Strona główna > Świat > III wojna światowa dla bałwanów

III wojna światowa dla bałwanów

Krok po kroku przewodnik do zrozumienia sytuacji na świecie.

a

1998 – 2000

Potężne elity i wpływowe think tanki prognozują okres amerykańskiej agresji. Zbigniew Brzezinski mówi za globalistyczny odłam zachodniej PRC (Drapieżna Klasa Rządząca = Predatory Ruling Class) w 'Wielkiej szachownicy” [The Grand Chessboard], książce w której otwarcie opowiada się za bardziej stanowczym działaniem Ameryki w dominacji Eurazji.

W tym samym czasie, 'neo-konserwatywna' frakcja PRC, reprezentowana przez osoby takie jak Robert Kagan, William Kristol, Paul Wolfowitz i Dick Cheney, rozpoczynają agitować za tym, by Ameryka obaliła każdy rząd na Bliskim Wschodzie, który staje na drodze do dominacji Izraela w regionie. W tym celu Kagan i Kristol zakładają grupę zwaną PNAC (Projekt dla Nowego Amerykańskiego Wieku).

Dwie nakładające się frakcje często są 'po tej samej stronie', ale często są w sprzeczności ze sobą. Ogólnie globaliści bardziej skupiają się na osaczaniu i osłabianiu bloku Chiny-Rosja, ostatecznie tworząc 'świat 1-biegunowy' (New World Order). Neo-konserwatywni syjoniści zasadniczo się z tym zgadzają, ale ich głównym celem jest pomoc Izraelowi w powiększeniu terytorium i rozwoju jego dominującej władzy w regionie.

O tych odłamach należy myśleć jako o rodzinach 'mafijnych'. Są nadal częścią tej samej struktury władzy, ale o różnych rywalizujących ze sobą interesach w pewnych momentach i w pewnych dziedzinach.

a

a

Przyjaźni rywale

Globalista Zbigniew Brzezinski i neo-kon Robert Kagan obaj wzywali do bardziej agresywnej roli w amerykańskiej polityce zagranicznej. Obaj również powoływali się na potrzebę „nowego Pearl Harbor” żeby zdobyć publiczne wsparcie dla ich ambitnych celów polityki zagranicznej.

Brzezinski / 1999  (Pearl Harbor quote)

 Kagan & Przyjaciele / 2000 (New Pearl Harbor quote)

* Kagan jest mężem Wiktorii Nuland (Nudelman). Pamiętaj to, bo ona wróci do gry później w tej narracji.

a

Szybko do 2005: Dick Cheney odbiera przysięgę od Vickey Nuland jako przedstawiciela USA w NATO, przyglądają się dumny małżonek Robert Kagan i dzieci.

2001-2003

W wyniku bardzo dziwnych i bardzo wygodnych ataków typu 'Pearl Harbor' 11 IX 2001, gen. Wesley Clark dowiaduje się, że pro-izraelscy neokoni w rządzie Bush-Cheney planują obalić rządy Iraku, Libii, Syrii i Iranu i kilku innych krajów. Clark nie upublicznił tego aż do 2007.

a

a

Gen. Clark powiedział, że traumatyczne zniszczenie 11 IX umożliwiło wprowadzenie agresywnej polityki zagranicznej USA, mimo że żaden z tych krajów nie miał nic wspólnego z tym atakiem.

2003-2011

Chociaż plany nigdy nie zostały dokładnie zrealizowane w ramach planu 5-letniego, to kolejne wydarzenia potwierdzają zarzuty gen. Clarka.

Saddam (Irak), martwy
Saddam (Irak), martwy
Kaddafi (Libia), martwy
Kaddafi (Libia), martwy
Assad (Syria), jeszcze się trzyma!
Assad (Syria), jeszcze się trzyma!

WIOSNA 2013

Dostarczeni przez US i Saudi 'rebelianci' przegrywają walkę o obalenie Assada w Syrii. W celu realizacji celu, pomocy w większości obcych najemniczych 'rebeliantów', USA z ponaglającymi izraelskimi i izraelskimi neo-konami szukają pretekstu do rozpoczęcia bombardowania stanowisk syryjskiego rządu.

a

Podżegacz wojenny sen. McCain odwiedza 'rebeliantów' w Syrii; większość z nich to obcy bojówkarze. W ich szeregach są najemnicy, skazańcy i samozwańczy dżihadyści, wszyscy zorganizowani i dowodzeni przez specjalnych tajnych agentów zachodnich / saudyjskich / izraelskich i ich arabskich agentów.

CZERWIEC 2013

Prezydent Rosji Wladimir Putin przybywa do Izraela z wizytą u notorycznego podżegacza, premiera Bibi Netanyahu. W mocnych a dyplomatycznych słowach pro-syryjski prezydent Rosji wyraża sprzeciw wobec wszelkich ataków na Syrię i Iran.

a

a

Odwrotnie do amerykańskich liderów, którzy płaszczą się przed Netanyahu, Putin nie bał się jechać do Izraela i szczerze rozmawiać z premierem.

Obydwaj – Putin i dr Assad (okulista wykształcony w Anglii) mają ogromne wsparcie Syryjczyków.

 LATO 2013

Rosja i Chiny ciągle wzywają do pokoju. Wściekła Hillary Clinton deklaruje: „Rosja i Chiny zapłacą za obronę reżimu Assada”.

a

Odrodzona neo-konka Hillary otwarcie zagroziła Rosji i Chinom z powodu Syrii.

LATO 2013

Pod naciskami ze strony neo-konów i izraelskiego lobby, Obama ogłasza 'czerwoną linię'. Oświadcza, że gdyby syryjski rząd użył broni chemicznej przeciwko 'rebeliantom', Ameryka byłaby zmuszona do interwencji.

*WAŻNE PRZYPOMNIENIE: Treserzy Obamy są bliżej powiązani z tym skrzydłem amerykańskiego establiszmentu polityki zagranicznej, którego głównym celem jest stopniowe osaczanie i osłabianie Rosji i Chin (Soros, Rockefeller, Kissinger, Brzezinski etc). Odwrotnie do frakcji neo-konów, wojny na Bliskim Wschodzie ta banda 'jedno-światowców' uważa ogólnie za stratę kapitału politycznego.

a

Skąd Obama wiedział o nadchodzącym 'ataku gazowym'?

LATO 2013

Przewidywalnie, i zgodnie z planem, ma miejsce rzekomy 'atak gazowy' wątpliwego pochodzenia w Syrii – kilka tygodni po ostrzeżeniu Obamy! Zachodnia żółta prasa twierdzi, że wśród ofiar 'gazu' Assada były dzieci.

a

a

„A teraz, dzieci, zabawimy się w gierkę. Wszyscy się kładą i zamykają oczy”.

Zdjęcia z ataków „trującym gazem” miały sfałszowany charakter. Czy ataki faktycznie miały miejsce? Jeśli tak, to czy nie byłoby to bardziej korzystne dla 'rebeliantów' by obwinić Assada i wciągnąć USA w konflikt?

LATO 2013

Prezydent Assad mocno zaprzecza oskarżeniom i zaprasza do zorganizowania międzynarodowego śledztwa. Assad porównuje to oskarżenie z fałszywymi zarzutami o „broni masowego rażenia”, rzucanymi na Irak w 2002 & 2003.

a

a

Dziennikarz śledczy i laureat Nagrody Pulitzera Seymour Hersh jest przekonany iż Assada wrobiono w ataki gazowe. (here)

Nie był to pierwszy raz kiedy rząd USA i New York Times próbowali okłamać Amerykę by wszcząć wojnę.

LATO 2013

Rząd Obamy ignoruje zaprzeczenia Assada i rozpoczyna przygotowania do wojny. Tymczasem Netanyahu z Izraela nadal próbuje doprowadzić do ataku Syrii na Izrael. Assad nie daje się nabrać ani Ameryce ani Izraelowi, ale grozi odwetem w przypadku pełnego ataku na Syrię.

a

a

Netanyahu faktycznie zrzucił ogromną bombę na pozycje w Syrii, zabijając setki syryjskich żołnierzy. Assad nie zareagował na te niezrozumiałe działania wojenne, które całkowicie poparli sen. McCain & Graham (powyżej z Netanyahu).

LATO 2013

Liderzy głównych organizacji żydowskich w Ameryce łączą się w wydaniu wspólnego oświadczenia popierającego rozpoczęcie wojny z Syrią. The Washington Post pisze, że kampania izraelskiego lobby za wojną to „prasa w pełnym składzie”.

a

a

Coroczna paplanina McCaina przeciwko Syrii i Iranowi przed wszechpotężnym AIPAC (izraelskie lobby w Ameryce) zawsze wywołuje dziki aplauz.

LATO 2013

Amerykańskie społeczeństwo budzi się z drzemki i zaczyna nękać centrale telefoniczne Białego Domu i Kongresu rozgniewanymi telefonami przeciwko wojnie.

a

a

 Wściekli Amerykanie pojawiają się w 'ratuszu' by przetrzepać odwłok Johna McCaina za popieranie bombardowania Syrii.

LATO 2013

Rosja, Chiny, Syria i Iran organizują gry wojenne na M Śródziemnym. Mocna zagrywka Putina & przyjaciół zmusza Obamę do mrugnięcia okiem, albo co najmniej daje mu potrzebną możliwość wycofania się.

a

a

Amerykańska agresja doprowadziła do większego niż kiedykolwiek zbliżenia Rosji i Chin.

LATO 2013

Rosja proponuje układ, dzięki któremu Syria zgadza się oddać broń chemiczną w zamian za pokój i dalszą ochronę przez Rosję. Obama-Kerry chętnie łapią linę rzuconą im po mistrzowsku przez Putina.

a

Amerykański sekretarz stanu Kerry i minister spraw zagranicznych Rosji Ławrow nawiązują układ dla uniknięcia wojny, ale gra jeszcze się nie kończy. Zachodni i izraelscy podżegacze nigdy nie śpią.

JESIEŃ 2013

Zażegnana zostaje wojna z Syrią (i Iranem). Netanyahu i neo-końscy podżegacze muszą „wracać do deski kreślarskiej”.

a

Nie myśl iż ci się udało, p. Obama. Wymyślę nowy plan i omówimy go w przyszłym roku”.

ZIMA 2013

’Opłacone tłumy' przez CIA, malkontenci i różnego rodzaju naiwniaki i działacze zaczynają organizować się w Kijowie, Ukraina. Ich ostatecznym celem jest obalenie przyjaznego wobec Rosji ukraińskiego rządu i zastąpienie go marionetkami US-UE. Sen. Szalony McCain wkrótce przybywa do Kijowa by podżegać niespokojny tłum okrzykami „Ameryka jest z wami!”

a

a

Szalony McCain przyjeżdża na Ukrainę by wywoływać kłopoty, jeszcze raz!

Kłopoty wywołuje także podsekretarz stanu USA Wiktoria Nuland (Nudelman). Nuland jest żoną arcy 'neo-końskiego' luminarza Roberta Kagana, jednego z głównych architektów niekończącej się 'wojny z terrorem'. Poza ciastkami które wręczała 'pro-USA tłumowi' Nuland pomogła również zdobyć miliardy dolarów pomocy w postaci 'inwestycji prodemokratycznych', wszystko kosztem amerykańskich podatników.

LUTY 2014

Rozzuchwalony przez McCaina, Nuland-Kaganową i innych zachodnich intruzów, jak również przez bojaźliwość wybranego prezydenta Ukrainy, Janukowycza, kijowski tłum zastosował przemoc. Nieprawdopodobne, Obama i jego marionetki z NATO nalegają na Janukowycza by „okazał powściągliwość” wobec „pokojowych demonstrantów”.

a

a

Kiedy wynajęte tłumy McCaina stosowały przemoc, Obama i The New York Times nadal nazywali ich „pokojowymi demonstrantami”.

a

a

Zamaskowany izraelski komendant 'Delta' i jego oddział walczyli żeby obalić wybrany rząd Ukrainy. 

Prawdziwa historia! Wśród brutalnych bandytów w Kijowie była grupa byłych izraelskich komandosów. (Here)

Jaka mogła być motywacja Izraela by ustanowić nowy anty-rosyjski rząd ukraiński na progu Putina? Zapytaj McCaina i Netahyahu 

LUTY 2014

Kiedy dobiega końca Zimowa Olimpiada w Rosji, ukraiński rząd zostaje gwałtownie obalony i zastąpiony przez marionetki US-UE wrogie wobec Rosji.

Janukowycz ucieka z życiem do Rosji.

RUSSIA-UKRAINE-UNREST-POLITICS-RUSSIA-EU-DIPLOMACY

a

a

Prawidłowo wybrany sojusznik Putin, Janukowycz, zostaje usunięty. Starannie wybrane marionetki Nuland-Kaganowej i McCaina przejmują władzę na Ukrainie.

MARZEC 2014

Krymscy Rosjanie ogłaszają niepodległość od nielegalnego państwa marionetek-gangsterów, którego nie popierali. 97% Krymczan zagłosowało za przyłączeniem się do swojej historycznej Rosyjskiej Ojczyzny. Rosyjsko-języczni Ukraińcy na wschodzie Ukrainy zaczęli stawiać opór wobec nowego reżimu kijowskiego.

a

a

To co zachodnia prasa fałszywie nazywała „inwazją” i „podbiciem” faktycznie było radosnym zjednoczeniem Półwyspu Krymskiego z Rosyjską Ojczyzną. Ci ludzie nie chcieli mieć nic wspólnego z brutalnymi marionetkami-gangsterami w Kijowie Kaganowej.

LATO 2014

Zachód fałszywie oskarża Rosję o destabilizację wschodniej Ukrainy. Nakłada się sankcje, kiedy kijowskie marionetki bombardują i atakują swój własny naród.

a

UKRAINE CRISIS

Nowy marionetkowy prezydent Petro Poroszenko jest nienawidzony we wschodniej połowie Ukrainy (ani nie jest popularny we wschodniej części). Ale Obama i jego pudle z UE kochają cholernego tyrana miliardera.

LATO 2014

Rosja odrzuca celowe prowokacje marionetki Kijowa i odmawia dokonania inwazji na Ukrainę, która, jeszcze nie będąc członkiem, ma wsparcie NATO. Bojownicy o wolność ze wschodniej Ukrainy oddają ciosy niezorganizowanemu i zdemoralizowanemu wojsku Kijowa, kiedy kraje NATO zaczynają spokojnie rozmieszczać swoje wojska.

a

a

Wschodni rebelianci schwytali liczny ukraiński personel ukraiński, wielu z nich to bezradni rekruci, którzy teraz nienawidzą marionetkowego prezydenta Porky Poroszenko.

Nieustanna ekspansja na wschód NATO, tuż przy rosyjskich granicach Rosji z krajami bałtyckimi (Estonia, Łotwa i Litwa), teraz stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Rosji.

a

Wrzesień 2014: Obama dokonuje przeglądu wojsk z marionetkowym prezydentem Hendrikiem.

LATO 2014

Tymczasem na Dalekim Wschodzie, amerykańskie kraje marionetkowe Japonia, Wietnam i Filipiny nasilają swoje drobne zaczepki wobec Chin. Japonia ogłasza, że zmieni swoja pacyfistyczna konstytucję i zbuduje armię.

Mimo że globalistyczna frakcja Obamy i anty-Obama neo-koni mają wspólny interes w zagrażaniu sojuszowi Rosja-Chiny, to ich motywy są odmienne. Obama nadal wolałby uniknąć wojny na Bliskim Wschodzie, a skupić się raczej na wszczęciu wojen w Rosją i Chinami.

a

a

a

Anty-chińscy marionetkowi prezydenci Wietnamu i Filipin są na liście płac amerykańskiej mafii. To dlatego te słabe kraje nagle stały się tak odważne by antagonizować pokojowe Chiny z powodu drobnych problemów.

WIOSNA- LATO 2014

W Afryce, gdzie Chiny mają liczne wzajemnie korzystne interesyznikąd pojawia się mroczna 'islamska' grupa terrorystyczna 'Boku Haram'. Terroryści atakują i porywają chińskich pracowników [attack and kidnap Chinese workers], destabilizując pro-chiński / pro-rosyjski rząd w Nigerii. Po rzekomym porwaniu przez straszydło Boku 200 dziewcząt, Szalony McCain wzywa do amerykańskiej inwazji! [McCain the Insane calls for a US invasion!]

Tuż po rozdaniu kart przez 'Boku-Haram' nagle pojawia się epidemia eboli. Czy zasobna w ropę Nigeria nie ma szczęścia, czy Nigeryjczyków ustawiono na celowniku za bliskie i pogłębiające się stosunki biznesowe z Chinami (i Rosją)?

a

a

a

a

a

Nigeria i Chiny tak się zblizyły, że New York Times (rzyg) wyraził swój 'niepokój' (here)? Hillary Clinton także „ostrzegła” kraje afrykańskie o zbytnim zbliżaniu się do Chin (here). To dlatego było oszustwo z Boku Haram 'zwróćcie nam nasze dziewczęta'!

LATO 2014

I znowu, znikąd, wprowadzono nowe 'straszydło' o kreatywnej nazwie, by wystraszyć świat. Zmilitaryzowana grupa terrorystyczna znana jako 'ISIS' zaczyna dokonywać okrucieństw w Iraku i Syrii. W jaki sposób tej 'spontanicznej' sile udało się opłacić, zorganizować i uzbroić tuż pod cyber-nosem NSA, i bez wiedzy 'lokalnych' wywiadów CIA, MI6 i Mosadu – pozostaje tajemnicą.

a

a

’Straszydło' ISIS to nic więcej niż strategiczne przepakowanie tych samych terrorystycznych 'rebeliantów', których Oś US-Saudi-Izrael finansowała i kontrolowała cały czas. W tym najnowszym wcieleniu, ISIS to „źli faceci”.

LATO 2014

Jak film oznaczony 'B', ISIS inscenizuje trio fałszywych 'ścięć' dwóch rzekomych 'dziennikarzy' (zawsze to dobra przykrywka dla CIA) i jednego 'pracownika pomocy' (też typowa przykrywka). Dzięki powiązanej z Izraelem 'grupie medialnej' o nazwie 'SITE', na YouTube zamieszczone są filmy. Na jednym z nich zamaskowany aktor woła Obamę po imieniu, zasadniczo prowokując go do przysłania amerykańskich wojsk i złapania go. Te niepoważne filmy, jak również mętne wywiady w TV z 'opłakującymi krewnymi zmarłych' (słabi aktorzy) są naprawdę dość zabawne.

O dziwo, ten gang ISIS ani nie zaatakował, ani nie zagroził Izraelowi. Dlaczego? Hmmm.

SITE to ta sama firma która ujawniła niedorzeczny film z Osamą Bin Ladenem w 2007 – ten z nasyconą brodą farbą do włosów 'Just For Men'!

a

a

SITE: 2007: „Cześć. Jestem Osama Bin Laden, i polecam żel Just For Men dla zachowania wyglądu młodego terrorysty”.

a

a

Podrobione filmy ze 'ścinania' ucięte w momencie kiedy dziwnie spokojnym 'ofiarom' zamierzali podciąć gardła naprawdę źli aktorzy w czerni. „Ofiary' (Amerykanin, amerykański Izraelczyk i Brytyjczyk) nawet nie pisnęli!

Buduje się intensywną presję by Obama „zrobił coś” i „powstrzymał ISIS”.

a

a

Na moment przed 'ścięciem' James Foley się uśmiecha. „Cóż, każdy z nas musi kiedyś odejść”. W wywiadzie TV tuż po 'ścięciu' Jamesa Foleya, 'pogrążona w smutku' siostra 'ofiary' też nie może przestać się uśmiechać!

a

Niewiarygodne, to był ten sam James Foley, którego porwano 3 lata temu w Libii, inspirując kampanię „Uwolnić Foleya”! (here) Jak widać, 'Mamusia i Tatuś' uśmiechali się również po tym 'porwaniu' w 2011!

a

a

Artykuł z nagłówkiem o filmie z Foleyem jako fałszywką szybko 'zniknął'.

Obama i Netanyahu śmieją się z CIEBIE, Ameryko!

a

a

David Haines / Rita Katz

 W chwili publikacji tego artykułu (13.09.2014), ujawniono trzecie fałszywe video ze 'ścięcia'. Wszystkie te filmy pochodzą z rzekomej firmy medialnej znanej jako 'SITE', założonej przez Ritę Katz, urodzoną w Iraku izraelską agentkę i weterankę IDF. Jak dostaje wyłączność na te filmy?

WRZESIEŃ 2014

Tak jak to zrobił dokładnie rok temu, wymanewrowany Obama zmuszony jest by ogłosić zwój zamiar zbombardowania Syrii (pod pretekstem bombardowania ISIS). Tym razem US może powołać się na „moralny” powód – zatrzymać 'ścinaczy' z ISIS!

Kiedy Rosja i Chiny teraz mają się zmierzyć z potencjalnymi wojnami na własnych podwórkach, drzwi na Bliski Wschód są otwarte dla od dawna oczekiwanej przez Izrael wojny US z Syrią, a następnie z Iranem.

  a

a

Tym razem, dzięki szokującym filmom na YouTube ze „ścinania” przez ISIS, Obama mógł pozwolić sobie na powiedzenie narodowi (w przeddzień 11 IX, oczywiście), że konieczne jest bombardowanie Iraku i Syrii. Kiedy Putin zajęty jest możliwością zainżynierowanej przez US-Izrael wojny we wschodniej Europie, czy Rosja nadal będzie mogła chronić Assada?

WRZESIEŃ 2014

Syryjski rząd oświadczył, kilkakrotnie, że każde bombardowanie pozycji ISIS dokonane bez jego pozwolenia i współpracy, będzie uważane za akt agresji. Jak długo będzie zanim siły syryjskie i amerykańskie samoloty zaangażują się w bezpośredni konflikt?

Russian S-300 missiles

Wyprodukowane przez Rosję systemy obronne Syrii to najnowsza technologia. Co stanie się kiedy słusznie zdecydują zestrzelić nieautoryzowany amerykański samolot?

WRZESIEŃ 2014

Rosyjski minister spraw zagranicznych Sergej Ławrow wyraźnie postrzega posunięcia w kwestii Ukrainy i ISIS:

„Istnieją powody by podejrzewać, że ataki powietrzne na terytorium syryjskie mogą uderzyć nie tylko w tereny kontrolowane przez bojówkarzy Islamskiego Państwa, ale wojska rządowe mogą zostać zaatakowane również spokojnie, by osłabić pozycję armii Baszara Assada”.

Ali Shamkhani, sekretarz Krajowego Bezpieczeństwa Iranu ujawnia również tę sztuczkę:

Pod pretekstem walki z terroryzmem, US chce realizować swoją jednostronną politykę i naruszać suwerenność krajów. Waszyngton próbuje odwrócić oczy świata od swojej kluczowej roli we wspieraniu i wyposażaniu terrorystów w Syrii by obalić legalny rząd”.

a

a

Kiedy odwiedził Syrię w 2012, rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow był witany jak bohater.

Jeśli US zacznie bombardować Syrię, to będzie tylko kwestią czasu zanim siły syryjskie i amerykańskie myśliwce wejdą we wrogi kontakt. Nie wiadomo jaka wtedy będzie odpowiedź Rosji, Iranu i Chin. To może okazać się kluczowym momentem w wielkiej rozgrywce szachowej, w której kraje bałtyckie i z M Chińskiego zagrają przeciwko sojuszowi Rosja-Chiny.

Jak cholernie wygodne jest to, że pojawienie się dziwnie i nagle ISIS, złowieszcze wydarzenia na Ukrainie, i manewry anty-chińskie na Pacyfiku (także w Afryce), tak dobrze pasują do siebie, i są korzystne dla programu globalistów.

Jedyną kwestią teraz wydaje się być to: czy ewentualna wielka wojna rozpocznie się na Bliskim Wschodzie (jak chcą Netanyahu i neo-koni), czy w Europie wschodniej (jak wolą Obama i niektórzy pigmeje z UE)? Czy może w obu miejscach?

Ameryko, wybierz swoja truciznę!

a

a

a

13.09.2014 / 'Drogi do wojny. Paths to War. Then and Now, Haunt Obama'

„Gdyby on (Assad) odważył się to zrobić (zestrzelić amerykański samolot), p. Obama powiedział, że rozkazałby siłom amerykańskim zniszczyć syryjski system obronny, . . . Powiedział, że takie działanie przez p. Assada doprowadzi do jego obalenia”.

a

a

Boże, albo przynajmniej bloku Rosja-Chiny, chrońcie dr i p. Assad i ich wspaniałą rodzinę.

a

14.09.2014 / 'Szef NATO ostrzega Moskwę: żadnych podstępnych inwazji' [NATO Chief Warns Moscow: No More Stealth Invasions']

„W poniedziałek, szef NATO gen. Philip Breedlove miał niezbyt subtelną wiadomość dla Rosji: podstępne i nieoficjalne inwazje będzie się uważać za wypowiedzenie wojny”.

Źródło: http://www.tomatobubble.com/id686.html

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.