzeczy.

PressTV, 31 grudnia 2014: Radioaktywny wyciek w elektrowni jądrowej na Ukrainie … w gęstej zasłonie oficjalnych zaprzeczeń. Wyciek w Zaporożu na Ukrainie odnotowano we wtorek. Źródłem informacji jest rosyjski 24-godzinny kanał telewizyjny i informacyjny,  LifeNew.

Life News, 30 grudnia 2014: Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych … 28 grudnia … poziom promieniowania 4,90 mSv … 16,3 raza wyższe niż dopuszczalne normy … 29 grudnia … 5,05 mSv.

ZIK (Zachodnia Agencja Informacyjna – na Ukrainie, z siedzibą we Lwowie – przypis), 31 grudnia 2014: wyciek promieniotwórczy w NPP Zaporoże – kolejna fałszywka Moskwy … Według podległego Putinowi źródła propagandy, Lifenews Russia Today, rząd ukraiński utrzymuje aktualny poziom promieniowania w tajemnicy … Moskiewskie źródło i jego eksperci mówią, że … było to spowodowane podpisaniem przez Ukrainę umowy handlowej z Westinghouse …

TASS, 30 grudnia 2014: Eksperci obawiają się, że nagłe przełączenie z rosyjskiego paliwa jądrowego na amerykańskie … może zagrażać bezpieczeństwu, zarówno na poziomie krajowym, jak też w Europie, wyjaśnia rosyjskie MSZ … „skutki ewentualnych wypadków i wycieków będą całkowicie ponosić władze ukraińskie i dostawcy z USA”.

Informacja prasowa korporacji Westinghouse, 30 grudnia 2014: Westinghouse … zgodził się na znaczne zwiększenie dostaw paliwa dla ukraińskich elektrowni atomowych … „w celu zabezpieczenia dostaw paliwa jądrowego dla bazy reaktorów Ukrainy”.

Źródło: http://enenews.com/tv-documents-reveal-radiation-leak-europes-largest-nuclear-plant-reuters-officials-could-comment-documents-authentic-claims-spike-radiation-days-exceeding-permitted-norms-16-times-video

Tłum. Pluszowy Miś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.