Strona główna > Świat > Imigranci ścieli głowę brytyjskiego żołnierza w Londynie

Imigranci ścieli głowę brytyjskiego żołnierza w Londynie

Źródło: http://narodowcy.net

20-letni żołnierz Brytyjskiej Armii został zamordowany w w dzielnicy Woolwich we wschodnim Londynie. Czarnoskórzy napastnicy,będący muzułmanami, którzy zaatakowali go maczetami, krzyczeli „Allah akbar” – czyli „Bóg jest wielki”. 1083516
Dwójka imigrantów(jeden na zdjęciu) zaatakowała Brytyjczyka noszącego koszulkę wojskowej organizacji charytatywnej „Pomoc dla bohaterów jak relacjonuje jeden ze światków „Ci dwaj mężczyźni byli szaleni. Zachowywali się jak zwierzęta. Przeciągnęli jego ciało z chodnika na środek ulicy, a potem odeszli. Po ataku mężczyźni kręcili się wokół ciała, wymachując bronią. Kazali ludziom robić zdjęcia, tak jakby chcieli trafić do telewizji.” Brytyjska policja otworzyła ogień do napastników raniąc ich jeden w bardzo ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Na miejscu zabezpieczono broń, m.in. pistolet, nóż i maczetę.

Brytyjskie władze nie wykluczają, że był to atak terrorystyczny. Premier David Cameron powiedział, że jest zszokowany zajściem.

Szef brytyjskich Służb Bezpieczeństwa poinformował Minister Spraw Wewnętrznych Theresę May o „chorym i barbarzyńskim ataku”. Minister zwołała posiedzenie sztabu kryzysowego, który organizowany jest tylko w sprawach zagrażającym bezpieczeństwu państwa.

Burmistrz Londynu Boris Johnson napisał na Twitterze, że atak jest „oburzającym i niewybaczalnym aktem przemocy”.

Za: Polskieradio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.