Strona główna > Zdrowie > Ibogaina, cudowna kuracja – przypomnienie

Ibogaina, cudowna kuracja – przypomnienie

Ibogaina uzupełnienie

iboga-5Ibogaina w roli środka terapeutycznego głównie do leczenia uzależnienia od narkotyków, została opisana przez nas jakiś czas temu, na podstawie przedruku z innego źródła. Materiał ten wymaga przypomnienia oraz uzupełnienia o istotne treści.

Ibogaina – wielki spisek mediów, rządów i korporacji

Cytaty z powyższego artykułu:

Ibogaina – organiczny związek chemiczny, indolowy psychoaktywny alkaloid wyekstrahowany z kory afrykańskiej rośliny Tabernanthe iboga. Ibogaina należy do rodziny tryptamin.

Ibogainę stosuje się eksperymentalnie do leczenia uzależnień oraz przy usuwaniu symptomów reakcji abstynencyjnej organizmu po odstawieniu narkotyków uzależniających fizycznie. Stwierdzono, że ibogaina jest skuteczna przy leczeniu uzależnień od kokainy, heroiny, etanolu i nikotyny. Ibogaina jest też czasem stosowana jako lek pomocniczy w psychoterapii. Jak dotąd nie stwierdzono, aby ibogaina wykazywała właściwości uzależniające. Prowadzone są także terapie doświadczalne w stosowaniu ibogainy w leczeniu depresji, wskazujące na wysoką skuteczność.

Ibogaina jest „organicznym związkiem chemicznym”, który pozyskuje się z „kory afrykańskiej rośliny Tabernanthe Iboga”. „Stwierdzono, że ibogaina jest skuteczna przy leczeniu uzależnień od kokainy, heroiny, etanolu i nikotyny” (wikipedia).

Ibogaina w zwalczaniu uzależnień jest wysoce skuteczna, tak skuteczna, że nic innego nie może się z nią równać! Już podanie niewielkiej dawki powoduje np. „zanik symptomów głodu narkotykowego na czas od kilku dni do nawet kilku tygodni, co znacznie ułatwia przeprowadzenie wstępnej detoksykacji pacjentów” (wikipedia). Nie inaczej jest z uzależnieniem od alkoholu, czy nikotyny. Ibogaina jednak „NIE JEST NIGDZIE ZALEGALIZOWANA JAKO OGÓLNODOSTĘPNY LEK” (sic!). Ba! Handel ibogainą jest nawet zakazany!!! Dlaczego?

Niestety źródłem powyższego materiału był zbiór informacji zaczerpniętych z żydo-pedii. A jak wiadomo w stopniu coraz większym, treści żydo-pedii są moderowane przez funkcjonariuszy hasbary. Dlatego do treści zamieszczonych i kontrolowanych przez żydów należy podchodzić ze zrozumiałą rezerwą cechującą krytycznie myślącego człowieka. Poniżej garść informacji, jakie w żydo-pedii się nie znalazły na temat bezpieczeństwa kuracji ibogainą.

Ważna informacja dla tych, którzy chcą przyjmować Ibogainę

Leczenie ibogainą jest obecnie bardziej dostępne niż wcześniej w związku z ciągle rozszerzającym się zakresem wiedzy o tym leku. Jest jedna rzecz: istnieje uzasadniony stopień ryzyka związany z przyjmowaniem tego leku. Co najmniej 12 osób, jak odnotowano w rejestrach medycznych, zmarło w związku z przyjmowaniem ibogainy lub innych substancji iboga w ciągu ostatnich kilkunastu lat, i jest powód, aby sądzić, że liczba ta może być wyższa, gdyż zgony mogły mieć miejsce poza instytucjami klinicznymi i nie były rejestrowane.

Oto kilka informacji związanych z bezpieczeństwem przyjmowania tego leku:

Istnieje nieodłączny poziom ryzyka związany z leczeniem ibogainą. Dwanaście osób zmarło na pewno z powodu przyjmowania ibogainy lub innych alkaloidów ibogi. W rzeczywistości liczba ta jest prawdopodobnie wyższa, ponieważ ibogaina jest często podawana w środowisku, gdzie ludzie mogą nie chcieć mieć kontaktu z władzami w przypadku, gdy coś pójdzie źle. Statystycznie, liczba zgonów w trakcie leczenia wynosi prawdopodobnie jeden przypadek na 300 osób leczonych. (Statystyka ta jest oparta na 12 odnotowanych przypadkach zgonów, jakie miały miejsce wśród 3611 zarejestrowanych zabiegów leczniczych, do których doszło poza Afryką; dane uzyskano w marcu 2007 r.)

Następujące czynniki zostały zidentyfikowane jako przyczyny śmierci:

-Istnienie wrodzonych chorób serca, czasem niewykrywalnych przez EKG,

-Używanie opiatów podczas przyjmowania kuracji ibogainą lub wkrótce potem,

-Używanie surowego korzenia lub wyciągu z iboga. Chlorowodorek Ibogainy jest statystycznie znacznie bezpieczniejszy,

-Przyjmowanie ibogainy poza zakładem klinicznym. Osoby biorące ibogainę potrzebują stałego nadzoru, a najlepiej monitorowania serca online.

Ibogaina jest głównie znana ze swoich zdolności znacznego redukowania objawów odstawienia narkotyków, co pozwala osobom uzależnionym na detoksykację w stosunkowo bezbolesny sposób. Wszelkie inne twierdzenia na temat tego leku, jak to, że wytwarza stan długoterminowej abstynencji, albo że usuwa skutki urazu lub warunkuje organizm osoby uzależnionej lub nieuzależnionej, może zawierać pewien stopień prawdy, ale są to twierdzenia znacznie mniej uzasadnione.

Należy koniecznie przejść procedurę badań medycznych, zanim rozpocznie się kuracja przyjmowania ibogainy. Odpowiednie badania kliniczne serca i wątroby to absolutne minimum. Autor strony nie zna żadnego renomowanego dostawcy tej kuracji, który mógłby pozwolić na przyjmowanie ibogainy bez uprzednich testów medycznych. Nie podejmuj ryzyka z kimś, kto tego od ciebie nie zażąda. Najlepiej, jeśli taka osoba zaoferuje możliwość stałego monitorowania czynności serca podczas przyjmowania leku, a także ma pod ręką medycznie przeszkolony personel.

a9d2d57b0638fc033adba7d58
uwaga na hurra-optymistyczne twierdzenia, ostrożnie, najpierw się zbadaj

 Bądź ostrożny przed słuchaniem rad tylko jednej osoby przy podejmowaniu decyzji w sprawie, czy zdecydować się na ibogainę. Skutki działania ibogainy mogą zmienić ci życie, i jest to wspólne doświadczenie tych, którzy mieli bardzo pozytywne efekty leczenia, zatem zrobią wszystko, aby „nieść przesłanie”, co prawdopodobnie spowoduje, że ich entuzjazm będzie przysłaniać bardzo realne obawy o bezpieczeństwo.

Jeśli myślisz o przyjmowaniu ibogainy dla rozwoju osobistego, a jeszcze nie zostałeś włączony do odpowiedniej terapii (leczenia, gdzie trzeba przyznać się do istnienia problemów emocjonalnych), należy pamiętać, że możesz być zauroczony strategią „szybkiej poprawy”, jaka w gruncie rzeczy pomija głębsze zagadnienia. Jeśli tak właśnie jest, to ibogaina mogłaby jeszcze pogorszyć sytuację. Dla niektórych, którzy używają substancji psychoaktywnych, kuracja może wywołać niepokojące reakcje, gdyż wtedy zaczyna się walka obronna umysłu o utrzymanie w stanie uśpienia stłumionych doświadczeń.

Środki takie jak ibogaina, ketamina, LSD i MDMA (ecstasy), były używane w przeszłości przez terapeutów, ale tylko jako jeden z elementów ogólnej strategii terapeutycznej. Używanie tego leku poza takim kontekstem terapeutycznym może spowodować więcej szkody, niż pożytku.

Wszystko powyżej mówi jedno, Ibogaina wciąż potencjalnie stanowi wielki przełom medyczny, szczególnie w dziedzinie leczenia uzależnienia od narkotyków.

 987241153

źródło: http://www.ibogaine.co.uk/info.htm#.UlPh5RCGdGM

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.