Strona główna > NWO > Illuminati – okultystyczna symbolika dolara

Illuminati – okultystyczna symbolika dolara

Illuminati i USA powstały dwa miesiące po sobie w 1776. Ludzie uważają zwolenników teorii spiskowych za „głupców”, którzy widzą diabła za każdym drzewem. Jednak już teraz masz w kieszeni kabalistyczne symbole illuminati. Zastanawiałeś się, do czego się one odnoszą? Czas na wyjaśnienie!

dolary

Wypiszmy w punktach każdy z symboli Illuminati:

1. Novus Ordo Seclorum – łacińska fraza, która znaczy: „Nowy porządek wieków” się narodził. Dosłownie, jest to wezwanie do NWO.

2. Annuit Coeptis – łacińska fraz, która znaczy: „On aprobuje nasze przedsięwzięcia”.

3. Egipska piramida – Jeden z wielkich symboli illuminati, trójkąt, reprezentujący mądrość starożytną Egiptu. W Biblii Egipt jest zawsze typem niezbawionego świata buntującego się przeciw Bogu.

4. Wszechwidzące oko Horusa – Horus był czczony w starożytnym świecie jako bój ochrony, był często przedstawiany jako sokół chwytający swą zdobycz. Horus był synem Izydy i Ozyrysa, stworzonym w wyniku czarów w mitologii egipskiej. Symbol USA – orzeł bielik – jest wzorowany na sokole Horusie. Wszechwidzące oko jest wzięte z lewego, „księżycowego” oka Horusa. Wiele elementów z mitologii greckiej jest stosowanych u masonów i mormonów. Dlaczego to znalazło się na tym banknocie?

5. 13 poziomów – piramida ma 13 poziomów, w Biblii 13 jest liczbą buntu, rebelii. Ameryka powstała, gdy ojcowie założyciele zbuntowali się przeciwko królowi George’owi.

6. MDCCLXXI – Te rzymskie liczby odnoszą się do daty założenia illuminati jako organizacji – 1 maja 1776. To nie jest nawiązanie do 4 lipca – święto niepodległości.

7. 13 gwiazd – Znowu, biblijny numer rebelii, stanowi podstawę wielkiej pieczęci. Liczba 13 jest na całym dolarze.

Gdy połączy się te gwiazdy, wychodzi heksagram – to najgorszy z symboli w okultystycznym świecie. W okultyzmie i czarnej magii symbolu  heksagramu  używano do wzywania i odpędzania demonów oraz do nakładania  klątw i  zaklęć na określone ofiary. Również w  Kabale sześcioramienna gwiazda  stała się jednym z najważniejszych magicznych symboli.


obras

UWAGA! Nie mylić z Gwiazdą Dawida:

Kolejny heksagram:

Tutaj widzimy kolejny heksagram:

Każdy heksagram, jak nazwa wskazuje ma 6 punktów, znaleźliśmy 3 heksagramy, wychodzi 666.

Kolejność czytania liter jest na obrazku. Zaczynamy od podstawy piramidy, podstawy, bazy, gdzie znajduje się litera M, potem idziemy w kółko non-stop – otrzymujemy „MASON”. Oznacza to, iż masoni są zaangażowani w Illuminati, są ich częścią. Można też w inny sposób:

8. E Pluribus Unum – łacińska fraza, która znaczy: „z wielu, jeden”. Ma 13 liter. Wspaniały przypadek.

9. Sieć pajęcza – Jeśli spojrzysz na wzór tła dolara, to zauważysz, iż jest to pajęczyna. Pająk i pajęczyna w starożytnych kulturach znaczyły śmierć, podboje i zdrady.

10. Liście oliwki i owoce – Orzeł trzyma 13 liści oliwki i 13 owoców na nich. Liść oliwki oznacza pokój, ale szpony orła są zaciśnięte – pokój jest zabrany, nie oferowany.

11. Mała sowa (moloch) – Jest to symbol stowarzyszenia Bohemian. Sowa jest symbolem mądrości, widzi w ciemności – dlatego nazywa się tych ludzi oświeconymi.

owl-dollar-bill

12. 12 linii poziomych powyżej 18 pionowych – 12 to liczba doskonałego rządu, a 18 to liczba niewoli. Jaki doskonały rząd będzie górował nad rządem niewoli? Istnieje 6 zestawów kolumn, z których każda zawiera 3 linie. 6 zestawów umieszczone jest w białym polu. Gdy założymy, że będzie ono podzielone przez te zestawy, to wyjdzie nam 7 białych linii. 6 jest liczbą człowieka, 7 Boga. Tak więc system zamierza umieścić człowieka nad Bogiem (aluzja z kratkami więziennymi? / Girion).

eagle-one-dollar-bill

13. 9 piór w ogonie orła – 9 to liczba ostateczności, w połączeniu ze znaczeniem pióra ogona oznacza to, że nowy rząd dotarł.

14. 32 długie pióra na prawym skrzydle oznaczają 32 stopnie w masonerii.

15. Pieczęć Departamentu Stanu USA.

mason7

Znak zawiera klucz, ekierkę (zielony trójkątny pas pośrodku) i klucz. Jeśli popatrzymy na nią widać 13 białych dziur.

16. Czaszka w lewych i prawych dolnych rogach.

czacha

17. 13 strzał trzymanych przez orła – symbol wojny i siły militarnej.

18. 8 pazurów/szponów orła – 8 to liczba nowej kreacji, pazury są zaciśnięte – nowy rząd nastąpi stary siłą, oczywiście będzie kontrolowany przez Illuminati.

19. 28 świecących linii prowadzących – 28 oznacza życie wieczne.

obras2

Na podstawie:

nowtheendbegins.com/blog/?attachment_id=22186

youtube.com/watch?v=V0ItgaR7Ecg

jesus-is-savior.com/Evils%20in%20Government/Federal%20Reserve%20Scam/satan_on_our_dollar.htm

holywar.org/txt/dollar.html

w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/symbol/symbol.html

Opracował: Girion

2 thoughts on “Illuminati – okultystyczna symbolika dolara

  1. To już wszystkie znaki… Na tm banknocie jest dużo dużo więcej znaków… Został mi przekazany pewien konspekt na podstawie analizy może 20% symboliki tego banknotu.. Dla przykładu Orzeł trzyma w szponach gałązki oliwne i „gromy”… Tu opisane że zabrały wolność gdyż gałązki trzymane w szponach… No nie wiem jak inaczej orzeł ma je trzymać ale w drugiej łapie trzyma 13 gromów… symbolizujących wojnę a jedna z oficjalnych interpretacji twierdzi że jest to znak pokoju i gotowości do wojny co trochę zmienia powyższy konspekt przekazu… Jak widać ta symbolika ma olbrzymie pole do zaanalizowania i przede wszystkim trzeba wszystkie znaki zaanalizować i jak przystało na SYMBOLE mają one różne znaczenia… Nie jest tak że tak dużą mapę symboliki należy wykorzystać pod ruską propagandę i styknie..

  2. Pod koniec XVIII wieku Iluminati założone przez Weisheupta zostało wcielone do masonerii. Co nawet nie jest tajemnicą nawet można tego typu rzeczy znaleźć na internecie nie koniecznie w kontekście teorii spiskowych (akurat ja w nie wierzę).
    Obie organizacje dążyly do tego samego (NWO, zniszczenie wiary na rzecz jednej wspólnej, kontrola społeczeństwa). Dzisiaj Iluminati jako takie nie istenie wszystkim steruje masoneria, która założenia ma te same… Można to poznać np po kolorach czarny i biały dualizm od początku był kolorem masonerii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *