Strona główna > Rosja > Igor Striełkow: Sytuacja Militarna w Donbasie…

Igor Striełkow: Sytuacja Militarna w Donbasie…

….Wyrok na DRL i ŁRL – wydany; egekucja, w najbliższych dniach! Wczoraj rozmawiałem z człowiekiem, który tylko co wrócił z frontu, co znacznie uzupełniło obraz, zarysowany na podstawie wiadomości w sieciach społecznościowych itp. źródeł informacji.Żadnych istotnych korekt, w poprzednich ocenach, dokonywać nie ma potrzeby.

Jednakże uznaję za możliwe (w granicach rozsądku, nie podkładając się „naszym drogim kijowskim partnerom”), jeszcze raz podzielić się zwięzłymi wywodami.

1. „Miński rozejm”, w zasadzie już skończony. W okolicy Bachmutki (Żełobok), Gorłowki (Zajcewo, Czygiri), blok-postu Jasinowatskiego, lotniska Donieckiego, Dokuczajewska i w wielu innych miejscach – stale mają miejsce starcia piechoty i artylerii ze stratami z obu stron (po 3-5 – często więcej – „200-setnych”, codziennie – na linii styku + dwa lub trzy razy więcej rannych). Przeciwnik nieustannie próbuje dostać się do „neutrałki”. („”Szarej strefy”, w którą wcześniej wchodził, na przykład, do już „zjedzonej” Czygiri – a teraz, chodzi właśnie o „neutrałkę””).

Zazwyczaj przeciwnik operuje siłami „wzmocnionych 1-2 plutonów „. Zajęte miejscowe obiekty, natychmiast umacnia i nie oddaje.
Miejscami takie próby są odpierane, jednak zbyt często, odpierać ich nie ma komu, ani czym – linia frontu znów przesuwa się  o dalsze kilkaset metrów. W wyniku generalnej przewagi Ukrów w pierwszej linii (drugiej nawet nie bierzemy pod uwagę,(—) –  a  „korpusów” drugiej linii, jako takich, brak)- od czasu do czasu, wojska ŁDRL zostają zmuszone, opuszczać swoje pozycje frontowe, ażeby uniknąć okrążenia i zbędnych strat.

Jednak na tych odcinkach, gdzie przeciwnikowi, z jakichkolwiek powodów, nie opłaca się przeawiać inicjatywy – „rozejm” utrzymuje się – tam „korpusy” starannie ignorują wszystkie ruchy przeciwnika, ponieważ zakaz otwarcia ognia – pierwszym, nadal obowiązuje.

2.Głównymi obszarami aktywności przeciwnika, jak i wcześniej, pozostają: Bachmutka, Debalcewo, Gorłowka, ЯБП*1., Dokuczajewsk. Na wszystkich danych kierunkach, przeciwnik ma duże rezerwy w bezpośrednim sąsiedztwie frontu, gotowe w każdej chwili zastosować zmasowany atak, mający na celu przejęcie tych punktów. Ponadto, pod znacznym zagrożeniem (w związku z tym, że obrona przypomina tu „rzadkie sito”) – znajduje się Pietrowski rejon Doniecka.

W przypadku potężnego ataku przeciwnika siłami pełnych BTG *2., przy aktywnym wsparciu artylerii – front w tych obszarach  utrzyma się maksymalnie od 2 do 3 godzin. Po czym przeciwnik przebije się i wyjdzie na przestrzeń operacyjną, ponieważ istotne rezerwy taktyczne „korpusów” (i mieszaniny różnego rodzaju resortowych „specnazów”, którymi „załatano” luki w formacjach bojowych „liniowych brygad”) nie istnieją, a nieliczne rezerwy strategiczne, nie są w stanie, szybko dotrzeć do miejsc przełomów, w rezultacie wielu obiektywnych i (częściej) subiektywnych powodów, nagromadzonych w ciągu 3 lat mińskiego idiotyzmu i całkowitej nieodpowiedzialności.

3. Nie zważając na wysiłki podejmowane przez władze, liczebność bojowych jednostek „korpusów” w dalszym ciągu pozostaje na bardzo niskim poziomie, a miejscami i spada. Stan techniczny sprzętu, wyszkolenie wojskowe i inne wskaźniki, mające decydujący wpływ na wynik walki – również nie są zachęcające. Jakość składu dowódczego „doradców” – często jest poniżej wszelkiej krytyki. (Dane wg brygad udostępnię komu trzeba, ale to, jak pokazuje praktyka, nie ma żadnego wpływu na sytuację. – Dopóki takie sukinsyny, jak „Krzemień ( „Кремень”), dowodzą brygadami, a potem idą w awanse – zagrożenie klęską jednostek korpuśnych, z powodu rażącej niekompetencji i moralnej korupcji dowódców wojskowych – pozostanie wśród podstawowych).

4
.Nazistowscy egzekutorzy, po otrzymaniu ostatnio od „drogich amerykańskich partnerów”, zezwolenia na „ograniczone uderzenie”, w krótkim czasie zdobędą Gorłowkę, Jasinowatę, Debalcewo, Dokuczajewsk, Pietrowski rejon Doniecka, Żełobok i szereg innych punktów. Po czym będą mogli się zatrzymać, okopać i obserwować reakcję kremlowskich gnomów, po drodze odbijając anemiczne kontrataki pozostałości „korpusów”. Jeśli „Północny wiatr” zawieje dostatecznie mocno – wtedy ukry, uparcie broniąc zagarnięć, z zadowoleniem wskoczą w jakiś „Mińsk-3”. Jeśli nie pójdą dalej.
Kiedy oni to zrobią – nie wiem. Ale przygotowania do podobnego ataku, – praktycznie już zakończone.

————-

YouTube:


Захват Донбасса запланирован на 3 июня
Zajęcie Donbasu zaplanowano na 3 czerwca


Украинская армия готовит штурм Донецка? | «Донбасc.Реалии»
Armia ukraińska przygotowuje szturm Doniecka? | «Донбасc.Реалии»


КРЫМ ОТДАТЬ И СДАТЬ ДОНБАСС! Россия 2018
ODDAĆ KRYM I PODDAĆ DONBAS!  Rosja 2018


Перспективы наступления ВСУ на Донбасс
Perspektywy natarcia ВСУ na Donbas

——————

Przypisy:

*1. ЯБП – Jasinowatskij blok-post(ясиноватский блокпост).

*2. BTG – bojowa taktyczna grupa

———-

Źródło:
http://kv-journal.su/content/voennaya-obstanovka-na-donbasse-kazn-dnr-lnr-sostitsya-v-blizhayshie-dni
Военная обстановка на Донбассе. Казнь ДНР-ЛНР состится в ближайшие дни
Игорь СТРЕЛКОВ
среда, 16 мая, 2018

————-

Wybór,tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *