Strona główna > Świat > Ilu Syryjczyków znalazło schronienie w ich żydowskich domach? Gilad Atzmon

Ilu Syryjczyków znalazło schronienie w ich żydowskich domach? Gilad Atzmon

Dowiedzieliśmy się kilka dni temu, że 19 rabinów aresztowano w Nowym Jorku podczas protestów przed Trump International Hotel. Rabini działali w ramach organizacji T’ruah’, rabinicznej  grupy tzw. praw człowieka, która została utworzona (w 2002 roku), aby przekazać obraz judaistycznej etyki do powszechnej świadomości.

Patch.com informuje, że rabini usiedli na ulicy przed Hotelem Trumpa w akcie protestu przeciwko dekretom Trumpa, wpływających na muzułmańskich imigrantów i uchodźców. Ale ta organizacja T’ruah nie przeciwstawia  się polityce Trumpa  jako reprezentacja tak- zwanych zwykłych ludzi, czy  też amerykańskich  patriotów. Oni w rzeczywistości  działają jako „Żydzi”.

Hucpa/bezczelność, jak wiemy, jest to wynalazek żydowski a rabinica Jill Jacobs, dyrektor wykonawczy organizacji T’ruah, ma dużo tego „wynalazku” do swej dyspozycji. „To  jest ważny przekaz, kiedy my (rabini) jesteśmy skłonni oddać nasze ciała na pierwszej  linii ….” powiedziała.

Jill Jacobs, rabinica T'ruah
Jill Jacobs, rabinica T’ruah

Zadziwione Goje mogą się zastanawiać, jak dokładnie rabinica Jacobs oddaje jej „ciało na linii” (siadając na ulicy w środku Manhattanu)?

Rabinica musi zdawać sobie sprawę jak śmieszne było jej oświadczenie, jako że następnie się poprawiła mówiąc:

„…obecnie ludźmi, których ciała są naprawdę na pierwszej linii, są ludzie, którzy próbują dostać się do Ameryki, ryzykując śmiercią aby to osiągnąć.  Przynajmniej tyle, co możemy dla nich zrobić, to umieścić nasze ciała trochę na tej linii … po to aby zwrócić  uwagę na sytuację uchodźców.”

Rabin Kleinbaum wydał także oświadczenie dotyczące rabinicznego bohaterstwa:

„Ryzykuję zaaresztowaniem dzisiaj, bo Ameryka kiedyś przywitała moją własną, imigrancką rodzinę na swym wybrzeżu, tak jak miliony innych rodzin przed nami, którzy uciekli prześladowaniom.”

Ale jeśli rabin Kleinbaum rzeczywiście mówi jako patriota amerykański, który troszczy się o amerykańskie  uniwersalne wartości, dlaczego on protestuje „jako Żyd”?  On tak naprawdę powinien zaprotestować jako dumny Amerykanin.

„Jako Żydzi, którzy wiedzą, co to znaczy być celem dyskryminujących praw, stoimy mocno z uchodźcami uciekającymi od wojen,  prześladowań i rozgrywek ekonomicznych” –  rabini z organizacji T’ruah oświadczyli.

Wraz z  latami  wyrobiłem w sobie alergię na  wypowiedzi ze zwrotami „jako”, a już zwłaszcza na zwroty: „jako Żyd”.

Rabin Sharon Kleinbaum

Z takiej lub innej przyczyny, zwrot: „jako Żyd „stał się rażąco obłudny. Jeśli Żydzi wiedzą tyle o prześladowaniach,  to dlaczego ich żydowskie państwo jest instytucjonalnie rasistowskie i dyskryminujące wobec mniejszości i gojów ? Jeżeli Żydzi są za-imigracją, jak to się stało, że ich państwo żydowskie, Izrael, jest bardzo wrogie w swojej postawie wobec nielegalnej imigracji?

Jeżeli Żydzi tak „mocno stoją za uchodźcami”, czyż już nie nadszedł czas, aby ich Żydowskie Państwo zaprosiło miliony  palestyńskich uchodźców do powrotu do kraju, który należy do nich i TYLKO do nich? Czy rabini z org. T’ruah  otwarcie popierają palestyńskie „prawo do powrotu”? Jeśli tak, to bardzo dobrze udaje im się o tym milczeć. Ale idźmy  dalej, może rabini z org. T’ruah zdadzą nam raport z tego, ilu Syryjczyków znalazło schronienie w ich żydowskich domach? Ilu uchodźców mieszka u rabina Kleinbaum i  w dodatkowej sypialni u rabina  Jacobsa?  Biorąc pod uwagę fakt,  że wojny  z islamem były (-są)  projektem Zio-Con (tzw.”konserwatywnych syjonistów”), może rabini nam powiedzą, kiedy to ostatni raz usiedli oni w proteście, na ulicy, przed domem Paula Wolfowitza lub domem  Bernarda-Henri Lévy? W końcu to Henri Levy twierdził, że”jako Żyd”, on „wyzwolił” Libię.

Czyż rabini z organizacji  T’ruah  nie powinni przynajmniej okopywać ulic przed Ambasadą Izraela i biurami AIPAC-u ?

Przecież w końcu to Izrael i jego lobby pchały do wojny w Syrii. To był Izrael i żydowskie lobby, które są bezpośrednio zaangażowane w tworzenie kryzysu uchodźców z Syrii.

Uprzejmie doradzam T’ruah i innym  żydowskim  organizacjom praw człowieka, aby byli nieco bardziej ekonomiczni w swej dwulicowości. Do tej pory goje już się na tym poznali. Oni to wszystko widzą, a ich cierpliwość jest na wyczerpaniu.

Gilad Atzmon

Tłumaczenie: Renata

Źródło: http://www.gilad.co.uk/writings/2017/2/8/rabbis-fake-solidarity-once-again

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *