I znowu kolejna próba uczynienia Rosji agresorem

Kolejna próba uczynienia Rosji agresorem. W NATO poradzili żeby przygotować się do „totalnego ataku Rosji” na Europę.

a60Zastępca dowódcy Zjednoczonych Sił NATO w Europie, generał Adrian Bradshaw, powiedział w czasie swojego wystąpienia w Królewskim Zjednoczonym Instytucie Badań Obronnych w Londynie, że siły Sojuszu Północnoatlantyckiego powinny podjąć odpowiednie środki na wypadek „totalnego i gwałtownego ataku Rosji” na jeden ze wschodnioeuropejskich krajów, członków organizacji.

Donosi o tym fakcie gazeta „The Guardian” z soboty 21 lutego. Według niego, rosyjskie kierownictwo może wykorzystywać „regularne wojska nie tylko w celu zastraszania i powstrzymywania ale i w celu podbicia terytorium NATO”. Jednocześnie Bradshaw podkreślił, że takie gwałtowne działania już odnotowano ze strony Rosji „przed zajęciem Krymu”.

Według słów generała chodzi o tak zwaną eskalacyjną dominację, którą Moskwa stosowała jeszcze w okresie ZSRR. Podkreślił on, że w „epoce stałego powstrzymywania Rosji” NATO powinno wspierać jednolity system obrony wschodnich granic a także przystosowywać się do nagłych działań i innych metod prowadzenia wojny hybrydowej, która jest stosowana przez Rosję na Ukrainie.

Dnia 20 lutego prezydent Rosji, Władimir Putin, powiedział, że Moskwa zawsze znajdzie adekwatną odpowiedź na każdy nacisk zewnętrzny. „Nikt nie powinien mieć złudzeń, że można osiągnąć przewagę wojskową nad Rosją. Nasi żołnierze i oficerowie udowodnili, że są gotowi działać profesjonalnie i mężnie, wypełniać najtrudniejsze niestantartowe zadania, jak przystało na zahartowaną w bojach nowoczesną armię” – powiedział Putin.

Za: http://3rm.info/main/55036-ocherednaya-popytka-sdelat-rossiyu-agressorom-v-nato-posovetovali-podgotovitsya-k-masshtabnoy-atake-rossii-na-evropu.html

Data publikacji: 21.02.2015

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *