Strona główna > Bliski Wschód > III wojna światowa może się rozpocząć w Syrii

III wojna światowa może się rozpocząć w Syrii

Jak donosi stacja CBS, około tysiąca amerykańskich marines trenuje desant spadochronowy ludzi i sprzętu. Następnie ćwiczono scenariusze polegające na próbach odbicia zakładu, w którym przechowywana jest broń chemiczna. Wiele wskazuje na to, że USA planuje bezpośrednie zaangażowanie się w konflikt w Syrii.

syr1

Obecnie USA otwarcie deklaruje, że będzie dostarczać broń tak zwanym rebeliantom w Syrii. Wiele poszlak wskazuje też na to, że plan wykorzystania do prowadzenia walk armii egipskiej nie powiódł się z powodu zamachu stanu przeprowadzonego w tym arabskim kraju. To wymusza ewolucję podejścia i prawdopodobnie prędzej czy później dojdzie do bezpośredniego zaangażowania wojsk amerykańskich w kolejnym kraju na Bliskim Wschodzie.

Tym razem sytuacja jest jednak zupełnie inna niż w Libii czy w Iraku. Za Syrią stoi potężny sojusznik, Rosja i wiele wskazuje na to, że nie pozostanie ona obojętna wobec ewentualnego ataku wojsk NATO. Niektórzy analitycy sugerują nawet, że może to być zarzewie III wojny światowej.

Już 4 czerwca prezydent Rosji, Władimir Putin ostrzegał przed poważnymi konsekwencjami każdej próby obcej interwencji w Syrii podkreślając, że każda z nich będzie skazana na niepowodzenie. Gdy państwa zachodnie i Izrael planują ustanowienie strefy zakazu lotów nad pogrążonym wojną krajem, rosyjski prezydent grozi wypełnieniem kontraktu na dostawę rakiet przeciwlotniczych S-300, które skutecznie zagroziłyby bezpieczeństwu jakichkolwiek obcych samolotów.

Nacisk na strefę zakazu lotów jest oczywiście podyktowany tym, że wojny nie da się wygrać bez panowania w powietrzu i jest to istotna przewaga wojsk rządowych nad terrorystami, która przeważa szalę zwycięstwa w tym konflikcie. USA i współpracujące z tym krajem reżimy sunnickie muszą zatem podjąć szybko działania, ponieważ w przeciwnym razie wojna w Syrii może się zakończyć zwycięstwem szyitów. Oby lekkomyślne działania światowego hegemona zza oceanu nie spowodowały wykreowania globalnego konfliktu.

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iii-wojna-swiatowa-moze-sie-rozpoczac-w-syrii

Data publikacji: 25.07.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.