Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Ile pieniędzy mają Rotszyldowie?

Ile pieniędzy mają Rotszyldowie?

Od ponad 200 lat Rothschildowie kontrolują sektor bankowy, w rękach rodziny znajdują się udziały największych banków i instytucji finansowych na świecie. Pomimo ogromnego bogactwa nie znajdziemy Rothschildów na liście najbogatszych ludzi magazynu Forbes, członkowie rodziny od wielu pokoleń starają się ukryć swoje ogromne bogactwo przed opinią publiczną. Rothschildowie skorzystali  z wolnocłowych jurysdykcji, a ich banki celowo mają siedzibę w krajach o bardziej surowym prawie tajemnicy bankowej, jak Monako, Luksemburg czy Szwajcaria.

a793eab17c62

Początki Imperium

Dynastia Rothschildów (pol. Rotszyld) zaczęła nabierać rozgłosu od połowy XVIII wieku. Pierwszy poważny patriarcha rodziny, Mayar Amschel Rothschild wysłał swoich pięciu synów do strategicznych ośrodków bankowych w całej Europie. Nathan Rothschild udał się do Londynu, Jacob do Paryża, Salomon do Wiednia, Asmchel (Jr) do Frankfurtu, Calmann Rothschild do Neapolu.

W latach 1813-1815 Nathan Rothschild prawie w pojedynkę finansował brytyjskie działania wojenne, podczas gdy jego brat finansował  francuską armię. W jednym tylko roku działań wojennych (1815r.) Nathan Rothschild, pożyczył rządowi  brytyjskiemu  prawie 10 mln funtów, co dziś odpowiada kwocie 6,5 mld funtów.

Ponieważ Rothschildowie grali po obu stronach konfliktu, byli jedynymi, którzy mogli bardzo szybko przedostać się  przez blokady  po obu stronach. Ich sieć banków otrzymywała informacje  o sytuacji na froncie zanim otrzymał je rząd brytyjski. Rothschildowie wykorzystywali te poufne informacje na Londyńskiej giełdzie, zarabiając fortunę na tym procesie.

Po bitwie pod Waterloo, Nathan Rothschild przekonywał że otrzymał wiadomość o porażce Brytyjczyków i szybko zaczął sprzedawać brytyjskie obligacje. Rynek wiedział, że Nathan uzyskuje  informacje jako pierwszy, a zatem przyjął, że Brytyjczycy przegrali bitwę i zaczęli sprzedawać swoje brytyjskie obligacje rządowe. Gdy cena spadła prawie do zera Nathan potajemnie wykupił prawie całość brytyjskiego długu publicznego.

Po wojnie, Nathan Rothschild chwalił się pomnożeniem swojej fortuny z 20 tysięcy funtów do 50 milionów funtów w zaledwie 17 lat. W 1820 roku, 50 milionów funtów było wtedy warte równowartość 32 mld funtów dzisiaj. To właśnie w tym momencie, Nathan Rothschild  powiedział:

„Nie obchodzi mnie, jaka marionetka umieszczona jest na tronie Anglii by  rządzić imperium, nad którym słońce nigdy nie zachodzi. Człowiek, który kontroluje podaż pieniądza w Wielkiej Brytanii kontroluje Imperium Brytyjskie i kontroluje brytyjską  podaż pieniądza.”

W 1850 roku, zarejestrowana wartości netto Jacoba Rothschilda wynosiła 600 milionów franków, co było znacznie większą kwotą  niż suma wszystkich innych francuskich bankierów. James Nathan Rothschild stał się drugim  najbogatszym człowiekiem na  świecie w ciągu zaledwie kilku lat. Z tego ogromnego bogactwa kupił lub zbudował 41 masywnych dworów i pałaców w całej Europie.

Wideo poniżej przedstawia zaledwie ułamek ich udziałów w nieruchomościach, więcej informacji oraz zdjęć znajdziemy w anglojęzycznej Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Rothschild_family

W roku 1840 rodzina Rothschild stała się brokerem złota Banku Anglii.

W 1844 roku, Salomon Rothschild kupił Kopalnie węgla Zjednoczonych Vitkovic i Austro-Węgier, które zalicza się do jednej z dziesięciu najlepszych światowych firm przemysłowych.

W 1845 roku rodzinie Rothschild przyznano wyłączność na budowę transportu kolejowego w wielu regionach Francji. Firma nazywała się Chemin de fer du Nord.

W 1871 roku rodzina Rothschild wzbogaciła się o 5 mld franków francuski które rząd zapłacił jako odszkodowanie dla Prus. Kwota ta stanowiłaby równowartość 95 mld dolarów obecnie.

W 1880 roku rodzina Rothschild przejęła kontrolę nad Rio Tinto. Rio Tinto jest obecnie 4  największą firmą wydobywczą na świecie. W tym samym roku, Rothschildowie założyli  IMERYS, który jest obecnie światowym liderem w wydobyciu metali przemysłowych.

W 1890 roku rodzina Rothschild założył firmę górniczą Eramet, która obecnie jest notowana na wiele miliardów dolarów na giełdzie Euronext w Paryżu.

Kuhn i Loeb, który otrzymał dofinansowanie od  Rothschildów, finansował Standard Oil, różne dochodowe projekty kolejowe i imperium stali Carnegie. Europejscy Rothschildowie mieli też bliskie związki finansowe z wieloma czołowymi bankami amerykańskimi, w tym JP Morgan.

800px-WaddesdonManor-597x400

Na zdjęciu: Waddesdon Manor – rezydencja wiejska wybudowaną dla barona Ferdynada de Rothschild pomiędzy 1874 a 1889 r. w hrabstwie Buckinghamshire w Anglii.

W 1886 roku, francuski Rothschild Bank nabył znaczące ilości rosyjskich pól naftowych i utworzyli,  Caspian and Black Sea Petroleum Company które stało się drugim na świecie największym producentem ropy naftowej. W 1911 sprzedali swoje udziały Royal Dutch Shell za nieujawnioną kwotę.

W 1887 roku rodzina Rothschild zainwestowała w kopalnię diamentów Kimberly w RPA, Rothschildowie stali się największymi akcjonariuszami.

Ile jest warte dzisiejsze Imperium Rotschildów?

Do dziś rodzina Rothschild jest właścicielem  największych i najbardziej rentownych banków inwestycyjnych na świecie.

W ciągu pierwszych 17 lat kariery, roczna stopa zwrotu Nathana Rothschilda wynosiła 81,4%, podczas gdy roczna stopa zwrotu Jakuba z lat 1812-68 wynosiła 14%. W oparciu o dane historyczne i obliczenia  finansowe, możliwe jest obliczenie szacunkowe ich bogactwa również dziś (dane z 2012 roku).

Następujące oszacowanie rodzinnego bogactwa Rothschildów będzie się opierać na rocznej  stopie zwrotu w wysokości 5%. Pragnę zaznaczyć, że jest to niezwykle ostrożny przelicznik biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia z wykorzystaniem władzy i koneksji oraz wpływów politycznych, należałoby przyjąć kilkukrotnie wyższy przelicznik ale pozostańmy  bardzo ostrożni w swoich obliczeniach.

rothschild-lineage1

W 1817 roku Nathan Rothschild chwalił się z posiadania 50 milionów funtów. Przy 5% rocznej stopie zwrotu, będą one równe około 500 miliardów funtów dziś. W 1850 roku Jacob Rothschild był wart 600 milionów franków. Przy 5% rocznej stopie zwrotu będą one równe 860 miliardów franków, które zostały przeliczone na euro w 2001 roku w stosunku 6,56 do 1, 130 mld funtów. Do 2012 roku, kwota ta wynosiła 224 miliardów funtów.

W połączeniu ich bogactwo wynosiłoby ponad 1 bilion dolarów.

Tak jak wspomniałem ta prognoza jest bardzo skromna i nie bierze pod uwagę losów pozostałych trzech braci, którzy zbudowali imperia finansowe w Szwajcarii, Frankfurcie i we Włoszech. Rodzina Rothschildów rozprzestrzenia swoją działalność do Ameryki, Izraela i większości wolnych od podatku jurysdykcji na całym świecie.

Jak na komendę patriarchy- Mayar Amschel Rothschild, rodzina utrzymuje spójność, aż do dnia dzisiejszego, więc majątek na wskutek rozwodów się nie roztrwonił i nie rozproszył. Na stronie internetowej Grupy Rothschild czytamy:

„Przez dwa stulecia i wiele pokoleń, cechy związane z rodziną Rothschildów pozostały niezmienione. Innowacja, pracowitość, a przede wszystkim siła poprzez jedność”

https://www.rothschild.com/the_rothschild_family/

W 1909 roku brytyjski premier Lloyd George stwierdził, że Pan Nathan Rothschild był najpotężniejszym człowiekiem w Wielkiej Brytanii. To oczywiście było w czasie gdy Brytanię uznawano za jedną z największych superpotęg świata.

W XX wieku, rodzina Rothschildów zaczęła znikać z powszechnej uwagi. Napisano wiele biografii rodziny Rothschildów, które twierdziły, że ich wpływ zmalał w czasach współczesnych. Należy zauważyć, że te biografie nie dały żadnego szczegółowego rozliczenia majątku rodziny, nie zostały wymienione żadne konkretne inwestycje, które przyczyniłyby się do utraty pieniędzy i wpływów.  Wiadomo natomiast o wielu bardzo dochodowych inwestycjach na których czele stoją banki inwestycyjne powiązane z Grupą Rothschild.

Światowy Kongres Żydów  – World Jewish Congress  (WJC)

WJC to największa syjonistyczna organizacja na świecie, główna siedziba mieści się w Nowym Jorku. Organizacja ma swoje przedstawicielstwa w ponad 100 krajach na całym świecie.

Warto nadmienić, że syjonizm jest wbrew nauką Tory (5 ksiąg Starego Testamentu), która twierdzi, że dopiero Mesjasz wprowadzi Żydów z powrotem do Ziemi Obiecanej i grzechem przeciw Bogu są jakiekolwiek próby przyspieszenia tego zdarzenia. Syjoniści odrzucili nauki Tory na rzecz rasistowskiego Talmudu oraz mistycyzmu i okultyzmu Kabały.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Syjonizm

rrr

Na zdjęciu od lewej: angielski bankier lord Evelyn de Rothschild oraz jego kuzyn francuski bankier baron David de Rothschild

Prezesem rady nadzorczej Światowego Kongresu Żydów (WJC) jest francuski bankier baron David de Rothschild.

http://www.worldjewishcongress.org/en/bio/david-de-rothschild

Od roku 2008, David de Rothschild jest współwłaścicielem i członkiem zarządu:

  • N M Rothschild & Sons – Bank Inwestycyjny
  • Rothschild Continuation Holdings – Bank Inwestycyjny
  • Rothschild Bank AG – Bank Inwestycyjny
  • Paris Orleans – Bank Inwestycyjny
  • Rothschild & Cie Banque – Bank Inwestycyjny
  • Compagnie Financiere Saint-Honore – Bank Inwestycyjny
  • Compagnie Financiere Martin Maurel  – Bank Inwestycyjny
  • De Beers Group – Koncern ma 35% udziału w rynku wydobycia i sprzedaży diamentów na świecie
  • Groupe Casino – Grupa kapitałowa w której skład wchodzą duże sieci marketów spożywczych

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Ren%C3%A9_de_Rothschild

Nie mniejsze wpływy oraz majątek jest w rękach angielskich kuzynów Evelyna, Jacoba, Nathana oraz pozostałych członków rodziny.

Według Gaylon Ross, historyka i pisarza, autora wielu książek na temat finansowej elity świata, m.in: „Who’s Who in the Elite?” (Kto jest kim w elicie?) wartość majątku rodziny Rockefeller w 1998 roku była oszacowana na  $11.48 bilionów (trylionów amerykańskich), natomiast majątek rodziny Rothschild został wyceniony przez autora na kwotę zbliżoną do 500 bilionów dolarów (500 trylionów amerykańskich).

Prawdziwe pytania, które muszą być zadane to: dlaczego najpotężniejsza rodzina w historii świata, finansująca państwa, narody, wojny, która przekazała pieniądze do stworzenia Izraela, nie jest opisywana w książkach do historii? Dlaczego dzisiejsze media nie wymieniają nawet nazwy tej niezwykle bogatej i wpływowej rodziny?

Odpowiedź w obu przypadkach jest jedna i taka sama. Wideo poniżej dowodzi, że prawie wszystkie media są kontrolowane przez syjonistów. Ci syjoniści wiedzą, że gdyby świat dowiedział się, że jedna rodzina kontroluje połowę bogactwa tego świata to pojawiłyby się pytanie i ludzie szukaliby na nie odpowiedzi.

„W miarę wzrostu bogactw rośnie i chciwość – im więcej kto ma, tym więcej pragnie” – Owidiusz

zobacz także:

Lawina: Polska Racja Stanu, Czy bedzie wojna? Polski Rząd a Rotszyld

Przygotował: Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *