Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Ilu żydów naprawdę mieszka w Polsce ?

Ilu żydów naprawdę mieszka w Polsce ?

Żydzi w Europie w 1933 roku a dziś. W których krajach są obecnie najliczniej reprezentowani, ilu z nich tak naprawdę mieszka w Polsce [MAPA].

a0

Poniższa mapa pokazuje, jak zmieniła się liczebność populacji Żydów w poszczególnych krajach Europy od 1933 do 2015. Obecnie najwięcej mieszka ich we Francji, jednak od dłuższego czasu narzekają na prześladowania ze strony mniejszości muzułmańskiej.

Podana za American Jewish Year Book liczba Żydów mieszkających w Polsce wydaje się być zawyżona, częściej podaje się 8–12 tys. Z kolei Centrum Mojżesza Schorra ocenia, że Polskę zamieszkuje ok. 100 tys. Żydów (według innych danych nawet 150 tys.), spośród których 30–40 tys. jest w bezpośredni sposób związanych z kulturą bądź religią żydowską.

aa

Prof. Bogusław Wolniewicz uważa, że liczba Żydów jest celowo zaniżana.

Taka niska liczba pasuje do obrazu rzekomego polskiego antysemityzmu. Z upodobaniem się powtarza, że to jest osobliwość Polski, że to jest antysemityzm bez Żydów. Ci Polacy to tacy antysemici że nawet już Żydów nie ma a oni są dalej antysemitami. Żeby był to antysemityzm bez Żydów to musi tych Żydów nie być – to jasne. Musi być ich znikoma ilość i to jest pierwszy powód zaniżania liczby Żydów w Polsce.

Drugi powód: ta mała liczba pasuje też do antypolskiej nagonki jaką się prowadzi wokół wydarzeń z marca 1968 roku, jako wypędzenia Żydów z Polski. I nawet się tak mówi, że to było ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej w Polsce, nawiązując do niemieckiego określenia Endlösung. To ma wyrobić skojarzenie, że Polacy to następcy III Rzeszy. Skoro Żydów ostatecznie wypędzono to tych niedobitków może być tylko mała garstka a 50 tys. to już może być za dużo niedobitków żeby im pasować

Za: http://niezlomni.com/zydzi-europie-1933-roku-a-dzis-ktorych-krajach-sa-obecnie-najliczniej-reprezentowani-ilu-nich-naprawde-mieszka-polsce-mapa/

Data publikacji: 10.03.2017

8 thoughts on “Ilu żydów naprawdę mieszka w Polsce ?

 1. Jezeli jest tak malo zydow w Polsce to jak to sie dzieje ze
  sejm i senat to okolo 98% zydow!!!! Ze zydzi obsadzili
  wszystkie kierownicze stanowiska w Polsce – od prezydenta
  do prawie soltysa!!!!!
  Kiedy zakonczy sie pisanie takich bredni Polakom???????

 2. Ja sam mam w rodzinie dwie ciotki z zydowskich domów. To w sumie pewnie jest tak samo i u innych.Jak ktos ma niby niemieckie nazwisko a wyglad rumuna czy greka to wiadomo z kad pochodzi.Takich ludzi jest raczej 1 mln a nie sto tysiecy.

 3. Wg tajnych danych Światowej Organizacji Syjonistycznej, w Polsce obecnie mieszka od 0,8 – 1,5 mln Żydów, a będzie ich jeszcze więcej, gdyż potajemnie ma zjechać ok. 500 tys. Żydów z Argentyny i ok. milion z Izraela (wg obecnie obowiązującego prawa w Polsce, taka liczba ma formalne prawo uzyskać obywatelstwo polskie!). Czy spotkałeś gdzieś bezdomnego albo bezrobotnego Żyda? To jest tylko dla Polaków. A gdzie można znaleźć Żyda? No, poniżej elity władzy i biznesu powiato¬wego, to strata czasu, a im wyżej, tym jest ich więcej!

  Między 1960 a 1968 r. do władz PRL wpłynęło 600 tys. wniosków o zgodę na emigrację dla ok. 800 tys. obywateli „pochodzenia żydowskiego”! Pozwolono wyjechać tylko 200 tys., a ponieważ nie wszyscy chcieli wyjechać (np. ci, co dzierżyli władzę i wysokie stanowiska we wszystkich sektorach państwa polskiego – oni tu mieli Eldorado!), więc łatwo możemy oszacować ilu ich mamy!

  Szymon Szurmiej (dyr. Teatru Żydowskiego w Wa-wie, czł. Światowego Kongresu Żydów) powiedział w programie TVP, że w archiwach MSW jest udokumentowanych 2 mln 700 tys. Żydów!

  Wg danych z 2006 r. żydowskiej organizacji o nazwie Council of Jewish Parliamentarians, w Polsce w obu izbach parlamentu (Sejm i Senat) Żydów było ponad 50%, czyli ponad 280 osób!
  Wg wiarygodnych źródeł, ponad połowa biskupów w Polsce jest Żydami!

  Oficjalnie na świecie żyje ok. 16 mln Żydów (dane z 2016 r.). Ze względu na genetykę dzielą się na: Sefardi (ok. 10%) – wywodzący się z Półwyspu Iberyjskiego, Mizrachi (ok. 30%) – Żydzi arabscy, Aszkenazi (ok. 60%) – wywodzący się z Niemiec.

  Ze względu na obrządek religijny dzielą się na Sefardyjczyków i Aszkenazyjczyków, gdyż obrządkek Mizrachi jest identyczny jak Sefardi.

 4. Pan Jan albo nieswiadomie albo celowo pomija zydow chazarskich (aszkenazejczykow).
  Na swiecie zyje ok.16mln.zydow – albo pan jest niedouczony albo pan beszczelnie
  wciska gojom takie brednie.W USA (sami zydzi o tym mowia) zyje ok.65mln.zydow.
  A ile w reszcie swiata?????
  Podzial zydow jest bardzo prosty – zydzi semiccy (chasydzi),sefardejczycy (Francja,Hiszpania)
  i zydzi chazarscy (z bylego imperium Chazarow).
  Wiele lat temu mialem informacje ze zrodel koscielnych ze po wojnie zylo w Polsce ok.4,5mln.
  zydow.To nie pasuje do uprawianej propagandy ze przed wojna zylo w Polsce ok. 3mln.zydow.Wg.tych klamstw to jest niemozliwe bo po drodze byl holokaust (klamliwy).
  Jest mozliwy bo przedwojenne dane byly zaklamane a po drodze byl ogromny naplyw
  zydow do Polski (np.-tylko Pilsudski jednym podpisem sciagnal do Polski 200tys. litwakow.
  Jest to temat rzeka wiec nie bede rozwijal.

  1. Aszkenazi to „żydzi” z Niemiec i Austrii, dlatego tajcz-jidysz, którym się posługują jest dialektem niemieckim. Chazarom bliżej do Mongołów (dlatego Ukraina ma „swój” mongolski tryzub). Na pewno ani jedni, ani drudzy to nie są Semici, do których najbliżej jest palestyńczykom, tak więc nazywanie ich „Żydami” to jak nazwać Irańczyka arabem. Jedno jest pewne – jest ich zdecydowanie za dużo, a biorąc pod uwagę jeszcze „krypto-żydów” to jesteśmy otoczeni przez szwadrony lucyferian. Jeden syf.

 5. Myśli, cytaty, wiersze.

  Cytat z Talleyranda:

  „Jest broń straszliwsza niż oszczerstwo, to: PRAWDA.”

  Dlatego też swołocz boi się jej najbardziej i właśnie dlatego ciągle z nią
  walczy!

 6. Aszkenazejczycy to zydzi chazarscy (Chazaria – imperium miedzy morzem Czarnym a
  Kaspijskim).Kiedy przyjeli judaizm w pewnym momencie odkryli droge do podboju swiata.
  Ta droga bylo Imperium rzymskie – wmieszali sie tam i podbijali Swiat od zachodu.
  Pokonali zachodnich Lechitow,potem Anglie.Niemcy,germanie – taka grupa etniczna nigdy nie
  istniala,tak tamtejszy lud nazwali rzymianie.W 952 roku „powstalo” panstwo niemieckie –
  Sweete Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego ktore pod ta nazwa trwalo do 1856 roku.
  Tak wiec po zdziesiatkowaniu zachodnich Lechitow ich miejsca zajeli chazarzy.Dzisiaj wiekszosc niemcow (przynajmniej elit) to zydzi chazarscy.Oczywiscie ze na Ukrainie (i nie tylko)zyje duzo zydow chazarskich po rozpadzie imperium Chazarow.

 7. Ilu jest w Polsce żydów i jakie stanowiska zajmują najlepiej obserwować po tym jakie kolejne rządy polskie podejmują działania aby chronić żydów przed rzekomym antysemityzmem.Przecież to żydzi:Balcerowicz,Borowski,Kołodko z J.Lewandowskim na czele doprowadzili do upadku przemysłu w Polsce.Czy może być lepszy przykład działania żydów na szkodę kraju w którym zamieszkują?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.