Strona główna > Polska > Hydepark

Hydepark


Ten dział służy do zamieszczenia wszelkich sugestii, propozycji, informacji o ciekawych zdarzeniach oraz prezentowania swoich przemyśleń, jakie nie wiążą się bezpośrednio z publikowanymi na stronie materiałami.

Niech będzie to rubryka informacyjna dla tych, którzy chcą aktywnie pomóc w prowadzeniu Wolnej Polski.

P.S. Poszukujemy osób chętnych do poświęcenia paru chwil na tłumaczenie materiałów, które są niedostępne dla wielu naszych czytelników z racji bariery językowej.

Sposób działania na Wolnej Polsce:

 1. Tłumacz w doborze informacji ma wolną rękę. W oparciu o najlepsze merytorycznie źródła wybiera z nich te treści, które uzna za najważniejsze.
 2. Nie samocenzurujemy się, czyli nie boimy tłumaczyć tekstów nazywających rzeczy po imieniu. Cytaty zamieszczone na W-P stale będą o tym przypominać i prowadzić właściwą ścieżką.
 3. Działamy hobbystycznie, dla wspólnej sprawy i dla własnej satysfakcji, kiedy mamy czas oraz chęci. Nie eksploatujemy się ponad siły ponieważ to nas wypali i odbierze radość z dobrze wykonanej roboty. Na spokojnie i bez jakiejkolwiek presji.

Komu spodoba się działanie na W-P i zechce zostać, ten może udostępniać materiały ze swego własnego konta na portalu i korzystać z niego do woli. Oczywiście może, ale nie musi o ile sobie tego nie życzy. Redakcja chętnie pośredniczy w udostępnianiu materiałów.

Nie mamy wobec siebie zobowiązań. Kto zechce udostępnić choć jeden materiał i odejść w swoją stronę, ten może liczyć na naszą wdzięczność za swój poświęcony czas. Redakcyjna poczta jest czyszczona z korespondencji ale to co udostępnimy Czytelnikom pozostanie po nas na lata, budząc świadomość polskich internautów.

Co jest wskazane u tłumaczy.

 1. Profesjonalizacja działań, czyt. dążenie do samorozwoju w temacie. Stan badań nad kwestią w niezależnej globalnej sieci jest przytłaczający i tylko poziom naszej wiedzy oraz świadomości decyduje jaki artykuł, którego autora i z jakich źródeł weźmiemy na warsztat. Ostatecznie nasze rozeznanie w sytuacji przełoży się na wzrost świadomości polskich internautów.
 2. Informacje nt bieżących wydarzeń ze świata. Ludzie muszą wiedzieć co się wokół nich dzieje w skali globalnej. Obecnie wszystko przyspiesza a świadomość polskich internautów na temat zachodzących w świecie zmian pozostawia wiele do życzenia.
 3. Nie bać się, z dwóch powodów: Jeśli powinie nam się noga na tłumaczeniu, to trudno. Nie od razu Jerozolimę zburzono, albo jak kto woli: nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Po drugie, tłumaczenie cudzych tekstów z drugiego końca świata nie jest (jeszcze) zabronione i działamy zgodnie z prawem.

Pytania proszę kierować na adres redakcji.


16 thoughts on “Hydepark

 1. Czytelnicy i Czytelniczki, nie ‚lękajcie się’ to nie jest groźne. Każdy może swobodnie dodać tu swój komentarz, sugestię czy opinię. Jak tak patrzę na tego posta to myślę, że wszyscy mają dylemat jak przebrnać przez…. swoja bojaźliwość. Obym się mylił.

  Pozdrawiam Cały Zespół Wolnej Polski i przyszłych/przyszłe Komentatorów i Komentatorki. (nawet nie wiem czy w słowniku występuje takie słowo – co? czy to źle przyznac się do niewiedzy?)

  Pozdrawiam serdecznie

  NWO

  1. „..Przerabialiśmy to lata temu..”
   No właśnie, „..lata temu..”.
   Przez te lata, nic się nie zmieniło ??? Nie przybyło, ŚWIADOMYCH i ODPOWIEDZIALNYCH, Czytelników ???
   Wśród Nich, pewnie znalazłoby się kilku, o ile nie więcej, którzy by chcieli wspomóc portal. Może, nie że od razu, brzęczącą sakiewką 😀
   Ale, czasem i doświadczeniem.
   Przecież, nie muszą to być, wyłącznie Osoby tłumaczące.
   Solą, wszelkich sieciowych tematów, są właśnie KOMENTARZE, Czytelników.
   Bez nich, tych komentarzy, poszczególne portale, stają się wcześniej czy później, żywymi trupami. Takich portali zombi, jest zatrzęsienie.
   Nie ma sposobu, by potencjał w/w Czytelników, spożytkować przy wsparciu, Osoby tzw. „cezurującej” ? A może i nie tylko, tzw. „cenzury” ?

   1. Po pierwsze, odpowiadasz na komentarz w złym miejscu co przekłada się na czytelność forum. Po drugie, Wolna Polska nie należy do portali których jest „zatrzęsienie”. Witryn które zajmują się NWO, są prowadzone przez Polaków i nie boją nazywać rzeczy po imieniu jest raptem kilka w polskiej sieci.

    A po trzecie, dla internautów którzy chcą wspomóc tematykę swoją wiedzą i czasem jest przecież forum:

    http://forum.wolna-polska.pl/

    gdzie internauci mają znacznie większe możliwości, lepsze warunki i generalnie pole do popisu. Mogą pisać i zostawiać własne artykuły, tematy, komentarze, odpowiadać na poruszane wątki na w-p a nawet nawiązywać prywatne kontakty (z dala od chazarskiej kontroli) i się organizować.

    Miejsce do prawidłowego wykorzystania potencjału Czytelników jest przecież pod nosem.

    Pozdrawiam.

 2. Proszę więcej nie przeklejać z salon24 durnych wydmuszek jakoby pan Braun był jakimś syjonistycznym agentem itd.
  Niestety, ale większa część naprawde dobrych materiałów na tej stronie jest dyskredytowana zamieszczaniem nie do końca trzeźwych tekstów, czy to ze strony rosyjskiej czy polskiej.
  Pozdrawiam

   1. Dzieki za linka. Każdy ma prawo do własnej oceny. Jednak chciałbym zaznaczyć, że jak na inteligentnych ludzi przystało – powinniście zauważyć po tym jak działa Pan Braun i tym co głosi, że jego owoce są zdrowe. Świadczy na to przecież jego całe życie. Napisałbym więcej to bardzo zdrowy człowiek w naszym psującym się kraju. Można się jednak solidnie podnieść na duchu tym, że Polska nie jest tak zepsuta jak zachód co widać nawet obecnie.
    Nie chcecie kreować idoli, ale przywódcy czy uświadamiacze są potrzebnie co sami przecież doskonale wiecie.
    Pozdrawiam

    1. Juz niedobrze mi się robi od tej żałosnej agitki na rzecz brauna ,przecież to dywersant i kryptożyd .Inteligentny człowiek takiego kuglarstwa nie uprawia ,chyba ze szmonces a jak szmonces to wiadomo ze traktuje ludzi jak półgłówków. fff powinien uważniej czytać artykuły na W-P ,jest sporo o jego bożyszcze i rodzince braunów .To jeszcze dodam -przynależność p.Brauna do klubu ronina założonego przez żyda Józefa Orla gdzie farbowane lisy i cala syjointeligencja (Wildstein-żydomason) robi Polakom wodę z mózgu!Braun, pomijając jego pochodzenie (ojciec Kazimierz i wuj Braun Juliusz Jan – narodowość żydowska http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.polish/2007-09/msg00752.html ) -wiele źródeł)Współpracuje z Organizacja Monarchistów Polskich która to jak większość organizacji,fundacji,stowarzyszeń(KOLiBER-ozjasz goldberg vel JKM),klubów klubików jest pro….israelska.. Hańbiąca reakcja OMP na zbrodniczy atak bandyckiego izrahella na Flotyllę Wolności, konwój statków zmierzających z pomocą humanitarną do oblężonej Strefy Gazy.
     JE. Sz. P. Zvi Rav-Ner
     Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Izraela w Polsce
     W imieniu Organizacji Monarchistów Polskich chcieliśmy serdecznie pogratulować skutecznej akcji izraelskiej marynarki wojennej na Morzu Marmara oraz wyrazić solidarność z narodem izraelskim w tych trudnych dla niego chwilach……………………………….. dużo śmierdzącej wazeliny……………………………
     W imieniu Organizacji Monarchistów Polskich chcieliśmy jeszcze raz złożyć gratulacje dla izraelskich komandosów i wyrazić podziw dla ich odważnych działań.
     Zarząd OMP
     tutaj w całości list gratulacyjny OMP http://www.bibula.com/?p=22410 do której to należy w/w „syjopatriota”
     No i farsa z wiezieniem za „wolność słowa” roztrąbiona przez media głównego ścieku(czyniąc z niego bohatera vide szechter vel michnik) – a cel tej szopki,droga do prezydentury!.Nieodrodny, przewrotny wnuk swego dziadka.Demaskujmy zdrajców!
     To co mówi P.Braun jest najmniej ważne ,powie to co chcemy usłyszeć!Cala nasza historia to naiwna wiara w to co nam mówią i obiecują zdrajcy Polski !

 3. Komentarz zbiorczy dla wszystkich „wujków dobra rada”, którzy zamiast pomocnych sugestii oferują bądź dopiero mają zamiar zaoferować koncert niemożliwych do pogodzenia życzeń odnośnie treści na portalu . Zanim zaczniecie wyrzucać z siebie żale czytacie poniższy komentarz (to tyczy się szczególnie „pouczacza” z trzema szóstkami w e-mailu: sugeruję ci zmienić portal na taki, który będzie spełniać wszystkie kryteria twoich zachcianek)

  Po pierwsze, zanim zaczniecie wymagać i bezpodstawnie narzekać, przyjmijcie do wiadomości, że Wolna Polska to nie jest pudelek. Nie zajmujmy się udostępnianiem treści w stylu jakiego koloru paznokcie ma dzisiaj Doda, ale najtrudniejszymi tematami i problemami jakie w ogóle istnieją. Nie można prowadzić portalu o trudniejszej i bardziej kłopotliwej tematyce niż ta której podejmuje się W-P, a jeśli pomimo to potencjalny „wujek dobra rada” uważa, że wie lepiej jak działać, to niech to wpierw udowodni a dopiero później pisze. Oficjalnie złożymy gratulacje.

  Zachcianki potencjalnych „wujków dobra rada” przetaczają się w kółko od lat i z doświadczenia wiem, że na witrynie z taką ilością treści i o takim charakterze jak W-P, nie ma mowy o zaspokojeniu cudzych zachcianek z kilku następujących powodów:

  1) Dostarczyliśmy materiały niepoprawne politycznie z całego świata, spod pióra tysięcy autorów o różnych poglądach, systemach wierzeń, narodowości, rasie itp.

  2) Po latach działania wyeksploatowaliśmy sieć anglojęzyczną i rosyjskojęzyczną. Wyeksploatowalibyśmy także sieć hiszpańskojęzyczną czy arabskojęzyczną i każdą inną, gdyby znaleźli się tłumacze władający powyższymi językami.

  3) Hobbyści Prawdy i zarazem tłumacze na W-P mają w działaniu wolną rękę. Administracja W-P nikomu nie narzuca czym i kto ma się zająć. A wręcz przeciwnie, dzięki czemu dotarliśmy do niezliczonych źródeł z całego świata. Z najlepszych pod względem merytorycznym dostarczyliśmy najlepsze materiały, a nawet całe książki. I zrobiliśmy wszystko aby nasi rodacy mogli jak najlepiej zapoznać się z kwestią starszych braci w lichwie, poznali różne punkty widzenia, opinie, i dowiedzieli się czym jest NWO.

  4) Gdzie jest napisane, że tłumacz zgadza się ze wszystkim co do joty w tekście który udostępnił? Tłumaczone są materiały uznane za ważne, jednak tłumacze nie są ich autorami i nie odpowiadają za słowa i myśli autora. Czy tłumacząc choćby najlepszą książkę nie natrafimy na fragmenty z którymi się nie zgadzamy?

  Dlatego za absurdalne i śmieszne można uznać zarzuty, że:

  1. Nie wszystkie materiały komuś przypadają do gustu. Czy gdy czytacie gazetę to oczekujecie, że każdy artykuł wam się w niej spodoba i każdy dziennikarz w niej piszący będzie pisał tak jak tego sobie życzycie, pod wasze dyktando?

  2. Materiały nie są przystępne dla przeciętnych zjadaczy kopytek. Wręcz przeciwnie, przytłaczająca ilość materiałów rażących prawdą prosto w oczy, bez nawijania makaronu na uszy, to najlepsza terapia szokowa jaką można zaoferować przeciętnemu zjadaczowi kopytek z potencjałem. Statystycznie tylko 15% każdego społeczeństwa ma zdolność do krytycznego myślenia, z czego 10% do stawiania oporu wobec biegu wydarzeń w otaczającej rzeczywistości. Judeosceptyczne materiały nigdy w historii nie były przystępne dla większości ponieważ zawsze były pisane przez mniejszość właśnie dla mniejszości. Historia uczy, że większość, około 85%, robi to co jej się mówi i jest posłuszna władzy bez względu na jej charakter. Jeśli ktoś narzeka na braki kwiecistego, przystępnego języka (co ma rzekomo utrudniać docieranie do większości) i jednocześni podaje p. Grzegorza Brauna za przykład to j.w., nie ma bladego pojęcia o realiach i lepiej aby zajął się szydełkowaniem. P. Braun jest wybitnie inteligentny, oczytany i jest świetnym mówcą, ale czy to zapewniło mu sukces w kampanii wyborczej? Otóż nie, ponieważ niezależnie od tego jak wiele p. Braun sobą reprezentuje to do tych 85% nigdy nie dotrze. Nigdy, ponieważ mówi prawdę a nie to, co ludzkie stado euro-ssaków – tubylców chce usłyszeć.

  3. Brak pozytywnego przekazu i propozycji co można zmienić na lepsze. Po pierwsze to nie jest wesołe miasteczko czy inny park rozrywki. W XX wieku żydowska synarchia wymordowała wojnami i ludobójstwami 180 mln ludzi (był to najkrwawszy wiek w ludzkiej historii) a tych co przeżyli ogłupiła do tego stopnia, że obecnie popełniają zbiorowe samobójstwa całymi narodami. W XXI wieku judejska synarchia zbierze żniwa i zredukuje populację o 90%, zniszczy gojowskie cywilizacje, religie i państwa narodowe. Jeśli do was to nie dociera i dalej chcecie więcej pozytywnego przekazu, to już jesteście trupami. Natomiast co do propozycji zmian i realnego działania, to wykraczają one daleko poza metody masońskiej demokracji. Ale na to już jest za późno ponieważ sprawy zmierzają do smutnego finału. Jednostki świadome mogą jedynie przygotować się na to co nadchodzi.

  4. Krytyka antysystemowych działaczy. Zacznijmy od zdefiniowania tego kim są „antysestemowcy”. Otóż jest to fraza wymyślona przez żydowski mainstream na potrzeby właśnie systemu aby zapędzić gojów którzy zaczęli się z niego wyłamywać z powrotem do urn wyborczych pod pozorem walki z tymże systemem. W masońskiej demokracji pośredniej (nie mylić z demokracją bezpośrednią) chodzi o legitymizację władzy poprzez udział większości obywateli w wyborczej farsie. W chwili gdy wyborcza farsa się kończy i następuje legitymizacja władzy, wszystkie jej działania choćby najbardziej godziły w interes narodowy, podejmowane są w imieniu i z woli narodu. Dlatego prawdziwymi antysystemowacami nie są ci, których wskazuje telewizja, ale Ci których telewizja nigdy nie pokaże a którzy nawołują do bojkotu wyborów.

  Lista będzie uzupełniana w miarę „pomocnych” sugestii „pouczaczy” i „wujków dobra rada”.

 4. Wszystko ładnie, nawet cacy.
  Tylko.. czemu pod konkretnym tekstem, nie ma możliwości skomentowania ?
  Tak na bieżąco. Póki jeszcze, temat ciepły [ nie ostygł, nie wyparował w/z pamięci].

  1. Za mało rąk na pokładzie. Aby z W-P nie zrobić śmietnika dla trollowni potrzeba co najmniej dwóch moderatorów, którzy dbaliby o przestrzeganie regulaminu, udzielali merytorycznych odpowiedzi Czytelnikom, a także demaskowali dezinformacje ludzi o złej woli (a to wymaga sporo nerwów, czasu i cierpliwości). Mowa o profesjonalnym działaniu i podejściu ponieważ jeśli tego zabraknie, to komentarze zamiast pomagać tematyce będą działać na jej niekorzyść.

   Przerabialiśmy to lata temu i skończyło się donosami na wypowiedzi „podżegające do nienawiści”, moim tłumaczeniem się z tego na komisariacie policji i likwidacją forum.

   Nikt tu też nie siedzi na etacie (zostawiasz ten sam komentarz co godzinę więc powinieneś zauważyć). Pracuję za dnia, następnie pracę przenoszę do domu i dalej mam pracę. Koresponduję na trzech skrzynkach pocztowych, czytam i udostępniam materiały, moderuję i uzupełniam kanały W-P na portalach społecznościowych itd. Ale to i tak pikuś widząc ile czasu potrafią poświęcić tłumacze (niebawem pojawi się kolejny e-book przetłumaczony przez Olę Gordon) czy kolega który zarywa nocki aby zapewnić bezpieczeństwo serwerowi W-P. A co z życiem prywatnym już i tak ograniczonym…

 5. Zaduma

  Zgadzam sie z Toba co do Brauna i jego monarchistycznych
  ciagot. W obecnych czasach obdarowywanie kogos dziedziczna
  wladza to recepta na dluzsze zniewolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *