Strona główna > Polska > Idioci są czasem przydatni

Idioci są czasem przydatni

Żyd Weiss – art. poniżej – objawił publicznie religijny stosunek żydów do każdego gwałtu lub gwałtownika, który – aby tylko oszczędzał żydów, a zarzynał gojów – jest dobry i mesjański.

„My antysemici”, znający zbrodniczość żydowską, także w postaci bezpośrednich kontaktów z żydami okresu powojennego, którzy udając nieszczęśliwe niewiniątka wygadywali się często, ale jedynie fragmentarycznie o różnych religijnych aspektach (usprawiedliwieniach) ich postępowania. My wtedy młodzi ludzie, bez naszej inteligenckiej starszyzny, bez literatury „antysemickiej” czy zatomizowani przez struktury aparatu przemocy PRL-u, sami to jednak – choć z niemałym trudem – zauważyliśmy już dawno temu. Nazywając problem ten po imieniu: wiele razy spotykaliśmy się z tego powodu obiektem agresji nie tylko ze strony żydów, ale ze strony „zidiociałych polaczków”.

To oczywiste, że judaizm nie jest żadną religią, ale stanem psychicznym, która na użytek zewnętrzny – widowiskowy – posługuje się retoryką religijną, miedzy innymi po to, aby zniszczyć prawdziwą wiarę w prawdziwego Boga i zamienić ją w wiarę w żyda. A i z drugiej strony, całe życie laickie żydostwa jest sterowane tak, jakby było religią. Żydostwo jest sakralne – tak po prostu, jest strukturą religijną w społeczności bez jakiegokolwiek boga. Ta struktura wytwarza, „pragnie” boga, co usprawiedliwia absolutnie wszystko wobec innych, którzy takiej struktury albo nie mają, albo – co gorsza – jej nie akceptują. To właśnie wyjaśnia bardzo wiele, a może nawet i wszystko.

To dobrze, że Weiss jest taki gadatliwy. Dzięki niemu „my antysemici” mamy ułatwione zadanie w naświetleniu religijnych aspektów żydowskiej zbrodniczości przeciw narodom – tak w przeszłości, jak i teraźniejszości, a to głównie po to, aby przyszłości już dla żydów nie było.

Red. Gazeta Warszawska.

+++

Szewach Weiss w TVP opisuje wejście Armii Czerwonej do Borysławia w okolicach Lwowa. Mówi: „Myśmy, będąc dziećmi, czekali na mesjasza. Ja myślałem, że mesjasz się objawił właśnie w mundurach armii radzieckiej”.

– „Wychodzimy z tej ciemności, spotykamy kilka rodzin polskich – część się dziwi, że żyjemy, część nas wita, część jest bardzo ostrożna. Wychodzimy ścieżką na główną drogę i tam już masa wojska radzieckiego. My wyglądamy jak szkielety” – tak wejście Armii Czerwonej do Borysławia w okolicach Lwowa, w sierpniu 1944 roku opisywał w TVP Info Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. – „Myśmy, będąc dziećmi, czekali na mesjasza. Ja myślałem, że to czas mesjasza, że mesjasz się objawił właśnie w mundurach armii radzieckiej” – wspominał Weiss w programie „Bez retuszu”.

Z kolei wybitny profesor Jan Żaryn powiedział: „Byliśmy jako Polskie Państwo Podziemne, jako rząd polski na uchodźstwie, czyli reprezentacja ówczesna narodu polskiego, jedyną w Europie, która w pewnym momencie wojny, konkretnie od końca 1942 roku wpisała ratowanie Żydów jako cel swojego niepodległościowego planu. (…) To jest cały krwiobieg. Podobnie Jan Karski nie jest osobą prywatną, tylko jest częścią Polskiego Państwa Podziemnego, realizującą cele tego państwa. I to jest fenomen na skalę europejską, światową”.

O fenomenie Polskiego Państwa Podziemnego w ratowaniu Żydów przed niemiecką zagładą, prof. Żaryn powiedział: „Te normy docierały do społeczeństwa polskiego i naród polski wiedział, że trzymając się ich nie tworzy zjawiska kolaboracji. Łamiąc te normy, wchodzi w zjawiska kolaboracji, czyli działa w sposób antypolski. Pomoc Żydom w związku z tym jest zjawiskiem wpisanym w cele wojny polsko-niemieckiej po stronie Polaków. Zjawisko szmalcownictwa, zdrady, volksdeutsche – te wszystkie obrzeża, albo czasem niestety nie obrzeża – są wpisane w antypolskość, tak samo jak w antyżydowskość. I tego świat nie wie. Podobnie jak nie wie, że zjawisko pomocy indywidualnej w związku z tym jest bardzo różne na terenie ziem okupowanych, ponieważ wpisane jest w wyjątkową skalę represji niemieckich wobec zarówno Polaków, jak i Żydów, którzy łamali prawo” – dodał prof. Żaryn.

mod/TVP Info

http://www.fronda.pl/a/weiss-myslalem-ze-mesjasz-objawil-sie-wlasnie-w-mundurach-armii-radzieckiej,46726.html

Źródło: http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/1060-idioci-sa-czasem-przydatni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *