Strona główna > Bez kategorii > Historia pewnego łańcucha (ciągu) przyczynowo skutkowego

Historia pewnego łańcucha (ciągu) przyczynowo skutkowego

Podziękowania dla Pana Staszka za przysłanie artykułu na naszą pocztę. Artykuł do ściągnięcia w formacie PDF pod linkiem – kliknij.

Źródło: http://blogmedia24.pl/node/57554

06/05/2012 – 17:32

I. Polityka śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego i PIS-u wobec Izraela i diaspory żydowskiej na świecie i w Polsce

1. Jarosław Kaczyński podczas debaty w Sejmie na temat obecności polskiej armii w Iraku:

„Ta wojna jest także naszą wojną.”

2. Dzień 11.09.2006 roku, wizyta Prezydenta L. Kaczyńskiego w Izraelu. Na zamkniętym spotkaniu z politykami izraelskimi, żydowskimi intelektualistami polskiego pochodzenia i byłymi żołnierzami armii Andersa, Prezydent L. Kaczyński powiedział między innymi:

„….dlatego aby pokazać, że nam na stosunkach z Izraelem, na sojuszu, zależy w sposób szczególny, armia polska jest obecna w Iraku w dużym stopniu ze względu na nasze związki z waszym krajem. Nasza armia jest obecna, ale będzie obecna w znacznie większej liczbie obecna w Libanie, z tych samych względów. Nasze odpowiednie służby, współpracują na licznych odcinkach z waszymi, też ze względu na to, o czym przed chwilą mówiłem. Tak jest i chciałbym państwa zapewnić, ze chociaż rządy się zmieniają jak w każdym demokratycznym państwie, raz jedni wygrywają, raz drudzy. Ostatnio wygraliśmy my, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości wygra ktoś inny . Nie chcielibyśmy tego oczywiście (wybuch śmiechu na Sali), ale nie można tego wykluczyć, to polityka wobec Izraela się nie zmieni…..”

http://www.youtube.com/watch?v=YPUhpzGKWnM&feature=endscreen&NR=1

3. Reaktywacja żydowskiej loży B’nai B’rith (9.09.2007 rok)

ze strony Bibula.com( BIBUŁA – 16 wrześni2007):     

Zacieśnia się atak na Polskę: reaktywowano polski oddział żydowskiej loży masońskiej B’nai B’rith .Trwają konkretne rozmowy żydowsko-amerykańskie celem zniszczenia Radia Maryja. W niedzielę, 9 września br. (2007) organizacja żydowska o nazwie ’Niezależny Zakon Synów Przymierza' – Independent Order of B’nai B’rith, reaktywowała po prawie 70 latach swoją działalność w Polsce. W uroczystości w Warszawie wzięło udział wiele osób, m.in. prezydent B’nai B’rith International Moishe Smith, który powiedział, że „Duma emanuje z tłumnie tu zgromadzonych 37 braci i sióstr, wobec faktu iż stają się częścią naszej światowej rodziny. Był to moment dumy i zaszczytu, dla mnie osobiście oraz dla wszystkich w B’nai B’rith”. Daniel S. Mariaschin, wice prezydent loży w Waszyngtonie dodał, że „Otwarcie naszej loży w Warszawie jest wielkim wydarzeniem. Mając na uwadze długą, lecz przerwaną       historię B’nai B’rith w Polsce oraz obecne stosunki kraju [Polski] ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem, a także fakt przynależności do Unii Europejskiej i odradzanie się życia żydowskiego [w Polsce], nasza loża może działać jako ważny uczestnik w szerokiej gamie zagadnień, którymi zajmuje się B’nai B’rith oraz szerszymi planami żydowskimi.”

Prezydentem loży B’nai B’rith w Warszawie został dr Andrzej Friedman, a sekretarzem generalnym Malka Kafka.

Po uroczystości nastąpiło spotkanie ambasadora USA w Warszawie, Victor Ashe z szefami B’nai B’rith. W krótkim komunikacie Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, zamieszczonym na stronie internetowej Ambasady, stwierdzono, iż: „9 września przy okazji otwarcia nowej loży B’nai B’rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem.Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam.Otwarcie warszawskiej loży B’nai B’rith oznacza odrodzenie się tej organizacji żydowskiej w Polsce po niemal 70 latach nieobecności.

4. NDz. z 25 września 2007 roku przynosi Posłanie prezydenta L. Kaczyńskiego do członków żydowskiej loży B’nai B’rith w Polsce. I. Polityka śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego i PIS-u wobec Izraela i diaspory żydowskiej na świecie i w Polsce

http://www.bnaibrith.org/magazines/2007WinterBBM/2007_winter_BBM_BBpoland.cfm

II. Polityka Donalda Tuska i B. Komorowskiego oraz  PO wobec Izraela i diaspory żydowskiej na świecie i w Polsce.

5. Wizyta B. Komorowskiego w Waszyngtonie.

Podczas pobytu Prezydenta Komorowskiego w Waszyngtonie w dniu 8 grudnia 2010 roku, na zaproszenie Prezydenta Baracka Obamy, wystosowane podczas szczytu NATO w Lizbonie (choć z braku zainteresowania tą wizytą przez amerykańskie media, można wnioskować, że został tam po prostu wezwany do raportu), padły z jego strony znamienne słowa podczas konferencji prasowej, gdy w odpowiedzi Obamie, który dziękował Polsce za poparcie układu START II(niekorzystnego dla USA, a bardzo korzystnego dla Rosji) Komorowski powiedział:

„Jeśli mamy razem iść na wielkie polowanie, to najpierw musimy mieć pewność, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne.Wtedy też lepiej się poluje.”

 Reakcje mediów w Polsce, np. GW:

„Polskie media potraktowały to infantylnie, Niektórzy oburzali się, że nasz prezydent uważa wyprawy do Iraku i Afganistanu za krwawe polowania na tubylców. Nowoczesne polskie kobiety podniosły larum, że nie są własnością mężów, nie czekają na nich przy kominku z gromadką dziatek i w ogóle nie potrzebują opieki żadnych samców. Seksistowskie uwagi prezydenta uznały za upokarzający policzek, tym boleśniejszy, że wymierzony publicznie, na oczach całego świata, w Gabinecie Owalnym Białego Domu.”

Więcej… http://wyborcza.pl/1,76842,8806006,Ameryka_ma_nas_w_nosie.html#ixzz1tvCJ…

Gazeta Wyborcza okazała swoją indolencję na tematy polityczne mówiąc, że Prezydent odnosi się do wypraw do Iraku(misja zakończona 4 października 2008 r) lub Afganistanu(misja w toku i naiwnym jest twierdzenie , że sformułowanie”„Jeśli mamy razem iść na wielkie polowanie…” mogłoby się odnosić do tej misji).              Wyraźnie mówi w czasie przyszłym, czyli o wyprawie, która ma dopiero nastąpić.Komorowski powiedział też na wspomnianej wyżej konferencji prasowej, że:  ” Polska jest lojalnym sojusznikiem i wywiąże się z paragrafu 5 traktatu Północno Atlantyckiego. „

To ostatnie zapewnienie , które padło z ust Komorowskiego nie było przedmiotem medialnych publikacji, a wyemitowane było tylko w TVN24 bez komentarza.

Mówiąc o paragrafie 5 TW, miał zapewne na myśli nową wojnę USA i Izraela z Iranem, w której Polska weźmie udział jako członek NATO i sojusznik USA, dostarczając mięsa armatniego.

6. Wizyta Tuska i jego rządu w Izraelu(23-24.02.2011 rok)

.„- Izrael może liczyć na Polskę – mówił po spotkaniu z premierem tego kraju Benjaminem Netanjahu w Jerozolimie premier Donald Tusk, odnosząc się do sytuacji na Bliskim Wschodzie. Netanjahu, podkreślając, że sytuacja w regionie jest niestabilna, przyznawał, że jego kraj przygotowuje się na najgorsze. -Mało kto was rozumie obecnie tak dobrze, jak my – oświadczył premier.”                                                                    

http://www.tvn24.pl/0,1693806,0,1,tusk-do-izraela-malo-kto-was-rozumie-tak-dobrze-jak-my,wiadomosc.html

„Premier Donald Tusk rozpoczął w środę wizytę w Izraelu, gdzie wraz z kilkoma ministrami weźmie udział w I sesji dialogu międzyrządowego Polska-Izrael. Dwudniowe rozmowy delegacji będą dotyczyć m.in. współpracy w dziedzinie wojskowości i ochrony zdrowia. „

http://www.polskatimes.pl/artykul/372508,donald-tusk-i-ministrowie-rozpoczynaja-wizyte-w-izraelu,id,t.html

7 .Uchwalenie przez Sejm Ustawy o działalności leczniczej

Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. 2011 nr 112 poz. 654 )

8. Redaktor Stanisław Michalkiewicz pisze(2.03.2012): „….w czerwcu ubiegłego roku premier Donald Tusk skierował do wojewodów tajne zarządzenie, by w trybie administracyjnym oddawali „mienie żydowskie” zgłaszającym się „spadkobiercom”, nie mającym dokumentów umożliwiających przeprowadzenie postępowania sądowego. Najwyraźniej właśnie to w lutym ubiegłego roku musiał uradzić rząd premiera Tuska z premierem Netanjahu w Izraelu – i dlatego taka cisza na ten temat w mediach głównego nurtu.”

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2423

Michalkiewicz: Tusk skierował do wojewodów tajny okólnik, by realizowali Projekt HEART

http://niszczsyjonizm.blogspot.com/2012/04/michalkiewicz-tusk-skierowa-do.html

9. Bolesław Piecha alarmuje na Stefczyk.Info: „Zaczyna się kręcenie lodów w służbie zdrowia, o którym mówiła Beata Sawicka”

„Wchodzi w życie przez Sejm w ubiegłym roku ustawa o działalności leczniczej. Szykuje się trzęsienie w służbie zdrowia. Jeśli bowiem szpital ma dług, a organ założycielski go nie spłaci, to w ciągu 12 miesięcy musi dojśćdo przekształcenia w spółkę – akcyjną lub z ograniczoną odpowiedzialnością. Dalszy obrót akcjami jest już wolny. A więc – warto to powiedzieć wprost – zaczyna się na naszych oczach wielkie uwłaszczenie, wielka prywatyzacja majątku służby zdrowia.

Rząd liczy, że nawet 40 proc. publicznych szpitali będzie działać w nowej formule – mówił w ub. roku Jakub Szulc, wiceminister zdrowia.

To pokazuje jak wielka jest skala szykowanej po cichu prywatyzacji. O tej sprawie w alarmistycznym tonie wypowiada się na portalu Stefczyk.info Bolesław Piecha, były minister zdrowia, lekarz, polityk PiS:

Mam wrażenie, że chodzi o dalszą destabilizację systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Jest to robione pomimo obowiązywania Konstytucji, która nakłada na władze obowiązek dbania o ochronę zdrowia obywateli. Obecna ekipa zmierza jednak wyraźnie w kierunku ograniczenia swojej odpowiedzialności wyłącznie do nadzorowania zbierania składki zdrowotnej. Resztę puszcza samopas, oddaje przedsiębiorstwom, którymi będą szpitale zorganizowane w spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – stwierdza Piecha.”

http://wpolityce.pl/wydarzenia/27972-boleslaw-piecha-alarmuje-na-stefczykinfo-zaczyna-sie-krecenie-lodow-w-sluzbie-zdrowia-o-ktorym-mowila-beata-sawicka

PODSUMOWANIE:

Ta pospieszna akcja prywatyzacji szpitali, może być elementem planu, który ma być spełnieniem żądań żydowskich(restytucja mienia żydowskiego, które organizacje „przemysłu Holokaustu” określiły na wartość ok.65 mld$).

Do pewnego czasu(dopóki żył śp. Prezydent L. Kaczyński) rząd izraelski zachowywał pozory bezstronności i nie angażował się otwarcie po stronie organizacji „przemysłu holokaustu”.

Sytuacja uległa zmianie po wizycie Tuska i jego gabinetu w Izraelu w dniu 2011-02-23., której tematem, oprócz spraw wojskowych, była również sytuacja w ochronie zdrowia.

I znów, jak w wielu innych kwestiach, PIS nie ma właściwego rozeznania na temat rzeczywistych powodów działań rządu Tuska w sprawie szpitali(a może nie chce tego ujawniać, gdyż sprawa stosunków polsko-żydowskich była i jest dla nich istotna, co pokazałem w początkowych punktach ciągu przyczynowo skutkowego)?)

Czy druga część umowy rządu Tuska z rządem Izraela czyli część wojskowa, była elementem tej samej sprawy, czyli kompensaty finansowej dla Żydów .                                                                                                           Realnym wynikiem realizacji tej umowy, były wspólne ćwiczenia polskiego lotnictwa(F-16) z lotnictwem Izraela, odbyte w marcu 2012 roku na pustyni Negew w Izraelu.

Wiąże się to z obietnicami, jakie złożył B.Komorowski , podczas wizyty w Waszyngtonie w dniu 8 grudnia 2010 roku.

Padły z jego strony znamienne słowa, podczas konferencji prasowej, gdy w odpowiedzi Obamie, który dziękował Polsce za poparcie układu START II(niekorzystnego dla USA, a bardzo korzystnego dla Rosji) Komorowski powiedział:

„Jeśli mamy razem iść na wielkie polowanie, to najpierw musimy mieć pewność, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne.Wtedy też lepiej się poluje.”

Pisałem na ten temat w poście: „Lato 2012- wojna z Iranem?”

http://stan35.nowyekran.pl/post/61205,lato-2012-wojna-z-iranem

„USA zamierzają sprzedać Polsce, na prośbę jej rządu, uzbrojenie i wyposażenie do samolotów wielozadaniowych F-16 – podała Amerykańska Agencja Obrotu Uzbrojeniem (DSCA).

DSCA poinformowała (2 lutego) Kongres USA o zamiarze sprzedaży Polsce uzbrojenia do F-16. Kongres ma 30 dni na wydanie zgody, co zwykle jest formalnością w wypadku transakcji z krajami sojuszniczymi.

Jak podała DSCA, rząd RP zwrócił się o sprzedaż m.in. 93 rakiet taktycznych Sidewinder AIM-9X-2 Block II, 4 rakiet szkoleniowych CATM-9X-2, 65 rakiet AIM-120C-7, 42 bomb kierowanych Paveway II GBU-49, 200 bomb kierowanych JDM (Joint Direct Attack Munitions), 642 bomb BLU-111, 127 klasycznych bomb Mk82, 9 silników F-100-PW-229, 28 urządzeń do nocnej obserwacji (Night Vision Devices) i tzw. Połączonego Systemu Planowania Misji.”

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/533625,Polska-chce-uzbroic-F16-za-447-mln-dolarow

Analizując listę zakupów, szczególnie jeśli chodzi o zamówienie dużej liczby bomb do ataku na umocnienia naziemne(broń ofensywna, a Polska innej wojny napastniczej, oprócz tej amerykańsko-izraelskiej raczej nie planuje, więc jest raczej mało użyteczna do obrony Polski), to należy wnioskować, że planowany udział Polski w tej wojnie, byłby elementem spłaty roszczeń żydowskich wobec mienia pożydowskiego w Polsce.

Niektórzy obserwatorzy sądzą, że to uzbrojenie nie trafi do Polski, ale bezpośrednio z USA do Izraela(jeśli wojna miałaby wybuchnąć latem, to nie miałoby sensu transportowanie jej do Polski, by potem przerzucać do Izraela.

Oba elementy realizowane są w tajemnicy, bez wiedzy Sejmu i Narodu Polskiego i wbrew jego interesom.

To kolejny akt zdrady tego rządu, obok spraw związanych z tragedią smoleńską.

Stand

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.